Sayfa 8/93 İlkİlk ... 6789101858 ... SonSon
Arama sonucu : 742 madde; 57 - 64 arası.

Konu: TRILC - Turk İlaç ve Serum A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bilakis yatirim sirketlerinin isine geliyor ky nin girmesi
    Paralari onlara toplatip elinden aliyor
    son eşit dağılımda ışıklarda kurumlar anca artı %70 lerden de maliyetlenmeye anca başalayabildiler mesela bu hisse eşit dağılımda olsaydı ky elinden hisse almak çok zor olurdu misal eşit dağılsa bu hisse alağımız en fazla 25 lot oda hepsi batsa 250 lira ederdi ki hepside batmaz zaten ama arzda eşit yerine kurumlara kıyak oransal yapıldıkça kyden mal alırlar ytd...

2. Eskiden de halka arzlar oransal dağıtım olurdu. 90 li yılların sonunda halka arzlara kimlik fotokopileri ile katılırdık. 300/400 tane talep formu doldurarak birer lot isterdik. Yatırım hesabı açma zorunluluğu yoktu. Karşılanan taleplere bir sadece bir yatırım hesabına virman yapılırdı. Şimdi o kadar hesap açıp bu işi yapmak zor.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Sanki bekleyecek paran 1 m
    500 tl lik alabilirsen op basina koy
    500 tl ile bir haftada ne getiri elde edeceksin diger kanallardan?
    Arzın oransal dağıtım olduğunun farkındasınız değil mi? Ya da oransal dağıtımın ne olduğunu mu bilmiyorsunuz?

4. Kurumsallar hissenin %65 ine sahip olacağına göre onlar ne isterse hissenin hareketide o olacak. İlk günden basmalarının kendilerine de bir faydası olmaz o yüzden 2-3 tavan yapacağını düşünüyorum ama sonrasını bilemem. Birde şu an borsaya yeni yatırımcıyı en çok çeken şey halka arzlar eğer ondada tüm arzlar bunun gibi olursa yani ky ye çok az pay ayrılırsa halka arzlarda patlar.

5. Ziraatten Arz yapabiliyor muyuz?

6. Ağalar ben talep ettim hisse seçtim nakit de koydum lakin hem hisse hem nakit yoktu şimdi sorum yuzde 2-3 civarı gelecegini düşünüyorum hisseler nakitten karşılanır diye biliyorum hisseler bozulmaz değil mi bunu ilk kez yapıyorum hisse blokaj koymayı çalışan da anlamadı yapan var mı aranızda
    Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

7. Ziraatten basvurabilen oldu mu?

Vakifta islem.kodu cikmiyor
    Diger kurumlarda nasil
    Alamiyorum

Sayfa 8/93 İlkİlk ... 6789101858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz