Sayfa 882/1312 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,049 - 7,056 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben antalyada yaşıyorum,dünden bu yana bakıyorum inanılmaz sayıda maraş ve hatay plakalı araç var.Antalyaya baya göç var ,diğer illerde durum nedir bilemiyorum.
    ankarada da çok

2. Bi tanidik zamaninda hollandaya sirf deprem riksi nedeniyle tasinmisti, simdi daha iyi anlasiliyor. Maalesef ulkemiz genel olarak deprem acisindan dezanavtajli bi yer. Ankara konya bolgesi haric cogu yerde risk var

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Eyvallah sn djoz.Memlekette sürekli tatsız işler oluyor,cidden artık depresif bir insan oldum sayılır.Hele ki son deprem,yahu insan inanamıyor,ıdıocracy diye film var mutlaka seyredin,alınacak çok dersler var.Depremde ölenlerin yakınlarına başsağlığı,yaralı çıkanlara acil şifalar dilerim.Umarım bu yaraları en yakında sararız.Bu iş belli oldu en geç 2030 a kadar istanbul da da bir felaket yaşarız,her kademede bu konuya odaklanmamız lazım.Para pul bir yere kadar,sağlığa bir şey oldu mu,ölüm oldu mu ona çare yok.
    Idiocracy isimli filmin anateması aile planlamasıdır.

Akp geldiğinden beri devlet politikası olarak uygulanmamaktadır. Bu forumda da bolca karşıtı vardır.

Aile planlaması: Her aile bakabileceği kadar çocuk yapmalıdır. Burada bakmaktan kasıt; bu çocuklara hak ettikleri geleceği maddi ve manevi olarak sunmak anlamındadır.

Aile planlaması karşıtları: "Yap yap at sokağa yiğenim allah rızkını verir"

4. Hatay'ın bu ilçesinde tek bir bina bile yıkılmadı.
    Hem de "yüzyılın felaketi" denen bir depremde.
    Deprem değil, bina öldürür.
    Hangi şehirde olduğunuz değil, binanızın kolonları üstünüzdeki katları taşıyabiliyor mu, asıl o önemli.
    Az katlı yapıların önemini heralde artık bu videoyla anlayan anlar.
    Anlamayan da kendi bildiğini okusun, artık ne yapayım yani.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Büyük şehirlerde Kentsel Dönüşümde Bundan sonra ne olur?

- Yeni Deprem Yönetmelikleri (YDY)çıkar
    - İnşaat maliyetleri bugunkü değerlere göre daha da artar
    -Finansal gücü yeterli olan müteahhitler YDY li daireleri daha pahalı satar
    vs
    vs

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Eskişehir 99 dan sonra yapılan hiç bir binanın yıkılmayacağına ben eminim. En azında %95i ayakta kalır. Benim mahalle 97 de kurulmaya başladı 99 depreminde henüz temel seviyesindeydi, depremden sonra öyle yaptılarki 10 şiddetinde depremden sağ çıkarsınız.
    Zaten binaların %70i 3-5 katlı. Ve duvarların %25 i perde beton. 3-5 katlı binalarda öyle kolonlar varki 10 kat olsa bina taşır.
    Yeni yönetmeliğe fln gerek yok, denetmen ve izin veren kurallara uyarsa sorun kalmaz zaten

7.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Eskişehir 99 dan sonra yapılan hiç bir binanın yıkılmayacağına ben eminim. En azında %95i ayakta kalır. Benim mahalle 97 de kurulmaya başladı 99 depreminde henüz temel seviyesindeydi, depremden sonra öyle yaptılarki 10 şiddetinde depremden sağ çıkarsınız.
    Zaten binaların %70i 3-5 katlı. Ve duvarların %25 i perde beton. 3-5 katlı binalarda öyle kolonlar varki 10 kat olsa bina taşır.
    Yeni yönetmeliğe fln gerek yok, denetmen ve izin veren kurallara uyarsa sorun kalmaz zaten
    yeni yönetmelik bana göre çıkar gibi geliyor,dayanak ise Müteahhitin daha pahalı satması için (uyduruk,gerekli gereksiz vs tartışılır) pazarlama kaldıracına dönüşebilecek bişey ortaya çıkar(buna taraf olduğum için söylemiyorum)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,931
    2023 inşaat maliyetleri - Temelden çatıya inşaat yapım süreci ve 2023 maliyeti

https://www.youtube.com/watch?v=CyCQpjIwTkc
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 882/1312 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •