Sayfa 556/1312 İlkİlk ... 564565065465545555565575585666066561056 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,441 - 4,448 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Kiralar dünyaya göre pahalı değil hatta ucuz buna karşın insanların gelirleri çok düşük.Çözüm ne yazık ki zor olan cari açık vermeyecek şekilde yüksek katma değerli ürünler üretip ihraç etmek.

2.  Alıntı Originally Posted by Hakin Yazıyı Oku
    Kiralar dünyaya göre pahalı değil hatta ucuz buna karşın insanların gelirleri çok düşük.Çözüm ne yazık ki zor olan cari açık vermeyecek şekilde yüksek katma değerli ürünler üretip ihraç etmek.
    Hoppala , kop pala . Ne alaka ? Dünya ile kıyaslamaya başlarsak donsuz kalırız.

3.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Merhabalar, Konu çocuklar olunca daha temkinli ve ileriye dönük hareket etmek gerekiyor. İstanbulda sadece emekli maaşıyla geçinen insanlar var, karadeniz veya doğu illeri olsun, mis gibi yeşillikler içinde memleketleri var ama hala istanbulda kalmaya devam ediyorlar. Yazın 1-2 ay gezmeye gdip sonra hop istanbul.
    Emekli olmuşsun hala istanbul sevdası niye? işi gücü olanı anlıyorum mecburiyetleri var.
    Sorsan kimse istanbulu beğenmiyor ama kimsede yerinden kımıldamıyor.
    İşi gücü olmayan emekliler istanbuldan memleketine gitse, oradaki esnaf iş yapar, esnafla beraber bağlantılı diğer iş kolları da sebeplenir ve böylelikle yeni iş gücü ortaya çıkar.
    Belki atladığım nokta vardır bilemiyorum.
    hocam esnaf iş yapsın mantığı ile ekonomik gelişim refah falan olmaz.

esnaf dediğin adam üretim yapmayan adamdır.

ülkeye liyakat ve üretim ile ülkeye yeni para sokacak bir model lazım.

esnaf mantığı ile içeride para döndürmek boş iş.

4. Yok kira artış kontrolü, yok ev satış fiyatına zam yapanı tespit…deli saçması işler. Yeri gelince her şey alabildiğine serbest, yeri gelince fiyat kontrolü…bir ara soğancılar modaydı, depo basıyorlardı durmadan…şimdi soğan tarlada, batan çiftçiyi kurtaran yok.

Artık bu tribüne oynanan şov amaçlı adımları milletin yememesi lazım…ama nerde, en az %50 yiyor bu numaraları, yiyen oldukça aynı göstermelik adımlar devam eder.

Maliyetler yüksek, faizler olması gerekenden düşük. Enf %100 civarı, bu şartlarda ne bekliyor insanlar, ne olması umuluyor anlamıyorum. Saçma sapan bir ülkeyiz, yönetim de aynı, millet de aynı…daha fazla da derim de, neyse çizgiyi aşmayayım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Bir çok şey konut fiyatlarından daha çok arttı. Ama konutta rakamlar yüksek olduğu için dikkat çekiyor. Peynir, et , süt, yumurta v.s. hepsi en az konut kadar yükseldi.

6.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Merhabalar, Konu çocuklar olunca daha temkinli ve ileriye dönük hareket etmek gerekiyor. İstanbulda sadece emekli maaşıyla geçinen insanlar var, karadeniz veya doğu illeri olsun, mis gibi yeşillikler içinde memleketleri var ama hala istanbulda kalmaya devam ediyorlar. Yazın 1-2 ay gezmeye gdip sonra hop istanbul.
    Emekli olmuşsun hala istanbul sevdası niye? işi gücü olanı anlıyorum mecburiyetleri var.
    Sorsan kimse istanbulu beğenmiyor ama kimsede yerinden kımıldamıyor.
    İşi gücü olmayan emekliler istanbuldan memleketine gitse, oradaki esnaf iş yapar, esnafla beraber bağlantılı diğer iş kolları da sebeplenir ve böylelikle yeni iş gücü ortaya çıkar.
    Belki atladığım nokta vardır bilemiyorum.
    İstanbul şu anda Anadolunun bir çok iline göre ucuz istanbulda boğaz manzaralı daire 7 milyon bazı illerde dere göl manzaralı daire 7 milyon adınada elit koymuşlar bütün elin itleri aynı yerde 😉

7. Kira artışlarıyla ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum başkanlığında bugün saat 19.00'da bir toplantı yapılacak. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Adalet Bakanlığından üst düzeyde temsilcilere katılacak.

8. Kira artış sınırlamasının tüm ülkeyi kapsamayacağı, bölgesel olacağı, İstanbul başta olmak üzere büyük şehirler ve bu şehirlerin bazı bölgeleri için söz konusu olacağı söyleniyor.

Sayfa 556/1312 İlkİlk ... 564565065465545555565575585666066561056 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •