Sayfa 213/1002 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Bayram sonrası GBC ve KUB fonlarını araştıracağım.
    TGE artık kabak tadı vermeye başladı.
    KUB gayet iyi gidiyor gibi.
    Biraz portföyü dağıtmak gerek.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum çok sağ ol.
    Ben de o çukurları çözememiştim.
    Demek ki eurobond da var portföyde.
    Öyleyse kısa sürede toparlar.
    Zaten toparlamış gibi.
    Mevduata alternatif tutacağım.
    Rica ederim, bu arada bugün verdim Osd fon alım talimatı iptal olmuş demek ki fon şu an dolu

3. arkadaşlar, portföy yönetim şirketlerinden danışmanlık hizmeti alan var mı aramızda? yoksa herkes kendi bilgileriyle kendi kafasına göre mi takılıyor? böyle bir hizmet alıp kenara çekilen var mı? varsa bu hizmet karşılığı ne kadar para ödeniyor? bilgilendirirseniz sevinirim....

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar, portföy yönetim şirketlerinden danışmanlık hizmeti alan var mı aramızda? yoksa herkes kendi bilgileriyle kendi kafasına göre mi takılıyor? böyle bir hizmet alıp kenara çekilen var mı? varsa bu hizmet karşılığı ne kadar para ödeniyor? bilgilendirirseniz sevinirim....
    Dostum o işlem yerine serbest fon almak daha mantıklı.

5.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum o işlem yerine serbest fon almak daha mantıklı.
    MarketSoul evet ama çok büyük miktar gerekiyor o fonlardan almak için ve yumurtayı tek sepete koymak oluyor sanki... atıyorum portföyünün yüzde 50'si hisse, yüzde 20'si fon, yüzde 10'u altın, yüzde 10'u dolar vs vs dağıtmış olan birini yönlendirmesi, onu azalt bunu artır, fonlar arasında şöyle bir dengeleme yap falan gibi profesyonel önerilerde bulunma hizmetinden söz ettim ben...

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    MarketSoul evet ama çok büyük miktar gerekiyor o fonlardan almak için ve yumurtayı tek sepete koymak oluyor sanki... atıyorum portföyünün yüzde 50'si hisse, yüzde 20'si fon, yüzde 10'u altın, yüzde 10'u dolar vs vs dağıtmış olan birini yönlendirmesi, onu azalt bunu artır, fonlar arasında şöyle bir dengeleme yap falan gibi profesyonel önerilerde bulunma hizmetinden söz ettim ben...
    Dostum haklısın bence.
    Ben el yordamıyla gidiyorum.
    Yuji'nin tablolardan seçiyorum fonları.
    Çok getiri yapanları çıkarıyorum.
    Az az yükselmeye başlayanları alıyorum.
    Arada kaza oluyor.
    TCD ile başladım 8000 zarar yazdım.
    TGE'den zararı çıkarıp kar yazdım.

7. herkese fazla kaza yapmadan yatırımlarından fayda görmesini dileyelim o halde.

8.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Yani can sıkmak istemem ama bununla ilgili dostlarımın deneyimi hep kötü oldu. Bir kamu bankasının portföy şirketine 23 milyon civarındaki portföyünü devreden arkadaşım, 2 sene sonrasında maalesef mevduat getirisinin dahi altında kalmıştı.
    Kağıt üstünde finansal okuryazarlığı , derinliği çok insanlara portföyü devretmek çok anlamlı ve doğru görünebiliyor ancak pratikte, bizim ülkede bu birikimde portföy kuruluşlarının olduğundan çok emin değilim. Bir çok yurtdışı şirkette, burada çalışan kişiler 50'sini 60'ını geçmiş insanalrdan oluşurken , ben bir çok portföy departmanında yeni mezun çalışanlar gördüm.
    Bu elbette ölçü değil ama, bizde genelde istihdam yaratan bir taraf gibi görünüyor sadece. Bir önceki görevi şube müdürü olan adam portföy yöneticisi oluyor vs.
    Bunda başarılı olabilecek daha küçük ve aktif olabilecek kurumlara da parayı teslim etmek içerdiği riskler açısından bana çok uygun gelmiyor pek. Bunların bir çoğu leventte 3 oda bir salon evden bozma ofislerde. Belki ben fazla temkinliyim bilmiyorum. Zaten o kurumun fonlarını da portföy müşterilerini de aynı kişiler yönetiyor ve bunlar arasında çok büyük farklar beklemiyorum pek.
    Bu anlamda hem fonları hem portföy yönetimi ile gerçekten anlamlı fark yaratan 3-4 kurum var: onlar da benim risk algıma göre çok küçük cirolu şirketler. ( zaten 2-3 m'den düşük hesap yönetmiyorlar)
    Finansal bilgi derinliği ile piyasalarda para kazanabilme/yön okuyabilme yetisinin ilişkisi çok şüpheli hem bizde hem dünyada. Hatta bazılarının iddia ettiği gibi bu işin sanatsal , saf yeteneğe dayalı bir yanı da olabilir. Hangi kuruma gitse o kurumun fonlarını coşturan adamlar var.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 213/1002 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •