Sayfa 90/1312 İlkİlk ... 408088899091921001401905901090 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 713 - 720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Aynı durum buradada var son aylarda, geçen ay gezdiğim ev 375k düşüneyim dedim şu an 450k diyor fiyatına. Tüm evler %20 civarı arttı iki aydır. Bu faizlerle ev alınmaz diyorum ama fiyatlar inanulmaz bir hızla artıyor, korkarım bu ev seneye 600k olacak. Bu artışın gerekçesi nedir. Faiz inecek beklentisi diyor bazıları. Mütahitler bu kez zammı önceden yüklemeli yapıyor sanırım.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hem bir sürü yeni ev yapılıyor hem fiyatlar artıyor bu nasıl iş

2. Bence anadoluda güzel şehirlerde ev fiyatları ucuz istanbula kıyasla. İstanbulda 80m2 güneşalmayan, otoparksız gürültü ortasında sıfır evlerr 800k hatta 1 milyon istiyorlar. Oysa anadoluda 120m2 evi 400 bine alabilirsin. Şuan tersine göç artışı var trend anadoluya kayıyor, 400 lük evler 800k neden olmasın.
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Burada "artık dip görüldü, bundan sonra kredi faizleri yüksek olsa da evler enflasyon oranında artar" diyorum, dalga geçmeye kalkanlar bile oluyor.

80'lerde 90'larda faizler uçuktu. Kredi diye bir şey yoktu. Ev fiyatları ise her yıl enflasyon kadar artıyordu.
    F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Hocam bir süre ev yapıldıpını düşünmüyorum
    Elimde veri yok ama gözlemlerime göre geçtiğimiz yıllara göre inşaatşarda gözle görülür bir düşüş var.

Alıntı Originally Posted by hepterste Yazıyı Oku

4. Eskidendi o. Bir sürü ev falan yapılmıyor uzun zamandır..

Alıntı Originally Posted by hepterste Yazıyı Oku

5.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Bence anadoluda güzel şehirlerde ev fiyatları ucuz istanbula kıyasla. İstanbulda 80m2 güneşalmayan, otoparksız gürültü ortasında sıfır evlerr 800k hatta 1 milyon istiyorlar. Oysa anadoluda 120m2 evi 400 bine alabilirsin. Şuan tersine göç artışı var trend anadoluya kayıyor, 400 lük evler 800k neden olmasın.
    Genelde istanbulun hep eksileri görülür ama artıları da çoktur.
    Mesela geçende bize MR ve endoskopi gerekti. Kağıthane devlet hastanesi MR için okmeydanı dev. hastanesine gönderdi. Hamidiye etfal devlet hastanesinde MR var, orada da endoskopi taa mayısta başlayacakmış. Şak diye gittik evimize 500 metre uzaklıkta olan özel Levent hastanesine.Sıra mıra yok, MR ve endoskopi dahil her türlü alet edevat emrinize amade.
    Onu da geçtim, çok olmazsa şişlide cevahiri geçince bir sokakta özel MR merkezleri dolu. (devlet hastanesi rahmetli babama aylar sonrasına gün verince oraya gitmiştik)
    Okmeydanı hast. karşısında özel endoskopi hazır. (yine devlet hastanesi bana aylar sonraya gün verince oraya gitmiştim)
    İyi doktorlar özel muayenehanelerini bile büyük şehirlere açarlar. Anadoluda sadece mecburi hizmetlerini yaparlar.
    İstanbulda imkanlar resmen şelale.

Oysa ki sinoplu bir komşumuz, memleketinde rahatsızlandığında MR için taa samsuna gittiğini anlatmıştı.
    Küçük bir şehirde yaşayıp, tek bir hastanenin insafına kalmak istemem açıkçası.

Veya market örneği vereyim. Bir marketin ürününü beğenmediğim zaman 5-6 bina ötede başka market var. Bazen bir alışverişte 4-5 markete uğruyorum. Birinin eti güzel, diğerinin meyvesi taze, ötekinin peyniri.
    Bunları tek veya iki markette bulamam.

İnanın bazen bir parçayı ararken 5-6 nalbur gezdiğim oluyor. Küçük bir şehirde ortalama bir semtte 6 nalbur olacağını sanmıyorum. Ama istanbulda var.

Ha anadoluda oturmayı şu açıdan isteyebilirdim. Madem ki otopark bol, hem binek otomobil, hem bir suzuki jimny, hem de bir 56 chevrolet alıp üçüne dönüşümlü binerdim.
    Ama sırf 80 m2 fiyatına 120 m2 evde oturmak için bence değmez.
    Gerçi anadoludaki şehirlerde de bir daireye üç araçlık otopark düşeceğini sanmıyorum. Allahın VAN'ında otopark kavgasında biribirini öldüren komşular var.
    Habil ve Kabil meselesi gibi, koskoca uçsuz bucaksız dünyada bir avuç insan olsa, eminim onlar bile biribiriyle kavga etmeyi başarır.

Yani durum böyle.. Artılar ve eksiler.. Tercih meselesi.
    Son düzenleme : djoz; 13-04-2021 saat: 10:12.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Mesela geçende bize MR ve endoskopi gerekti. Kağıthane devlet hastanesi MR için okmeydanı dev. hastanesine gönderdi. Hamidiye etfal devlet hastanesinde MR var, orada da endoskopi taa mayısta başlayacakmış. Şak diye gittik evimize 500 metre uzaklıkta olan özel Levent hastanesine.Sıra mıra yok, MR ve endoskopi dahil her türlü alet edevat emrinize amade.
    Onu da geçtim, çok olmazsa şişlide cevahiri geçince bir sokakta özel MR merkezleri dolu. (devlet hastanesi rahmetli babama aylar sonrasına gün verince oraya gitmiştik)
    Okmeydanı hast. karşısında özel endoskopi hazır. (yine devlet hastanesi bana aylar sonraya gün verince oraya gitmiştim)
    İyi doktorlar özel muayenehanelerini bile büyük şehirlere açarlar. Anadoluda sadece mecburi hizmetlerini yaparlar.

Oysa ki sinoplu bir komşumuz, memleketinde rahatsızlandığında MR için taa samsuna gittiğini anlatmıştı.

Veya market örneği vereyim. Bir marketin ürününü beğenmediğim zaman 5-6 bina ötede başka market var. Bazen bir alışverişte 4-5 markete uğruyorum. Birinin eti güzel, diğerinin meyvesi taze, ötekinin peyniri.

İnanın bazen bir parçayı ararken 5-6 nalbur gezdiğim oluyor. Küçük bir şehirde ortalama bir semtte 6 nalbur olacağını sanmıyorum. Ama istanbulda var.

Ha anadoluda oturmayı şu açıdan isteyebilirdim. Madem ki otopark bol, hem binek otomobil, hem bir suzuki jimny, hem de bir 56 chevrolet alıp üçüne dönüşümlü binerdim.
    Gerçi anadoludaki şehirlerde de bir daireye üç araçlık otopark düşeceğini sanmıyorum. Allahın VAN'ında otopark kavgasında biribirini öldüren komşular var.
    Habil ve Kabil meselesi gibi, koskoca uçsuz bucaksız dünyada bir avuç insan olsa, eminim onlar bile biribiriyle kavga etmeyi başarır.

öncelikle kişi kendisinin ne istediğini bilmesi lazım. Sakin bir yer arayıp üzerine marketler nalburlar cafeler olsun demek biraz garip.
    Sağlık konusu bence tam analiz edilemiyor. Her ilde her imkan var. MR olmayan il yoktur diye düşünüyorum. Çok özel hastalıklar içinde istanbul ankaraya gidiyor insanlar. Ama daha genel hastalılar için küçük yerler daha avantajlı olabilir. Sıra olmadan rahatlıkla hallediyorsunuz. MR dahada rahat

Oysaki saglıkta cağ atlamıstık herkes devlet hastanesinde muayene olabiliyor deniyordu. örnek 350 muayene parası 700 de tahlıler tutsa 1000 tl den aşagı cıkamıyorsun goz hastanesınden devlet hastanelerınden sıra alamıyorsun

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Küçük şehirdeki en büyük sorun, nadir hastalık sahiplerinin konunun uzmanı doktorlara erişmesi oluyor. Hastahanelerde çevre illerden derdine derman arayan çok insanla karşılaştım.

Şimdi gelelim işin diğer yönüne artık iyi kötü entegre bir sağlık sistemimiz var. Cihaz kalibrasyonu uygunsa bir testin nerede yapıldığının çok bir önemi yok. Tetkik sonuçlarınızı online paylaşabilirsiniz.
    Tahminen henüz yoksa da yakında görüntülü muayenede gelecektir. Bahsettiğiniz sorunlar aşılabilir şeyler. Tabiki bunun için hastahanenin olduğu yerde tıbbi ölçüm ve görüntüleme imkanlarının olması gerekiyor.

Ancak şu gerçek bir acil durumda ilk müdahale yapan doktorun yeteneği ve hastahanenin imkanları ile sınırlısınız yapacak bir şey yok. Tıp eğitimi bunun için çok önemli, ve bulunulan şehrin varlıklı insanlarının şehirdeki hastahaneye devlete ek olarak sahip çıkması çok önemli.

Mustafa koç beykoz devlet hastahanesinde vefat etmişti. Burada devlet hastahanesi kötüdür anlamı çıkmasın. Türkiyenin en iyi hastahanelerinden birine bile sahip olsanız kaderin sizi nereye götüreceği belli değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Egeli; 13-04-2021 saat: 14:06.
    O egeli ben değilim

Sayfa 90/1312 İlkİlk ... 408088899091921001401905901090 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •