Sayfa 543/1002 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    IPB hisse tarafi dun 1.80 artisda idi. Turev tutmamis yine herhalde -0.16 gelmis Bi gun bu turev tutacak eskisi gibi +4 - +5 gorecegiz diye hala bekliyorum bu fonda

Tabi hisse dagilimida degismis olabilir. Bilemiyorum altan bilemiyorum.

https://youtu.be/blxezhKJyfc
    bugün türevi tuttu
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Onlar düşüş sürecinde zaman içinde artı yazacaklar
    Ellerindeki yüksek faizli tahviller 2. elde değer kazanacak
    Hocam o zaman httye mi geçsem napsam ya ppzler vadeliler düşecek daha çok şeyi anlamadım bu uzun vadelililerde tefas tablosunda yıllık getiri düşük 6 aylık ppzlerden yüksek nasıl oluyor hocam neden zaten tabloda direkt bir düşüş var bazı dönemlerde

3.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Osd de ,%14 bond+DT var %85 finans bonosu ve ozel sektor tahvili.
    Bugunku getiri 0.002
    %10 luk bond getiriyi sifira indirdi.
    Nzh nin getiride dusmus.
    Ahu yu hic etkilemedi
    Osd yi ikiye bolup yarisiyla. Ahu almak lazim .

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben olsam ahu yerine nzh alırım yarısıyla. nzh sadece bugün düştü. bence en güçlü baf nzh'dir. eğer bu fon adı sanı duyulmamış bir aracı kuruma ait olmasaydı tereddütsüz tüm parayı yatırırdım. ama burası türkiye şirket sıkıntı yaşar falan, paranızı 1 sene sonra alacaksınız derler temkin için daima farklı şirketlere bölmek taraftarıyım. o yüzden ben tüm parayı ppz'ye dahi yatırmazdım şahsen. sonuça fonun risk puanı 1, şirketin risk durumu nedir bilmiyoruz, bilemeyiz.

4.  Alıntı Originally Posted by HRS Yazıyı Oku
    Hocam o zaman httye mi geçsem napsam ya ppzler vadeliler düşecek daha çok şeyi anlamadım bu uzun vadelililerde tefas tablosunda yıllık getiri düşük 6 aylık ppzlerden yüksek nasıl oluyor hocam neden zaten tabloda direkt bir düşüş var bazı dönemlerde
    Şu ortalık bir yatışsın ona göre karar vermek daha sağlıklı olur.
    Artık para kazanmaya değil kaybetmemeye bakacağız

5. Bugunde bizeyine kara gun osd yine 3 gun sifir cekecek 5 ve 10 yıllık DT ler yukseliste. Cds 418 oldu.
    Carsamba osd leri satmak varmis.
    Ben indirim olmaz dusuncesindeydim.
    Dolar artik yon yukari bunlar onumuzdeki ayda dusururler.osd.
    Faiz dususunu sevmez artik eksi bile getirebilir.
    %50 nzh %50 ahu yapicam
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    ben olsam ahu yerine nzh alırım yarısıyla. nzh sadece bugün düştü. bence en güçlü baf nzh'dir. eğer bu fon adı sanı duyulmamış bir aracı kuruma ait olmasaydı tereddütsüz tüm parayı yatırırdım. ama burası türkiye şirket sıkıntı yaşar falan, paranızı 1 sene sonra alacaksınız derler temkin için daima farklı şirketlere bölmek taraftarıyım. o yüzden ben tüm parayı ppz'ye dahi yatırmazdım şahsen. sonuça fonun risk puanı 1, şirketin risk durumu nedir bilmiyoruz, bilemeyiz.

6.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    PPF'ler hiç etkilenmemiş gözüküyor. Borçlanma araçları hemen darbeyi yemiş.
    Bundan sonra her ay faiz indirileceğine göre mevduat üstü getiri için hangi limana çekmeliyiz arkadaşlar?
    PPF lerin birden etkilenmesi beklenmemeli. Çünkü bildiğim kadarı ile bu fonların yapısı gereği ellerinde doksan günden daha az vadeli tahvil ve bono bulundururlar. Getirisinin düşmesi için biraz zaman geçmesi gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bugunde bizeyine kara gun osd yine 3 gun sifir cekecek 5 ve 10 yıllık DT ler yukseliste. Cds 418 oldu.
    Carsamba osd leri satmak varmis.
    Ben indirim olmaz dusuncesindeydim.
    Dolar artik yon yukari bunlar onumuzdeki ayda dusururler.osd.
    Faiz dususunu sevmez artik eksi bile getirebilir.
    %50 nzh %50 ahu yapicam

tefasa bakılırsa osd'de söylediğiniz tarz bir düşüş trendi son 5 yılda bir tek 2020 mart pandemi patlamasında yaşanmış başka yok. o da baya ekstrem durum. yıllık olarak bakarsanız naci ağbal vakasında -%1.4 yediği halde yıllık getiride osd ahu'dan %3 önde. dahası türkiye ekonomisi dayak yemeye bağışık hale geldiği için cds döviz ve tahviller bir hafta içinde toparlamaya başlayabilir. ama tabi siz bilirsiniz sonuçta ben uzun vadeli düşünen bir senaryodayım bir de haftaya stopaj avantajı bitebilir son dakikada pozisyon değiştirmek istemem. %45 nzh %45 osd %10 rpd devam. bakalım görelim.

8. MB KUR DEGISIM : % 1.91
    TL REF : 18.3078

Bakalim fonlar nasil getirecek

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 543/1002 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz