Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - V

Erdoğan : Karadeniz’de 405 M3 Dogalgaz keşfetmiştik , simdi güzel bir haber daha veriyorum , Fatih sondaj gemimiz Amasra 1 kuyusunda 135 milyar m3 doğalgaz keşfi yaptı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
    135 milyar metre küpmüş rezerv

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan : Karadeniz’de 405 M3 Dogalgaz keşfetmiştik , simdi güzel bir haber daha veriyorum , Fatih sondaj gemimiz Amasra 1 kuyusunda 135 milyar m3 doğalgaz keşfi yaptı
    Şaka gibi,1trilyon sandım bende,yani gündem değiştirmekte usta,bu haftada böyle geçti,aradada by Kemal dedi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
    TEMA Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan, Filyos'da liman inşaatı aşamasında yörede yapacağı doğa tahribatının engellenmesi için Ulaştırma Bakanı ile Çevre ve Orman Bakanlıklarına itiraz dilekçesi gönderdiklerini söyledi.

http://www.pusulagazetesi.com.tr/ars...tahrip-edecek/

Burayı çok iyi bilirim Çaycumaya yakın olduğu için,güzel denizi,sahili vardı,yazık oldu yöreye.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
    Ben gazdan önce Liman ve çevresine dikkat ettim, doğal ortam bozulmuş,limanın toplam maliyeti uçuk rakamlarda,üstelik kime hizmet edeceğide mechul,bu yöre zaten meskun mahal yeri 10 senedir takıldığım yerdi 70-80 yılları arasında,yazık oldu doğaya !!!

Filyos 537 milyona ihale edildi, endüstri bölgesiyle maliyet 5 milyara çıktı
    2. Abdülhamit’in hayali olarak lanse edilen Filyos Limanı bugün açılıyor. Liman 2014 yılında 537 milyon liraya ihale edildi ancak 2.2 milyara bitti. Hemen yanıbaşındaki endüstri bölgesiyle toplam maliyet 5 milyarı buldu. Limanı kimin işleteceği ise açıklanmadı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...gn=ilgilihaber

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,769
    Benim İTÜ den sınıf arkadaşım. Yaşar ARSLAN zamanında tane tane anlatmış idi süreci. Dikkatli dinlenmeli. Bu ülke bizim kimin bulduğu önemli olmasa da ha deyince olmuyor bu işler.
    Şimdi bor madeni içindeki rutenyumdan dolayı kıymetlidir diye girsem iş ,dünya sizde osmiyum rezervi vara karşılık MTA nın bizde osmiyum rezervi yok açıklamasından çıkarım .Çok kötü yönetiliyoruz çok.
    Bu konuşmada ki en önemli şey, karışım meselesidir.
    Bunları kavraya bilmek için brend petrol, teksas petrolü nedir gibi TEKNİK kavramları bilmek gerekir. YOKSA İŞ RUSYA DAN Doğal gazı şu fiyata alıyoruz, İran dan şu fiyata alıyoruza döner verim kavramı nediri bilmeyene karşı.

https://www.gunebakisgazetesi.com/ko...-benim-odunum/
    Son düzenleme : nikrece; 04-06-2021 saat: 21:57.

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Şaka gibi,1trilyon sandım bende,yani gündem değiştirmekte usta,bu haftada böyle geçti,aradada by Kemal dedi
    Azerbeycan geçen hafta 3 trilyon yenş rezerv açıkladı üstelik çok daha sığ
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,342
     Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Benim İTÜ den sınıf arkadaşım. Yaşar ARSLAN zamanında tane tane anlatmış idi süreci. Dikkatli dinlenmeli. Bu ülke bizim kimin bulduğu önemli olmasa da ha deyince olmuyor bu işler.
    Şimdi bor madeni içindeki rutenyumdan dolayı kıymetlidir diye girsem iş ,dünya sizde osmiyum rezervi vara karşılık MTA nın bizde osmiyum rezervi yok açıklamasından çıkarım .Çok kötü yönetiliyoruz çok.
    Bu konuşmada ki en önemli şey, karışım meselesidir.
    Bunları kavraya bilmek için brend petrol, teksas petrolü nedir gibi TEKNİK kavramları bilmek gerekir. YOKSA İŞ RUSYA DAN Doğal gazı şu fiyata alıyoruz, İran dan şu fiyata alıyoruza döner verim kavramı nediri bilmeyene karşı.

https://www.gunebakisgazetesi.com/ko...-benim-odunum/
    Bor-Toryumda lideriz,ama işletemiyoruz.Toryumun kolay işleyiş şeklini Engin Arık hocamız bulmuştu Aselsan ekibiylen,ama yok ettiler mühendisleriylen,olay hala sır,üstelik Aselsan mühendisleri geri kalanlar sonradan kazaya kurban gittiler,sanırım temiz eller işbaşında.Ülkemiz Jeolojik konum olarak Dünya lideri,altı zengin maden ve daha bilmediklerimiz,üstü ise fakir,bu eğitimlende işimiz çok zor.

Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •