Sayfa 1157/1312 İlkİlk ... 15765710571107114711551156115711581159116712071257 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,249 - 9,256 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Kurumsal firmada çalışınca ne oluyormuş ben onu anlamadım. Kendi işimin patronuyum yanımda işçi çalıştırıyorum.

Ne oldu şimdi ben bu işlerden anlamayan birisi mi oldum

Kurumsalda maaşlı çalışanlar benden iyi bilir bu işleri Öyleymiş bak bak

2. Maaşlı kölelerin efendilerini savunması çok komik ya.

Raadolun bu düzen böyle gelmiş böyle gider. WEF dünyayı koyun güder gibi güder kimseden ses çıkmaz. Sizin mayışlar yanmaz

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Adamlar ne yapacaklarını birincil ağızdan söylese bile inkar eden acayip bir topluluk türedi asıl ilginç olan o.

Hiçbir şeyiniz olmayacak, özeliniz olmayacak, her şeyi kiralayacaksnız diyor WEF'in başındaki zat; bakıyorum insanlar öyle bir şey yok falan diye sayıklıyor. Bunlara anlatacak bir şey yok.

Neyin ne olduğunu gören insanlar kendilerini kurtaracak (ya da kurtarmaya çalışacak), gerisi de yaptığı seçimlerin bedelini ödeyecek.
    Şirketlerin tek bir amacı vardır kar etmek. Karı maksimize eymek içinde her türlü plan ve strateji yaparlar.
    Vankalar daha fazla kredi, kredi kartı satmak içğn elinden geleni yapar. Bu planları yapan profesyonelleri vardır.
    Araç firmaları 2 senede 1 yeni kasa araç çıkartır sırf sizin aracınızı yenilemek içşn. Sizi köle yapmak için
    Medya sizi daha fazla kendine bağlamak içün planlar yapar. Sırf sizin zamanınızı çalmak için
    İlaç firmaları ilaçlarını daha fazla satmak için planlar yapar. Doktorlara giderler mesela
    Emlak firmaları daha fazla emlak satmak için yada satamıyorsa kiralamak için planlar yapar.
    Bir scoter firması var. Sahibi mülkiyete karşıyım diye video çekti. O dediğiniz ekibin elemanı mı? Tabiki hayır. Şirketini daha fazla büyütmek karlı yapmak, zengin olmak için yapıyor. Buda çok doğal.
    Birazda başarısız olanlardan bahsedelim
    Meta diye şirket var. Kafayı VR a taktı. Reklamlar yaptı. Herkese gözlük takacak ve aklını alacak. Ama şirket planında başarılı olamadı. Ne gözlük takan var nede kullanan. Şirket milyarlarca dolar yakıyor. Belkide batacak.
    Bir adam var twitterı satın aldı. Ben böyle yapavam şöyle yapacam diyor. Bakalım göreceğiz. Metanın sahibi karşısına çıktı. Bakalım kim kazanacak göreceğiz.
    Bir zamanlar nokia vardı. Herkese telefon sattı. Ama akıllı telefon piyasasına adapte olamadı. Akıllı telefoblar şimdi ibsabları bağımlı yaptı ve vaktimizi çalışıyor

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Maaşlı kölelerin efendilerini savunması çok komik ya.

Raadolun bu düzen böyle gelmiş böyle gider. WEF dünyayı koyun güder gibi güder kimseden ses çıkmaz. Sizin mayışlar yanmaz
    Hocam ses çıkart işte. Bizde bu şekilde kurumsal kültür deneyimi görmek istiyoruz. Kitaplar yaz, konferanslar ver, dernek kur. Sorunu çözümle ve çözüm üret. Dünyayı sen dizayn et.
    Belirttiğin gibi insanların uyandığı dünya olsun

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Kurumsal firmada çalışınca ne oluyormuş ben onu anlamadım. Kendi işimin patronuyum yanımda işçi çalıştırıyorum.

Ne oldu şimdi ben bu işlerden anlamayan birisi mi oldum

Kurumsalda maaşlı çalışanlar benden iyi bilir bu işleri Öyleymiş bak bak
    Özel değilse,
    Kendi işinizde kaç kişi çalıştırıyorsunuz?
    Kendi işinizi global çapta zirveye çıkartabilir misiniz?
    Global çapta zirvede olmak için ne kadar efor harcamanız lazım? Kaç kişiye ihtiyacınız var? Hangi argümanlara ve düzene ihtiyacınız var?

6. Bu olay aynı dağdaki çobana yardım etmek isteyen Atatürkçülerin durumuna benziyor.

A*P'ye verme oyunu, uzun vadede sana yaramaz, bunlar kısa vadeli çözümler üretiyor vs vs bik bik bik anlatıyorsun ama adam yine gidiyor kömüre makarnaya satıyor oyunu.

Sen adamı adamdan daha çok düşünüyorsun, uzun vadede daha insancıl yaşasın istiyorsun ama cık, adamın bunu farkedecek takati kalmamış. Bana balık tutmayı öğretme, bana balık ver diyor

O yüzden maaşlı şirket kölelerinden bu vaziyete karşı aksiyon almalarını beklemek doğru değil. Onlar işlerine geldiği gibi sahiplerini korumaya çalışmaya devam edecekler.

ekleme: A*P'den bizi kurtarmasını beklediğimiz C*P'nin kötü bir A*P kopyası çıkması konumuzun dışında. Yukarıda bahsettiğim örnekteki, çobana yardım etmek isteyen insanlar bunu iyi niyetle yaptılar.

7. argüman kurmayınca ad hominem.
    diyalog kurmaya değmez.

tüm küçük esnaf arkadaşlarımıza hayırlı işler, hayırlı cumalar dileyip öğlen lattemizi almaya gidelim.

8.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Özel değilse,
    Kendi işinizde kaç kişi çalıştırıyorsunuz?
    Kendi işinizi global çapta zirveye çıkartabilir misiniz?
    Global çapta zirvede olmak için ne kadar efor harcamanız lazım? Kaç kişiye ihtiyacınız var? Hangi argümanlara ve düzene ihtiyacınız var?

Sen bana aldığın maaşı söyle bakalım kaç paraya çalışıyosun (kibarcası), ben de sana çalıştırdığım işçi sayısını vereyim bak bakalım ne kadar büyük patronmuşum.

Sayfa 1157/1312 İlkİlk ... 15765710571107114711551156115711581159116712071257 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •