Sayfa 271/1312 İlkİlk ... 1712212612692702712722732813213717711271 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Buyrun bakalım.... Daire alacaklar elini cabuk tutsun. Yeni bir maliyet geliyormuş )

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapılacak konutlarda otoparklarla ilgili yeni düzenlemeye gitti. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle Otopark Yönetmeliği'ne eklenen düzenleme şöyle:

"Afetlere hazırlık kapsamında riskli yapı tespiti yapılarak yıkılan yapıların bulunduğu 250 metrekare ve daha küçük parsellerde yapılacak olan ve otopark ihtiyacı karşılanmadığı tespit edilen yeni yapılara ilişkin yapı ruhsatı başvuruları, otopark bedelinin yüzde 25'inin müracaat sırasında ödenmesi kaydı ile karşılanır.*
    Bu yapılara ait otopark yerleri bölge otoparkından karşılanacak şekilde idarelerce planlanır.
    Bu yapıların, bölge otoparkları yapılıp yer tahsisi yapılmadan önce tamamlanmaları halinde otopark ihtiyacı, mesafe koşulu olmadan varsa genel otoparklardan veya gerekli yatay ve düşey işaretlemeler yapılmak suretiyle yol boyu otoparkı, cep otoparkı gibi yöntemlerle mümkün olan en yakın mesafede parklanma düzeni şeklinde geçici olarak idaresince sağlanır ve bu husus belirtilmek suretiyle yapı kullanma izin belgesi verilir.Otopark bedelinin kalan yüzde 75'i bölge otoparkının idarelerce karşılanmasına müteakip 30 gün içinde parsel maliklerinden tahsil edilir ve bu konuda tapu kütüğünün beyanlar hanesine belirtme yapılır."

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by yyeemm Yazıyı Oku
    @bzaferb

geçen buna benzer bir şey oldu. bir daire söyeldi emlakçı (benim bütçe üzerinde), şöyle güzel böyle güzel, hemende satılması lazım acil yani, bu fiyata böyle bir şey bulamazsanız, alsatçılar hemen dadanacak zaten vs vs. göstereyim mi size dedi, dur dedim sonra bakarız. "ohooo, sonraya kalmaz o, 3 güne gider zeten". dediğinden bugüne 23 gün geçti ev hala duruyor.
    Emlakçıyla konuşunca hemen başlıyor "oo o bölgedeki evler internete bile düşmüyor. satışa çıkınca el altından 1-2 gün içinde gidiyor" diye :D OK dedim.

Belki gerçekten de öyledir bilemem.

3. gaze geldim alacam tarlanı. lakin faizler 2 puan düşünce, sende en yaz %50 rarttırırsın fiyatı herhalde

4.  Alıntı Originally Posted by yyeemm Yazıyı Oku
    gaze geldim alacam tarlanı. lakin faizler 2 puan düşünce, sende en yaz %50 rarttırırsın fiyatı herhalde
    Tabi ki hocam, faizler iki puan düserse en az 50milyon tarla. Faizler 1000 puab duserse enaz 75 yapar :D
    Aslinda karşiyim ama bende muslumanim, faiz haram napalim, bi yerden dünyaligi yapmak lazim ))

5. arkadaslar merhaba bir sorum olucakti,bugun bankayi aradim ev kredisi icin 1.37 dediler,bugunki 200 puan faizi indirimi ile % kac a duser ev faiz oranlari?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. patron çıldırdı. ben parayı toplanayana kadar, önümüzdeki ay da 2 puan düşürür bunlar. şimdiden 55 milyonda anlaşalım biz.

gibi mizansenler ile bugünkü faiz idirimiyle ev fiyatları üzerine en az az %10 koyacaktır herhalde. ne düşünüyorsunuz forumdaşlar

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Tabi ki hocam, faizler iki puan düserse en az 50milyon tarla. Faizler 1000 puab duserse enaz 75 yapar :D
    Aslinda karşiyim ama bende muslumanim, faiz haram napalim, bi yerden dünyaligi yapmak lazim ))

7.  Alıntı Originally Posted by yyeemm Yazıyı Oku
    patron çıldırdı. ben parayı toplanayana kadar, önümüzdeki ay da 2 puan düşürür bunlar. şimdiden 55 milyonda anlaşalım biz.

gibi mizansenler ile bugünkü faiz idirimiyle ev fiyatları üzerine en az az %10 koyacaktır herhalde. ne düşünüyorsunuz forumdaşlar
    Direk ev sahibi gözünden soyluyorum size, ( beb degilim ha başka birinin gozunden)
    Her faiz indiriminde gozleri parlayarak ev fiyatlari artacak ohh ohhh diye seviniyorlar ve kendi evlerine en az 10 bin ekliyorlar...
    1 istanbul 1 datca da evleri var bu kisilerin. Datcadaki 75 mkare 2+1 daire, yazin 1 milyon ediyor diyolardi )) simdi 1milyondan fazla diyolar onun icin....

8. sorumu bilen cvplayan bir babayigit yokmu?;)

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 271/1312 İlkİlk ... 1712212612692702712722732813213717711271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •