Sayfa 1219/1312 İlkİlk ... 2197191119116912091217121812191220122112291269 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,745 - 9,752 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Yavaş yavaş anlıyor gibi ....

Spekülatif hisse ile konut karşılaştıması yapılır mı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Konutta balon var diye propaganda yapan twitter temettü höstadlarının profil sayfalarını dün akşam bir inceleyeyim dedim son paylaşımında kontrolmatik diye bir hisse övmüşler.

Kontrolmatik hissesinin fiyatı ne kadar yükselmiş diye grafiğine bir bakayım dedim, Sadece 2 buçuk yılda %12.862 yazıyla (yüzde ON İKİ BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ İKİ) fiyatı yükselmiş. bu seviyelerden bir hisseyi pazarlamak için çok acımasız biri olmak lazım bravo... Ne demişlerdi "burası borsa kim kime ....."

Sorarım size hanginizin evi son 2 buçuk yılda % 12 bin 862 yükseldi?

Bu temettü höstadları ile fon yönetim şirketlerinin sahipleri ile "merhaba hocam, nasılsın hocam, bravo hocam" diye birbiriyle açıkça etkileşim içindeler.. Temettü ve borsa höstadları bildiğin tarikat gibi olmuşlar o ayrı konu da.. spk nın denetlediği fon yönetim şirketleri ile olan bu ilişkileri ne alaka?

Gelişmiş ülklerede olsak bu fonların her türlü para akışı, influencer ile olan alışverişleri incelenirdi ama burası Türkiye...

Aklıma bitcoin 69 bin deyken kartaldaki evini satıp bitcoine parasını yatıran kişi geldi. Haberlere çıkmıştı sanırım. Şimdi o arkadaş evinin kapı penceresini bile alamıyordur. belki de intihar etmiştir.. Neyse evini satıp borsayı önerenlerden uzak durun.. hele hele bistcoin olan kontrolsüz borsadan kesinlikle uzak durun

----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Konutta balon var diye propaganda yapan twitter temettü höstadlarının profil sayfalarını dün akşam bir inceleyeyim dedim son paylaşımında kontrolmatik diye bir hisse övmüşler.

Kontrolmatik hissesinin fiyatı ne kadar yükselmiş diye grafiğine bir bakayım dedim, Sadece 2 buçuk yılda %12.862 yazıyla (yüzde ON İKİ BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ İKİ) fiyatı yükselmiş

Ama Konutta balon varmış.. hımmm peki...

Bu temettü höstadları ile fon yönetim şirketlerinin sahipleri ile "merhaba hocam, nasılsın hocam, bravo hocam" diye birbiriyle açıkça etkileşim içindeler.. Temettü ve borsa höstadları bildiğin tarikat gibi olmuşlar o ayrı konu da.. spk nın denetlediği fon yönetim şirketleri ile olan bu ilişkileri ne alaka?

Gelişmiş ülklerede olsak bu fonların her türlü para akışı, influencer ile olan alışverişleri incelenirdi ama burası Türkiye...

Aklıma bitcoin 69 bin deyken kartaldaki evini satıp bitcoine parasını yatıran kişi geldi. Haberlere çıkmıştı sanırım. Şimdi o arkadaş evinin kapı penceresini bile alamıyordur. belki de intihar etmiştir.. Neyse evini satıp borsayı önerenlerden uzak durun.. hele hele BİSTCOIN olan denetimsiz borsadan kesinlikle uzak durun. Borsada olacaksanız da çerez parasına olun. tamamını kaybetseniz de sizi üzmeyecek paralarla borsada olun. Evini arabanı satıp borsaya asla girmeyin

----

Otellerin doluluk oranı bu yaz %50. Asgari ücrete yapılan zamlardan dolayı tüm girdiler artınca (personel, doğalgaz, elektrik) otellerde mecburen konaklamalara Euro bazında %20 zam yaptılar. Sonuç turizm otellerinde doluluk oranı yazın %50 ye düştü. Normalde bu oran yazın %80 - %90 olmalıydı.

Araba satışlarında da enflasyon beklentisi olmasa nette düşüş var.

Konutta da bariz düşüş var. İpotekli satışların olamıyor. Bankalar ev kredisi vermiyorlar. Verseler bile çok düşük miktar veriyorlar. Ev alanlar ancak nakiti olanlar. Müteahhitler de bir süre sonra yavaşlayan satışlardan dolayı yeni üretimi azaltacaktır.

Devlet mecburen yabancıları sınırdışı etmeye başladı. Yabancılara kısa vadeli konut kiralayanlara da yüzbinlerce TL ceza kesiyorlar.

İktidar ne yapıp edip yerel seçime kadar konut kira fiyatlarını düşürmek zorunda. Yapamazsa tarihinin en düşük oy oranını alacağını garanti edebilirim. Yerel seçimlerde milli güvenlik PKK FETÖ kaygıları seçim argümanı değil. Barınma enflasyon geçim vb günlük sorunlar yerel seçimi belirliyor.

Kira fiyatlarına protesto: "Yabancıya konut satışı durdurulsun"

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...rulsun-2100139

4. Yabancılara konut satışı patladı: Son 10 yılda 357 bini aştı!
    Son 10 yılda yabancıların Türkiye'de satın aldığı konut sayısı 357 bini aştı. 2012'de yabancıların taşınmaz alımının önündeki sınırların kaldırılması ve sonrasında parayla vatandaşlık verilmesi uygulaması, satışları artırdı.

https://www.dunya.com/sektorler/emla...-haberi-692041

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Yukarıdaki arkadaş mültecilerin tamamının gönderileceğine inanacak kadar ya saf ya da iletişim bakanlığındaki yan odada çalışan maaşlı eleman... Kararı siz verin...

---
    Konut arzı artmayacağına ve bankaların konut kredisi musluğu açılmayacağına göre seve seve gönderecekler yabancıları. Başka çözüm yok.

Ya arzı arttıracaklar, Ya talebi kısacaklar.

Mültecileri ve yabancıları göndermeden talebi kısamazlar.

Arzı da arttırmayı deniyorlar bu boş evlere ek vergi getirerek ve günlük karalamalar yasaklayarak, fakat o zor iş. Çalışması uzun zaman alır. Yerel seçime kadar kurtarmaz durumu.

6.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Konutta balon var diye propaganda yapan twitter temettü höstadlarının profil sayfalarını dün akşam bir inceleyeyim dedim son paylaşımında kontrolmatik diye bir hisse övmüşler.

Kontrolmatik hissesinin fiyatı ne kadar yükselmiş diye grafiğine bir bakayım dedim, Sadece 2 buçuk yılda %12.862 yazıyla (yüzde ON İKİ BİN SEKİZ YÜZ ALTMIŞ İKİ) fiyatı yükselmiş. bu seviyelerden bir hisseyi pazarlamak için çok acımasız biri olmak lazım bravo... Ne demişlerdi "burası borsa kim kime ....."

Aklıma bitcoin 69 bin deyken kartaldaki evini satıp bitcoine parasını yatıran kişi geldi. Haberlere çıkmıştı sanırım. Şimdi o arkadaş evinin kapı penceresini bile alamıyordur. belki de intihar etmiştir.. Neyse evini satıp borsayı önerenlerden uzak durun.. hele hele bistcoin olan kontrolsüz borsadan kesinlikle uzak durun

----
    Bu ara elon içeriklere para ödemeyede başladı. Herkes için geçerli olmamakla beraber görüntüleme sayısını artırmak için paylaşım sayılarının artması kuvvetle muhtemel.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

7. Reis'in ,İstanbul Belediyesinin (Anakent) rakamlarına göre 750.000 ,ve büyük şehirler başta olmak üzere daha sonra satılmak üzere manuplatif/süpekilatif gayelerle/bilinçli olarak boş tutulan konutlar üzerine külliyede/bakanlıkta koordineli olarak çalışmalar yaptırdığı , yerel seçimler arefesinde aynı şekilde de taksi plakaları konusunu da halledeceği biliniyor.

Yani yerel seçim bombası bu olacakmış...

KK vesir muhalefetin Yerel Seçimler konusundaki vatandaşı ikna edebilecek ne gibiçalışmaları var...

Bence yok ,klasik sen ben kavgası...

8. Ofis ve büroların konut olarak kullanılmasına imar izni verildi

https://www.paramedya.com.tr/devami/...-izni-verildi/

Sayfa 1219/1312 İlkİlk ... 2197191119116912091217121812191220122112291269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •