Sayfa 169/1312 İlkİlk ... 691191591671681691701711792192696691169 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Sari site nedeniyle veya emlakcilar yuzunden ev ve kira fiyatlari artmaz fiyati belirleyen sey cok basit arz ve talep. 90larda sari site mi vardi fiyatlar surekli yukari cikiyordu??

Emlakci ise genelde dengeleyici etki yapar, evi bir an once satmali ki komisyonu alsin. Bugun duzgun bir emlakci piyasanin %25 pahali istenen bir emlagi portfoyune eklemek istemez.

2. Mülteciler bu şekilde akın ettikçe gıda fiyatları arşa çıkar, kiralar da uçuşa devam eder.

2019 yılı bm raporunda Türkiye'de 5,6 milyon mülteci ve göçmen yaşadığı belirtilmiş. Kaynak: https://www.amerikaninsesi.com/a/bm-...i/5088989.html
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Arkadaşlar önümüzdeki yaz evimi satmak ve daha düşük fiyatlı bir ev alıp geri kalan para ile dövize geçmek istiyorum sizce nasıl olur?

Amacım önümüzdeki yaz düşük kredi dönemi olursa onu kullanmak ve 2023 seçimlerine dövizle girmek

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."

4. Evinizi hiç satmadan ev almayı deneyin bence.
     Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Arkadaşlar önümüzdeki yaz evimi satmak ve daha düşük fiyatlı bir ev alıp geri kalan para ile dövize geçmek istiyorum sizce nasıl olur?

Amacım önümüzdeki yaz düşük kredi dönemi olursa onu kullanmak ve 2023 seçimlerine dövizle girmek

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."

5. İsminizle musemmasiniz galiba o kadar birikimim yok hemde elimde biraz para kalıp değerlendirmek istiyorum.
    Tabi bunlar güzel bir faiz indirimi olursa olacak seyler. Bence 2022 faizler konusunda son fırsat hem Türkiye'de hem dünyada
     Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Evinizi hiç satmadan ev almayı deneyin bence.
    Son düzenleme : temel analizci; 21-08-2021 saat: 19:50.

6.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Arkadaşlar önümüzdeki yaz evimi satmak ve daha düşük fiyatlı bir ev alıp geri kalan para ile dövize geçmek istiyorum sizce nasıl olur?

Bulunduğunuz yere göre durum değişir.

Mesela covid ilk başladığında "büyük şehirleri terk ediyoruz" furyası ile ege ve akdeniz bölgesi çok değerlenmişti.
    Elinde fazla ev olan arkadaşların bu furyayı değerlendirip elerindeki evleri yüksek fiyattan kakalamalarının mantıklı olacağını, çünkü hiç bir furyanın sonsuza kadar sürmeyeceğini, devran dönmeden değerlendirmek gerektiğini yazmıştım.
    Oralar halen iyi fiyata gidiyorsa evi kaktırın gitsin.

Ama istanbuldaysanız durum farklı.
    Semt semt durum değişse de, genel olarak istanbuldaki evler şu an hak ettiği fiyata gitmiyor malesef.
    Ben satmıyorum ama ailemde şu an hem yeni hem de eski daire var satılık. Talep çok zayıf. Sadece ölücüler akbaba gibi dönüp duruyor. İstanbuldaysanız eviniz bedavaya gider, yazık olur.
    Önceki paragrafta dediğim gibi, devran sürekli döner.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. Evet bu sene öyle ama seneye biraz ortamın değişeceğini düşünen taraftayim tabi yukarda da yazdım gibi tahmin ettiğim şekilde eğer faiz indirimleri gelirse talep artacaktır.

8. Ne kadarlık ev alacağınıza bağlı.
    Eğer ev alma niyetiniz varsa, %10 yada 20 peşinatla ev almak varken ve bu peşinatınızda varsa, eldeki satmanın pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.
    Ki ödenen krediye kira desteği de sağlar.
    5-6 yıl sonra iyiki satmamışım dersiniz.
    Her yıl primlenen bişey oluyor.
    Bazen altın, bazen dolar, bazen araba, bazen patates, bazen teneke yağı.
    Karşılaştırma yaparken sürekli o yılın en drğerlenen şeyi ile karşılaştırınca konut sınıfta kalıyor.
    Oysaki uzun vade düşünüyorsanız, sizi belki zengin etmez ama üzmede.
    O yüzden satmadan alırsanız uzun vadede daha avantajlı olur

Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    İsminizle musemmasiniz galiba o kadar birikimim yok hemde elimde biraz para kalıp değerlendirmek istiyorum.
    Tabi bunlar güzel bir faiz indirimi olursa olacak seyler. Bence 2022 faizler konusunda son fırsat hem Türkiye'de hem dünyada

Sayfa 169/1312 İlkİlk ... 691191591671681691701711792192696691169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •