Sayfa 350/1002 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Farklı aracı kurumlarda/bankalarda toplam 1M TL'niz olması yeterli. Buralardan alacağınız hesap özeti veya MKK'dan alacağınız hesap özeti ile toplam 1M TL izin olduğunu ispatlayabilirsiniz. NY olunca her serbest fonu her aracı kurumdan alamıyorsunuz. Bazı kurumlar bazı SFların sadece kendilerinde hesabınız olması durumunda satıyorlar. Özel Serbest fonları ise ilgili aracı kurumda hesabınız olsa bile alamıyorsunuz.
    Anladım Sn. Nida, o zaman en kolayı MKK dan hesap özeti alarak bankaya gidiyorum orada herhalde bir belge imzalatırlar. Serbest fonlar için aracı kurumdan hesap açayım diyorum ama hangisinin fonları daha iyi yönetiliyor pek bilemiyorum onu araştırayım o zaman. Bir de bu fonların minimum alım miktarları pek düşük olmuyor sanırım, bunları da öğrenmek gerekiyor. Teşekkürler.

2.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    hsyf fonlara ne oldu acaba? geçen yılki gibi olmayacak tamam ama relatif getiriyi de yakalayamıyorlar. nnf tcd tkf rezilliğin son perdesini oynuyıorlar. katılım tarafı da aynı. mps rbh, yerlerde. cuma günü katılım tarafı yüzde bire yakın artıyor. fonlar bunun yarısını dahi yakalamıyor. bu ne böyle yüzde 0,10 ile 0,30 civarlarında dalga geçer gibi artıyorlar.
    Benim de dikkatimi çekti elimde 8 çeşit hsyf var endeks çıkıyor ama yarısı zararda (nnf, ıdh, mps, tcd) diğerleri de yerinde sayıyor (gmr, tkf, oph,elz). Bu hafta elimdeki fonlarda kayıp çok olmuş. (gbc, gbg, tff, kub, odv, opb, tpc) sanırım dağılımı dengeli yapamadım veya çeşit çok oldu, portföy bir hafta çıkıyor bir hafta düşüyor, son zamanlarda ppf de kalsam daha kârlı olacakmış.

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bu osl nin bir haftadir iyi getirisi turev islemlerdenmidir.
    Ppz nin ustunde osd nin altinda.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bende onu merak ediyorum kac gündür .terste kalırsa o zamanda çok düşer haliyle.

Soğan için buna bakarım:
    ZAR/TRY
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5. TCD Fonun elindeki (az da olsa) bagfs ile ilgili gelen haberler pek hoş görünmüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Serbest fonlardan mucize beklemeyin, mesela çok başarı olanlarının 2018 de ne getiri yaptığına bakın. Şuan hsyflerinden en başarılı 5 tanesi bile sadece yönetim ücreti ile serbest fon kadar performans gösterir. Üstüne bir de çoğu serbest fonda performans primi ödersiniz.
    Kendi adıma yıllardır serbest fon alabilecek durumdayken portföyümü kendim yönetmeyi tercih ettim.
    Bazı kurumlar serbest fonları için alım alt limitleri uygularlar, sadece NY olmanız da yetmez. Tacirlerden serbest fon alabilmeniz için onların 2 milyon alt limiti vardır mesela. Tacirlerin saklama kurumu İş yatırıma bu parayı koymadan size serbest fon satmıyorlardı bu yılbaşında ben görüştüğümde.
    Borsada ralli olduğu bir dönemde TKF %100 yaptığı bir yılda serbest fonda benzerini yapar emin olun. Kıstas kriterine göre de %20 civarında performans primi ödersiniz.
    Hedef portföyün serbest fonlarını zaten alamazsınız, onlar yeni müşteri almazlar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

yaz sen ,burası forum ,fikir ozgurlugu var ,

8.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Serbest fonlardan mucize beklemeyin, mesela çok başarı olanlarının 2018 de ne getiri yaptığına bakın. Şuan hsyflerinden en başarılı 5 tanesi bile sadece yönetim ücreti ile serbest fon kadar performans gösterir. Üstüne bir de çoğu serbest fonda performans primi ödersiniz.
    Kendi adıma yıllardır serbest fon alabilecek durumdayken portföyümü kendim yönetmeyi tercih ettim.

Konuyla ilgili güzel bir yazı:

https://popkonomi.wordpress.com/2017...-kapaniyor-mu/
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Sayfa 350/1002 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •