Sayfa 456/1312 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by merkanod Yazıyı Oku
    Oturduğum ev kendinin olacak gerisi boş. Paran varsa yatırım da yap tabiki ama ev şart arkadaşlar, yoksa dangalak ev sahipleriyle uğraşır dururuz
    Dangalak ev sahibi ile uğraşma durumunu açabilir misiniz?

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    olacak olan net insanlar evi alıp kiraya vermeyecek.

yabancılar zaten alıp kiraya vermiyorlar.

Az buçuk varlığı olan Türkler de vermemeye başlayacak

evler karaborsa olacak.
    Evler karaborsa olunca da spiral başlayacak.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by merkanod Yazıyı Oku
    Oturduğum ev kendinin olacak gerisi boş. Paran varsa yatırım da yap tabiki ama ev şart arkadaşlar, yoksa dangalak ev sahipleriyle uğraşır dururuz
    Kimse kimseye bu şekilde hakaret edemez - etmemeli - . Eden olursa aynı hakarete uğradığında üzülmeyecek.

Ben 2 evimi de satarak kendimce başka alanlara yatırım yaptım. 3 yıldır kiracıyım. Ev sahibim '' salak mı '' ki , evini satmayarak bana kiraya verdi ? Ben kiraladığımda daire si 350 bin civarıydı, şu an 1100 000 tl. civarında. Bu adam bu parayı faize yatırsa alacağı parayı hesap etmeyerek benden aldığı 1500 lira kiraya razı oluyor. Şimdi bu insana ne demeli ?

İnsanlar alınterini değerlendirmek ister. Elbette geçim sıkıntısında olan çok insan var. Düzen böyle oldukça ; herkes bütçesine göre yaşamak zorunda. Kimse kimseyi finanse etmek zorunda değil.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

Evler karaborsa olunca da spiral başlayacak.
    başlayan yerler var zaten.

bu topiğe de yazdım Berlin de yan yana olan tamamen aynı iki daireden boş olanın fiyatı ile dolu olanın arasında 20% 25% gibi fiyat farkları oluşmaya başlamış.

Hollanda da evi boş tutana para cezası falan planlanıyor.

yaklaşan cisim o kadar büyük ki Avrupa da yakında havlu atacak bence.

Çin ABD TR bunlar havlu atalı çok oldu.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kimse kimseye bu şekilde hakaret edemez - etmemeli - . Eden olursa aynı hakarete uğradığında üzülmeyecek.

Ben 2 evimi de satarak kendimce başka alanlara yatırım yaptım. 3 yıldır kiracıyım. Ev sahibim '' salak mı '' ki , evini satmayarak bana kiraya verdi ? Ben kiraladığımda daire si 350 bin civarıydı, şu an 1100 000 tl. civarında. Bu adam bu parayı faize yatırsa alacağı parayı hesap etmeyerek benden aldığı 1500 lira kiraya razı oluyor. Şimdi bu insana ne demeli ?

İnsanlar alınterini değerlendirmek ister. Elbette geçim sıkıntısında olan çok insan var. Düzen böyle oldukça ; herkes bütçesine göre yaşamak zorunda. Kimse kimseyi finanse etmek zorunda değil.
    Salak dememiş dangalak demiş.
    Öyle çok wvsahibi var.
    Bşr senede 3 defa kira qttırdı. Niye qrttırdın dersen o Qman mecburdum. Arttırdım. Mecburiyetim kalktığı gün evi boşalttım. Şimdi fene türedi öyle dangalqk ev sahipleri. Yok yandaki wv şu kadar oldu
    Yok giriş katlar şu kadara kiraya veriliyor diyerek zam koparma derdindeler. Eski kiracı elindede sözleşmesi var amq sen illa arttıracağım dersen bende ona dangalak derim
    Salak değil köylü kurnazı dangalak onlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Salak dememiş dangalak demiş.
    Öyle çok wvsahibi var.
    Bşr senede 3 defa kira qttırdı. Niye qrttırdın dersen o Qman mecburdum. Arttırdım. Mecburiyetim kalktığı gün evi boşalttım. Şimdi fene türedi öyle dangalqk ev sahipleri. Yok yandaki wv şu kadar oldu
    Yok giriş katlar şu kadara kiraya veriliyor diyerek zam koparma derdindeler. Eski kiracı elindede sözleşmesi var amq sen illa arttıracağım dersen bende ona dangalak derim
    Salak değil köylü kurnazı dangalak onlar
    Sn.başkan , sizde konunun ne olduğunu biliyorsunuz da polemik yaratmak için mi yazdınız ? O zaman kiracı da dangalak mı diyelim ? Elimde kontrat var. Ev sahibi TUİK kira artış oranından fazlasını istiyor diyelim , ben haklarımı, hukuku bilmiyorsam adamla ağız dalaşına giriyorsam sonucu malum...

Karşılıklı saygı şart. Bizim bahsettiğimiz ev sahipleri ; kiracı çıkmış adam yeni kirayı çok yüksek ! belirlemiş. En doğal hakkı . kiracı 5 yıldan fazla oturmuş ( bazı yıllar rica etmiş az artış yapmış ) şimdi ev sahibi diyor ki '' arkadaşım , evet şartlar zor. Benim içinde zor. Etrafa bakın kiralar uçtu. Sizden 2 kat artış beklemiyorum ama hiç değilse resmi artış 25 ise siz 50 yapın '' dediğinde akıllı kiracı bu artışı yapar ve piyasalar düzeldiğinde yine kazançlı çıkar. Yoksa taşınmak çok daha pahalı.

6. Benim ev sahibi devlet memuru. Kanunu bilen adam. Ben de öyle.. Bizde sorun olmaz. Yine de kontrat dolmadan veya dolduğunda fahiş zam isteyecek olsa kavga etmem. Kusura bakma bu isteğiniz yasal değil mahkeme ye başvurun der geçerim.

7. Kışın ortasında beğenmiyorsan çık diyecek kadar alçak olduğu için dangalak dedim. Daha kötülerini de hak ediyor, girerken memur diye ağzının suyu akıyordu enflasyon yüksek geldi biz aşağıda kaldık..

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sn.başkan , sizde konunun ne olduğunu biliyorsunuz da polemik yaratmak için mi yazdınız ? O zaman kiracı da dangalak mı diyelim ? Elimde kontrat var. Ev sahibi TUİK kira artış oranından fazlasını istiyor diyelim , ben haklarımı, hukuku bilmiyorsam adamla ağız dalaşına giriyorsam sonucu malum...

Karşılıklı saygı şart. Bizim bahsettiğimiz ev sahipleri ; kiracı çıkmış adam yeni kirayı çok yüksek ! belirlemiş. En doğal hakkı . kiracı 5 yıldan fazla oturmuş ( bazı yıllar rica etmiş az artış yapmış ) şimdi ev sahibi diyor ki '' arkadaşım , evet şartlar zor. Benim içinde zor. Etrafa bakın kiralar uçtu. Sizden 2 kat artış beklemiyorum ama hiç değilse resmi artış 25 ise siz 50 yapın '' dediğinde akıllı kiracı bu artışı yapar ve piyasalar düzeldiğinde yine kazançlı çıkar. Yoksa taşınmak çok daha pahalı.

kiracıalr dangalak olmaz genelde aman bi sorun çıkmasın derb i şekilde orta yolu bulur
    kötü niyetliyse zaten elektriğide takar kirayıda takar evide yıkar gider
    genellikle ev sahiplerinden çıkar dangalaklar
    çünkü adamın evi var ya içinde oturanda ona mahkum ya ne derse yapacak

polemik çıkaracak bir şey yazmadım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 456/1312 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •