Sayfa 756/1000 İlkİlk ... 256656706746754755756757758766806856 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,041 - 6,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Her yerdeler, bir kısmı tarikatlerin içine dağıldı, bir kısmı 'biz de yanıldık' deyip iktidarın içine..

Hatta sosyalist bile oldular Türk Solu Dergisinde yazdılar;

https://www.sondakika.com/haber/habe...imdir-9444911/

Genelde, son moda ise, Atatürkçü ve muhalif görünüyorlar...

Tabi bir de FETÖ cü olmayıp, zamanında onlara iş tutan liboş klik var, aynı yolun yolcuları. 'Aldanıp', onlarla yol yürüyenleri saymıyorum, veya bazıları gibi 'vesayetten kurtulmak için bunu yaptık itirafında bulunanları da'...onlar zaten ihale konsorsiyumu, bakara makara..

Karşı kliki de bilirim ben...çok sopa yedikleri için, pozitif ayrımcılık uyguluyorum onlara...'oralara' yaptığım yorumların %90 ı sansüre uğruyor, ara ara küçük dokundurmadan duramıyorum çünkü...FETÖ yokken de onlar vardı, onlar da alırlardı soruları..b..kunda boncuk olangiller...neyse..

Hiç kimse günahsız değil...ya da tek günahsız 'biziz', onu anladım ben bunca ömrümde...

Vicdan, tek gerçek yargıç...onun kafa rahatsa, koyun gerisine gitsin..
    Valla insan umutsuzluğa kapılıyor sn achiles.Aslında yazacak çok şey var da boşverin.

Büyük türk büyüğü berat ın dediği gibi,at izi it izi falan işte.

3.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    o fotoğraf ne öyle.. modayı geçmiş, full kamuflaj.(jenerik propaganda da kapakta)
    Yani..bir sürü mutasyonu var, ama virüsün dna sı aynı...gizli 'Kürtçü', Atlantikçi, Nur talebeleri...Üzücü olan taraf ise, bunları malumgillere alternatif olsun diye yarattılar, şu an bizdenmiş gibi görünenler...Yeşil Kuşak İslam projesi, eski derin devletin, PKK da öyle...en solun başı en sağın başı da öyle...bütün problemlerin başlangıcı ilk Kurtuluş Savaşı meclisiyle, ilk Kurucu Meclis arasındaki nüansta, sonra çok partili hayata geçişte gizli, 2 nci Dünya Savaşı sonrası Gehlen ekolü ise ne kadar dinamik varsa hepsine el attı, halka da çizilen sınırlar dahilinde demokrasicilik oynamak kaldı...kaçtım selamlar..

Sağlık bakanı : Aşı konusu, sadece bizde değil tüm dünyada sorun. Yapılan bütün hesaplar, tüm dünyada şaştı. Müthiş bir aşı savaşı var. Sözleşmelere uyulmuyor. Ama biz ısrarla takipteyiz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sağlık bakanı : Biz peşini bırakmıyoruz. Her türlü girişimi yapıyoruz. Sinovac, her türlü olumsuz şartlara rağmen yine gelecek. Bu ay da gelmiş olacak, gelecek ay da gelmiş olacak. BioNTech’ten 4.5 milyon doz geldi, biliyorsunuz. Uğur Hoca’yla dün görüştüm, yakın takipteyim. Haziran ayı dahil olmak üzere bu sayı da artacak. BioNTech’in miktar olarak artacağı kesin.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Sağlık bakanı : Benim temel hedefim şu: Mayıs, en geç haziran sonu 40 yaş üstünün aşılanmasını tamamlamak. İkinci hedefimiz ise şu: Temmuza kadar 20 yaş üstünü aşılamak. Bütün uğraşımız bu iki temel hedefi yakalamak için. Buna çabalıyoruz. Zorluklar var, biliyorum. Ama ben sonuç alacağımıza inanıyorum. Haziran sonu itibariyle 40 yaş üstünü her şartta aşılayabileceğimize inanıyorum.

Sağlık Bakanı : Artan vaka sayısına göre hastanede entübe olan, yoğun bakıma alınan, hastanede yatan hasta sayısının aynı oranda olmadığını görüyoruz.

Sağlık Bakanı : 65 yaş üzeri kişilerin vefat oranı, yüzde 20’ye yakın düştü. Başka bir parametre söyleyeyim: 20 yaşla 64 yaş arası ölüm oranı yüzde 20’den yüzde 32’ye çıkarak yüzde 50’nin üzerinde arttı. Bu oranlar, aşının etkisini ortaya koyuyor.

Saglik Bakanı : Ocak ayında vaka sayısı 5-6 bin iken bizim günde ortalama 100’e yakın yoğun bakıma giren hastamız olurdu. Şimdi vaka sayısı 54-55 binlerde... Yoğun bakıma giren hasta sayımız 300... Entübe olanlar da 100’den 300’e çıktı. Vaka sayısı 9 kat artarken, yoğun bakım ve entübe olan hasta sayısı üçte bir artıyor.

Sağlık Bakanı : (Vaka sayılarına göre sistemde sorun var mi sorusuna ) Şu anda bir sorun yok. Ama üç dört hafta daha böyle giderse, sorun olmaya başlar. Şu andaki yük, bizim özellikle kasım aralık döneminde yaşadığımız sağlık yükünün oldukça altında.”

Sağlık Bakanı : Bu duruma yeni bir Dalga diyemeyiz Bu bir pik. Türkiye’de üçüncü, İstanbul’da dördüncü pik. Bu pikin diğerlerinden bir farkı var. Öncekilerde mutant yoktu. Şimdi mutant gelişti ve bulaşıcılık daha da arttı. Özellikle ev içi bulaş oranında büyük artış var. Bulaşıcılık yakın temasla mümkün olabiliyor. Kapalı ve kalabalık ortamlarda yakın temasla. Dolayısıyla bizim hareketi azaltıp yakın teması önlememiz lazım. Bu şimdi çok daha önemli hale geldi.”

Sayfa 756/1000 İlkİlk ... 256656706746754755756757758766806856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •