Sayfa 750/1000 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Bizimkiler eksi rezervde gene rekor kırdılar.Yani kuru bu seviyelerde tutmak için merkez dolar satmaya devam ediyor.Bu salgın böyle devam ederse turizm işi de boş.Şimdi genel kanı turizm işi sadece yazın ciro yapar şeklinde,aslında uzun süredir bizim kış turizmimiz de baya baya iyiydi.Her ay içerdeyiz o cenahta.Valla cidden ben bakıyorum bakıyorum bu açmazın çıkışını bulamıyorum.Daha fazla yazmak da içimden gelmiyor arkadaşlar.Du bakali tabi.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün Lokman hekim Akay hastanesine kalp çarpıntısı şikayetiyle gittim. Ekg, eko derken doktor '' size Elektrofizyoloji , ablasyon yapmamız gerek '' dedi. Kasıktan kalbe girilerek kalpte sorunlu yer yakılıyormuş. Biraz internetten araştırdım, ürktüm. Bu konuda tecrübe eden veya yakınlarından olan varsa tavsiye beklerim.

Hep şey ve abisinden kaynaklıyor. Bu strese kalp dayanmıyor.
    Bu kadar acele karar vermeleri, hızlı karar verebilmeleri hayra alamet değil. (Hemen para kazanma eğilimi)

Önce holter takılmalı, 24 saat en az, izlenmeli, gece uyurken ne oluyor, sabah nasıl, kaç tane, ne sıklıkla çarpıntı v.s.

Çoksa sayısı sıklığı, BT Anjiyo veya CT Anjiyo da denir yapılmalı, -ilaçlı kalp MR bildiğiniz ismine takılmayın anjiyo ile alakası yok, kalbe bakılacak, damarlara v.s., yapısal durumuna..

Yapısal kusur olabilir, sonradan damarlarda tıkanma, kalpte büyüme v.s. v.s. olabilir. Olmaya da bilir.

İlaç tedavisi verilir, kan sulandırıcı, psikolojik v.s.

Duruma göre 6 ay 1 sene, 2 sene takip edilir, sonra gerekliyse anjiyo yapılıp kasıktan, sinyal merkezlerinden biri yakılır. İki tane bunlar kalpte sinyal üretiyorlar, kas olan kalp otomatik atsın/kasılsın diye, çakıştığına karar verip, birini iptal ediyorlar anlayacağınız.

Ama..acele etmeyin..hemen öyle ekg ile eko ile nasıl anlamışlar..bence mekan değiştirin, üniversite hastanesi ortamında özel muayenesi olan bilindik bir hoca bulun...Geçmiş olsun..

3.  Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    döviz ; döviz açığı , döviz kredisi çeken, döviz borcu olan şirketlerin ense kökünde boza pişiriyor resmen
    Allah dövizle borçlanan şirketlere güç kuvvet kolaylık versin , ne diyelim
    döviz artısı olan şirketlerde, yarım dönüm bostan modunda

son bilançolara göre

Net te (Döviz Varlıklar- Döviz Yükümlülükler)

döviz borcu/DÖVİZ açığı çok olan bazı şirketler

thy : - eksi 80 milyar TL

pegasus: - eksi 5.7 milyar TL

sasa: - eksi 4.9 milyar TL

fordoto: - eksi 4.9 milyar TL

petkim: - eksi 1.4 milyar TL
    Bunlara bir sey olmaz, hepsinin doviz ya da dovize endeksli geliri var.

Asil sorun borcu doviz, geliri TL olan , AVMlere para yatirmis, GYO ve benzeri sirketlerde. Borclari yalandan yuzduruluyor.

🔴#SONDAKİKA

İtalya Başbakanı, Türkiye Cumhurbaşkanına Diktatör dedi.

• “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Avrupa Komisyon Başkanı Ursula’ya davranışına katılmıyorum.

• Bu diktatörlere açık sözlü olmalıyız ama aynı zamanda ülkelerimizin çıkarları için işbirliği yapmalıyız.”

Benim bildiğim İtalya avrupada bize en çok destek olan ülkelerden biriydi.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Bunlara bir sey olmaz, hepsinin doviz ya da dovize endeksli geliri var.

Asil sorun borcu doviz, geliri TL olan , AVMlere para yatirmis, GYO ve benzeri sirketlerde. Borclari yalandan yuzduruluyor.
    Uçağı uçmayanların tl geliri bile sınırlı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku

Benim bildiğim İtalya avrupada bize en çok destek olan ülkelerden biriydi.
    İtalya değildi aslında desteği veren, Berlusconi idi. Onu da hapse tıktılar.

Son durum

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Çin'den küstah açıklama

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lijian, "Türkiye'de bazı kişiler teröristleri destekliyor" ifadelerini kullandı

https://www.borsagundem.com/haber/ci...iklama/1562014
    dedi, yalanlarıyla gezegene salgını yayan,
    ekonomileri/hayatları mahfeden ülkenin sözcüsü...

aşı/kredi siyaseti tam gaz...
    olur da yol köprü filen satarız.. üffff üfffff.. mumla aratırlar abd/ab yi.

Sayfa 750/1000 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •