Sayfa 134/1044 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Selim, bu Açığa Satış hesabında yanlış hesaplıyor olmayalım...

Benim satmaya niyetim yok, orası ayrı mevzu ama bu açıkçıların alacağı eğer 134.699 lot ise bunu bulmak zor olmasa gerek.

Eğer yalan değilse kademelerde ortalama 10bin lot olsa kabaca 13 kademede alımı yapabilir. Bu da fiyatı 7.70 'e bile getirmez...!!!

Bizim ortalamalar çok daha yukarıda kaldı. Bu durumda bu açıkçıların bize bir faydası olacağını düşünmüyorum.

Benim asıl beklentim; alacağı ihaleler ve satacağı ürünler ve bu vesile ile bilançonun yüksek kâr açıklaması ve bu bağlamda yabancı ilgisini çekmesi...

Yine de açıkçı var diyorsan, zaten malları bende; ben de satmayacağıma göre, göreceğiz ne olacak...?

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Gün içi Açığa Satış İşlem miktarı aşağıdaki grafikte mevcut. Gün içinde 1.890.277 lot açığa satmışlar ama gün sonunda 134.699 lot açık ile günü kapamışlar...

Benim merak ettiğim bu 134.699 lot o günkü rakam mı yoksa şu anda oluşan kapanması gereken toplam açık miktarı mı?

Az önce sorduğum sorunun cevabı da buna bağlı bence...

Toplam rakamsa bundan bir şey çıkmaz. Fakat günlük ise ve daha önceki günlerden de kalan varsa işte o zaman bir şeyler çıkabilir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Gün içi Açığa Satış İşlem miktarı aşağıdaki grafikte mevcut. Gün içinde 1.890.277 lot açığa satmışlar ama gün sonunda 134.699 lot açık ile günü kapamışlar...

Benim merak ettiğim bu 134.699 lot o günkü rakam mı yoksa şu anda oluşan kapanması gereken toplam açık miktarı mı?

Az önce sorduğum sorunun cevabı da buna bağlı bence...

Toplam rakamsa bundan bir şey çıkmaz. Fakat günlük ise ve daha önceki günlerden de kalan varsa işte o zaman bir şeyler çıkabilir...
    Aslında doğru düşünüyorsun üstadım. ama yanlış şurda. açığa satılan toplam lot yaklaşık 5.467.xxx lot civarında. Bunu alttan alan satmadığı için ne kadarı ellerinde bunu ancak bir aylık yada ortalama olarak onların sattığı 18-02-2021 den itibaren bakarsak görürüz... ki orada da kendi sattıklarını aslında kendilerinin alamadığı görülüyor. yani aslında satarken kendilerinin alması gereken yada emin oldukları bir yere park etmeleri gereken malı parkedemediler. O yüzden burada açık miktarları azaldı. Çünü açık yaptıkları malı kendi ellerinde tuttukları park maldan karşılamaya çalışıyorlar. Geçen gün sana ulaşmalarının sebebi oydu. Tabi bu kadar açığı yapan adam bunu buradan kapanmak için yapmış olamaz. O yüzden dedim ya şimdi asıl zorlu süreç başlıyor. Burada fiyatı aşağı düşürdükleri gibi aşağıdan toplayacakları malın miktarı önemli..

Bu iki foto da aynı döneme ait fakat biri alanlar açısından alttaki ise satanlar açısından durum farkı ortada..
    Alıcılar tamamını alamadı. Hala açıkları var. öyle sanıldığı gibi 16x.xxx küsürü sadece kendilerinden kaynaklanan açık. Peki diğer mal nerede ?
    gariban ky hemen dökülmüş görünüyor. Ama yaklaşık yarısı kayıp
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Beni arayan kurum sıralamada önde gidiyor ve sürekli açığa satmaya devam ediyor. Sanırım Cuma günü bile en iyi satıcılar arasındaydı...

Fakat benim asıl hisselerim İş Yatırım 'da ve ekrandan gördüğüm kadarı ile bu alımlar bana ait...

Diğer kurumlardaki hesaplarımı da birleştirince, bu adamlar cidden bu malları geri almak istiyorlarsa iyi mücadele etmeleri gerekir...

Bir de piyasa toparlarsa sen o zaman gör...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Beni arayan kurum sıralamada önde gidiyor ve sürekli açığa satmaya devam ediyor. Sanırım Cuma günü bile en iyi satıcılar arasındaydı...

Fakat benim asıl hisselerim İş Yatırım 'da ve ekrandan gördüğüm kadarı ile bu alımlar bana ait...

Diğer kurumlardaki hesaplarımı da birleştirince, bu adamlar cidden bu malları geri almak istiyorlarsa iyi mücadele etmeleri gerekir...

Bir de piyasa toparlarsa sen o zaman gör...
    bence asıl çokomelli tarafını biz gözardı ediyoruz. Şimdi bunlar aslında vadeli de fiyatları oynatmak istiyorlarsa ???
    Bundan bikaç ay önce PETKM vadelileri nasıl derli topluydu. Sonra birden PETKM arkasından Cem OKULLU çıktı.

Basit bir trend ve fibo çalışması ile duruma bakınca, senin de daha önce bahsettiğin QM Formasyonuna çok benzeyen bir durum var...

Eğer bu son düşüş dalgasını QM5 olarak nitelersek veya Elliot-2 olarak nitelersek oluşacak olan neticenin simülasyonu grafikteki gibi olacaktır...

Daha aşağı düşmediği sürece düzeltme bitmiş diyebiliriz ama geçmişe baktığım zaman istatistiki olarak genelde Şubat sonu ve Mart hep düşüş yönlü ve sıkıntılı geçmiş. Nisan sonlarından sonra toparlamaya başlamış...

Eğer piyasa bir ralliye hazırlanıyorsa ciddi düşüş yapmayabilir ama genele uyacaksa biz daha çoook düşeceğiz gibi görünüyor...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    bence asıl çokomelli tarafını biz gözardı ediyoruz. Şimdi bunlar aslında vadeli de fiyatları oynatmak istiyorlarsa ???
    Bundan bikaç ay önce PETKM vadelileri nasıl derli topluydu. Sonra birden PETKM arkasından Cem OKULLU çıktı.
    Yaşlılıktan mıdır anlayamıyorum...

Daha açık yazar mısın?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Yaşlılıktan mıdır anlayamıyorum...

Daha açık yazar mısın?
    Şimdi üstadım diyelim ki:

Bu abiler takası istedikleri gibi sahip oldular. Ve istedikleri kademelere götürüp getiriyorlar. Mesela yani.
    Şimdi bu abiler mart ayı vadeli fiyatlarındaki istedikleri gibi oynayabilirler. Oradan maliyetler birim başına daha düşük. Tıpkı geçen ay şişe nin vadelisinde olduğu gibi

ViOP piyasası diyorum

Sayfa 134/1044 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •