Sayfa 334/1002 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Az daha düşerse son 6 ayı boş geçirmiş olacak.
    Sağlık en önemli şey tabi, yoksa üç kuruş için can sıkmaya değmez, ben o sinir lafını ölesine söyledim, fon işi bende hobi haline geldi zaten, üzülmek yok, can sıkmak yok,
    Sizede bol kazançlar dilerim.

Yabancı fonlar iyi haklısınız.
    2000 yılındaki dot-com balonu patlaması gibi bir durum olmazsa sorun yok şimdilik.
    Dot-com balonu patlamasından sonra piyasalar 2 yıl düşüşle birlikte 13 yıl toparlanamama olarak devam etmiş.
    Şubat gibi 4,95 civarından eldekileri çıkarmıştım. Görünen o ki pek bir şey kaybetmemişiz. Yakınmalar artmaya başladıysa tekrar girmenin zamanı gelmiş demektir.

Normalde hisse fonu olsa hak verirdim, BİST'in hali ortada ama değişken bir fonun bu kadar bocalaması normal değil. Takip etmedim ama bu sürede yeni pozisyonlar almakla bazı fırsatları kaçırmış olabilirler ama yine uzun vadede şu dönemde aldıkları pozisyonla çok kısa sürede oranlarını düzeltebilirler.

Bir de genel bir yorumum olacak, piyasadaki tüm enstrümanların bir dönemi var, bir bahane bulup onu götürüyorlar. Nisan-Mayıs Altının dönemi oldu mesela, 1 yıl önce alan adam 10 ay boyunca zarar yazdı, ama 2 ayda %30 kazandı, yine de enflasyonun üzerinde getiri elde etti. Belki de lotoyu her hafta farklı sayılarda aramaktansa, sabit sayılara oynayıp şansın bize dönmesini beklemek de bir seçenek.

Aklıma gelmişken GBC için de bir kaç kelam edeyim, altın ağırlıklı diye tutuyoruz dedik ama yeni açıklanan portföy dağılım raporunda altın ve gümüşten başka bir şey yok neredeyse, bir ara seyahat firmaları da almaya başladık falan diyorlardı, ben de o yüzden rahat rahat tutuyordum ama TCA'dan daha oynak, getirisi de TCA'nın altında kaldı benim yatırım yaptığım dönemde, ilk elden çıkarılacaklar arasına eklemeyi düşünüyorum, altın ya da dolar bir atak yaparsa azaltmayı düşünüyorum artık.

Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Böyle yazınca aklıma hamza sütbıyık geldi Hakikaten nerede o? Özgün bir stili vardı.
    Tanımam etmem dostum.
    Ahbaplarına soracaksın ben nereden bilebilirim.
    Adını da yeni duydum.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Koç başı ayini yapalım.
    İri, kalın ve uzun kırmızı barlar görmemiz lazım.
    Ben bir mum yakarım sevabına.

4.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Tanımam etmem dostum.
    Ahbaplarına soracaksın ben nereden bilebilirim.
    Adını da yeni duydum.

Yeni yıl ile birlikte, yeni diyarlara yelken açmış gibi görünüyor, bir ara ben de yokluğunu hissetmiştim. O kadar üstüne gittik, bana mısın demedi, sonra bir anda terk-i diyar eyledi.

Son Aktivite 31-12-2020 22:52

https://www.hisse.net/topluluk/member.php?u=45039

TCD ile ilgili Şahsına Münhasır bir iletisi;

bir yıllık getiriye bakmak yanıltıcı olabilir.... ocak ayından , yılbaşından itibaren getirisi % 86 da şu an... stopaj düşülmemiş hali..

benim bahsettiğim ise oynaklık , volatilitenin fonda değer kaybına sebebp olması... eğer değişken fon isen isminin hakkını verip bukalemun gibi olacaksın... yüzde 40 düşmeyeceksin ! yumuşatacaksın değer kaybını... hisseni azaltırsın , viopta kısa pozisyon açarsın ... % 40 değil de % 15 düş mesela ... anlatabiliyor muyum ? adın değişken fon değişken ... serbet fon da değilsin hisse yoğun da değilsin... % 40 kabul edilir değil ... kazancını koruyamamışsın demektir.... dip tepeden bakacaksak , hayhay öyle bakalım ;

24 mayıs 2019 dibinden başladığın rallide 27 ocak 2020 da % 157 brüt getiri yakala sonra % 40 düş , 24 mayıs 2019 - 23 mart 2020 getirin % 53 brüt olsun.... % 157 den % 52 ye iki tarih arasındaki düşüş bana şunu diyor , bu fondaki yurt paydaşları aktif takip yapmıyor , çok dikkatli ol... paranın zaman maliyetini hesaplamadan yapılan değerlendirmeler hatalıdır onu da unutmamalı...

daha basit bir örnek hadi şanslısın diyelim dipten aldın 100 kertiğin % 157 değerlendi brüt stopajsız düşülmemiş oldu 257 kayme...
    sonra bi baktın panda-emmy döneminde dipte 100 kertiğin 152 ye düşmüş brüt stopajsız... 257 kayme nere 152 kayme nere...
    yarın fon hisse taşımaz başka işler yapar bu sefer nasıl bir volatilite ile karşılaşırız o da bir bilinmez.... ki hisseden vazgeçeceklermiş gibi durmuyor 2021 yılında da çünkü tajirlerin hisse yöğün fonlarındaki portföy büyüklüğü sınıra geldi gibi... tcdd çuf çufu ikinci bir hisse yöğün fön gibi devam ettirebilirler 2021 yılında da..

Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Yeni yıl ile birlikte, yeni diyarlara yelken açmış gibi görünüyor, bir ara ben de yokluğunu hissetmiştim. O kadar üstüne gittik, bana mısın demedi, sonra bir anda terk-i diyar eyledi.

Son Aktivite 31-12-2020 22:52

https://www.hisse.net/topluluk/member.php?u=45039

TCD ile ilgili Şahsına Münhasır bir iletisi;
    Deha gibi adamı harcamışsınız.
    Bozuk para harcar gibi adam harcıyonuz.
    Pes yani pes.
    Z kuşağına açıklamadır.
    PES: Pro Evolution Soccer değil!

6. GBC konusundaki fikirlerinize özellikle katılıyorum. Aktif yönetildiği iddiası var ancak bugünkü döviz kuruna göre yarın tümden çıkabilirim. Tematik bir fon biriktiresim var. IJB belki.
    Bilgi cesareti, cehalet cüreti getirir.

Türkiye 5Y CDS 376

Şu sütbıyık hamzaya bir ses edin belki şifresini unutmuştur.
    Gelsin muhabbet edelim onla.
    Bizim topik şurada, Mert'in kız arkadaşlarını da çekiştiriyoruz :
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...50004&page=667

Sayfa 334/1002 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •