Sayfa 739/1002 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Son bir ay da bist100 endeksi %25e yakın yükseliş yapmış, hisse fonlarından bu yükselişi geçebilen de yok sanırım.
    BIST artışı tam olarak %27 ve bu orana en yakın veya üzerinde getirenler sadece Banka endeksli fonlar (örn. ADP, YZH) ve KYA, ST1, HBU, HVS fonları görünüyor. Diğerleri BIST getirisinin altında kalmış.

2.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    nzh ve osd bende de var ama onlardan çok krc var, asıl dayağı oradan yiyorum, borçlanma fonunun böyle düşeceği hiç aklıma gelmezdi hisse fon gibi düşüyor hangi akla hizmet aldıysam.
    Fon almadan önce portföy dağılım raporlarını inceliyor musunuz?
    KRC içerisinde %70 eurobond barındırıyor. Dolayısıyla CDS'ten etkileniyor.
    Kısacası, borçlanma fonlarının taşıdığı menkul kıymetlerin ciddi farklılıkları olabiliyor.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    Merhaba yarenler !
    Merhaba felaket arkadaşlarım !
    Son zamanlarda İstanbul portofino ile İPB fönü hakkında , iki yol muhabbet eden oldu mu ? Oldu ise bize de aktarır mı ne dendiğini ?

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    Sünger Bob Square portfoyun karacasında ayvayı püre halinde mideye emdik. Neyse , bu yurt paydaşlarının karaf fönü , zararı dengeliyor...

5.  Alıntı Originally Posted by Lithuan Yazıyı Oku
    Fon almadan önce portföy dağılım raporlarını inceliyor musunuz?
    KRC içerisinde %70 eurobond barındırıyor. Dolayısıyla CDS'ten etkileniyor.
    Kısacası, borçlanma fonlarının taşıdığı menkul kıymetlerin ciddi farklılıkları olabiliyor.
    Maalesef fonlar konusunda öyle bir hatam var, son bir ay, üç ay, altı ay ne getirmiş, içinde neler var sadece onlara bakıyorum ama ayrıntılı olarak incelemiyorum. gerçi incelesem ve içinde eurobond olduğunu bilseydim de yine alırdım herhalde.
    Ama anlamadığım eurobond borçlanma fonları çıkarken bu neden düşüyor, durumları tersine mi işliyor.

6. Selamlar OPL FONU 18.11.2021 den itibaren izahname değişti.İki gündür fena değil.Fon büyüklüğüde 3 milyon kadar.Risk derecesi 1-2 den 3-4 oldu. Hayırlı bol kazançlar.
    “Vicdan insanın içindeki tanrıdır” VICTOR HUGO

KRC icerigine bakmak lazim
    orta ve uzun vade kagitlar vardi galiba

%49 devlet tahvili (eurobond) faiz orani arttigi icin
    %32 ozel sektor tahvili (kuponlu kuponsuz tahvil) faiz orani arttigi icin
    %15 finansman bono
    % -8 TPP borclanma
    %10 teminat

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    nzh ve osd bende de var ama onlardan çok krc var, asıl dayağı oradan yiyorum, borçlanma fonunun böyle düşeceği hiç aklıma gelmezdi hisse fon gibi düşüyor hangi akla hizmet aldıysam.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Evet KRC dusuyo ama KRF kurtariyo (tercume)

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    Sünger Bob Square portfoyun karacasında ayvayı püre halinde mideye emdik. Neyse , bu yurt paydaşlarının karaf fönü , zararı dengeliyor...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 739/1002 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •