Sayfa 978/1312 İlkİlk ... 47887892896897697797897998098810281078 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Asgari ücretli vatandaş 40 katlı rezidansta oturamayacak tüh!

Halbuki kışın kapalı havuza girmek ya da fitness salonunda yağları eritip saunasında terlemek her insanın temel hakkı.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Asgari ücretli vatandaş 40 katlı rezidansta oturamayacak tüh!

Halbuki kışın kapalı havuza girmek ya da fitness salonunda yağları eritip saunasında terlemek her insanın temel hakkı.
    dikkatini cekerim kira 35 bin aidat 6 bin TL toplam 41 bin TL

Aylik bu kira

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    dikkatini cekerim kira 35 bin aidat 6 bin TL toplam 41 bin TL

Aylik bu kira
    Tamam işte.
    Ben de diyorum ki bütçesi müsait olmayanı orada zorla oturtmuyorlar.
    Sokak arasında o rakama komple bina kiralanır.

Geçende twitterda biri iftar fiytlarnı paylaşmış. Falanca hotel 2500, filanca hotel 3000...
    Lüks otellerin tarifesi üzerinden "vatandaş bu fiyatlarla nasıl geçinecek" ayakları yapılıyor.
    İnsanların kafasındaki fakirlik kavramının tanımı değişmiş heralde.
    Ya da hayatında hiç fakir olmamış kişiler, sosyal medyada pahlılık goygoyu yapmaya çalışınca yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.

Şöyle bir fıkra vardır.
    Zenginlerin çocuklarının okuduğu bir özel okulda, öğretmen öğrencilerden fakir bir aileyi anlatan hikaye yazmalarını ister.
    Çocukların hepsi birşeyler yazar. Öğretmen içlerinden birini kaldırır ve hikayesini okumasını söyler.
    Çocuk başlar okumaya.

"Zamanın birinde, çok fakir bir aile vardı.
    Anne fakirdi..
    Baba fakirdi..
    Çocukar fakirdi..
    Aşçı, uşak, hizmetçi, şöför bile fakirdi.. "

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Asgari ücretli vatandaş 40 katlı rezidansta oturamayacak tüh!

Gelir adaleti farklı dizayn edilmiş bir ülkede temel hak olmasa da çok daha ulaşılabilir bir standart olabilirdi. Hemen ezmeye ne gerek var.

5.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Gelir adaleti farklı dizayn edilmiş bir ülkede temel hak olmasa da çok daha ulaşılabilir bir standart olabilirdi. Hemen ezmeye ne gerek var.
    Eskinin fakiri bile daha dürüsttü, gerçek fakirdi.
    Şimdi de gerçek fakirler var ama paralelinde çakma fakirler de türemiş.
    Geçtiğimiz bol para döneminde iyi yaşamaya alışan orta sınıf, şimdi yaşam standardı düştü diye kendini gerçek fakirlerle (sofrasına zeytin alamayanlarla) bir tutup böyle sosyal medyada ağlayınca komik oluyor.

Orta hallinin bu kapris ve hezeyanları, gerçek fakirin haklı mücadelesini sulandırır.

6. reis adayı KK vaade sınır tanımıyor...

en sevdiğim vaadlerinde biri de işyeri kiralarından alınan % 20 oranındaki stopajı kaldırmak...

kaldırdın da...

işyeri sahibi bunu dirakt madem devlet benden alacak ;zaten sen burayı kiralarken bana vereceğini artı benim adıma maliyeye ödediğin % 20 stopajı ....

yani kiraya % 20 zam demiyecek mi ?

o zaman ben ne anladım bu işten ?

daha önce maliyedeki cingöz maliye bürokratları GMSİ'deki yıpranma payını % 25'ten % 15'e düşürdüler artı
    üst vergi dilimini de % 40'a çıkarmadılar mı ???

ellerine ne geçtiğini bilemem ama ,
    olan kiracılara oldu ..
    .mal sahipleri ilk fırsatta kiraları gazladılar hem de öyle böyle değil ...
    herkesin malümü...
    hesap uzmanı maliye üstadı KK sakın böyle hesapsız kitapsız iş yapmasın ...
    olan yine kiracılara olacaktır...

7. Vergiyi çoğalttıkça yatırımcı sayısı azalır, bu da üretimin azalması anlamına gelir. Önce kiralar çok artar, getiri iyileştikçe yatırımcı çoğalır, gayrimenkul fiyatları artar ve üretim başlar.

Sonuçta fahiş rakamlara çıkmış kiralar ile kalakalırsınız.

Vergi sistemi düzeltilmeli. Mesela 4 kişilik bir ailenin aylık geçim masrafı aylık 20bin tl ise yıllık 240bin TL üzerindeki gelirlere vergi uygulanmalıdır.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 978/1312 İlkİlk ... 47887892896897697797897998098810281078 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •