Sayfa 118/1002 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 937 - 944 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - V

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Bende aynını diyorum.Lakin akp'liler rahat olun derler.

Biri dört ay önce atanan Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alındığını, diğeri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'nden çekildiğini söylüyordu.

Ben bile bu kıt ekonomi bilgimle 22 Mart 2021 Pazartesi günü piyasalar açıldığında finansal verilerin olumsuz olacağını tahmin ediyordum.

Zira beklenen oldu. Dolar fırladı, İstanbul Borsası (BİST) dibe vurdu.

Rezervleri bu kadar kıt, ekonomisi bu kadar bıçak sırtı giden bir ülkede, dört ay önce büyük patırtı kütürtüyle getirdiğiniz “güvenilir†bir ismi sırf faizleri arttırdı diye görevden aldığınızda ne yaşanacağını sanıyordunuz?

Albert Einstein'ın “her gün aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek deliliktir†dediği söylenir.

Önceki yıllarda onlarca olumsuz deneyim yaşandığı halde bu kadar kritik bir koltuğa oturan ismi bir gece yarısı değiştirip farklı ve olumlu bir sonuç beklemek nedir peki?

Şimdi çıkmışlar “Dış finansal saldırıya uğradık†diyorlar.

Kusura bakmayın ama ortada Türkiye ekonomisine yönelik bir finansal saldırı varsa bunun temel sorumlusunu dışarıda aramaya gerek var mı?

–Yapısal tedbirleri (bırakın zamanında almayı) hiç almayan,

–Merkez Bankası'nın bağımsızlığını ortadan kaldıran, 20 ayda üç başkan değiştiren,

–Rezervlerini eriten,

-Hazine garantili kamu özel işbirliği harcamalarını patlatan, geçilmeyen yollara/köprülere, inilmeyen havalimanlarına, yatılmayan hastanelere milyarlarca dolar ödeyen,

–Kamu İhale Kanunu'na onlarca istisna ekleyerek, 21/b dışında ihale yöntemi kullanmayan ve 1 liralık işi 3 liraya yaptıran,

–Temel ihtiyaç maddelerini dahi ithal ederek çiftçiyi komaya sokan,

–Kamu kaynaklarını har vurup harman savuran, ülkeyi makam aracı ve saray cennetine çeviren,

–Kötü bir dış politikayla döviz değişimi (Swap) yapacak ülke dahi bırakmayan,

–Faizi istediği zaman düşüren, istediği zaman çıkaran,

–TÜİK'e istediği veriyi açıklattıran,

–Yabancı doğrudan yatırımcıların en çok aradığı hukuk devleti ilkelerine aykırı onlarca icraata imza atan, Avrupa Birliği'nden, uluslararası kuruluşlardan uzaklaşan KİM?

Tabi ki SİZsiniz!

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarl...edium=referral

Alıntıladım.Bazı yerlerini tamamı linkde bu konu dışındakiler.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Şimdide Lozan ı dillerine doladılar.

İktidar'da tam bunu bilebile yapıyor diyorum.

Batırmak TÜRKİYE'Yİ

BORÇLANDIRMAK

Hala borç alıp boka harcıyorlar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sağlık bakanı : Türkiye’de 14 milyon dozdan fazla aşı uygulandı . Şu an gelen aşı sayısı 18 milyon dozun üzerinde . Ayrıca bugün itibariyle 10 milyon doza tekabül eden dolumu Türkiye’de yapılacak aşı da elimize ulaşmış durumda . Mayıs sonuna kadar da toplam 100 milyon doz aşı elimize ulaşmasını bekliyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sağlık Bakanı : 1,5 milyon doz Biontech aşısı elimizde , nisan başında bu sayı 4.5 milyon doza ulaşacaktır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Saat 22:10 itibariyle bugünkü vaka sayısı hala açıklanmadı

Günlük veriler

Ziraat bankası genel müdürü ile Türkiye bankalar birliği başkanının istifa ettiği iddiası var

Sayfa 118/1002 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •