Sayfa 679/1002 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,425 - 5,432 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Su an komisyon acisindan en iyi alternatifler midas ve ibkr
    *ibkr FATF turkiye'yi gri listeye alinca yeni musteri kabul etmiyor diye biliyorum
    Bankalar islem basi baya yuksek komisyon
    SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    O işte bankalardan şaşmamak lazım bence.
    Şimdi burada hisse yada fon aldığımızda bunlar MKK'da benim adıma kayıtlı oluyor, nerede durduğunu biliyoruz.Aracı kurum çekip gitsede mallar MKK'da duruyor benim adıma.

Ama yabancı hisse yada ETF aldığımızda bunlar nerde ve kimin adına saklanıyor doğrusu bilmiyorum.
    Alım yaptığımız platformun başına bir hal gelse ABD'deki hangi kurumla ve nasıl muhattap oluruz belli değil.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O işte bankalardan şaşmamak lazım bence.
    Şimdi burada hisse yada fon aldığımızda bunlar MKK'da benim adıma kayıtlı oluyor, nerede durduğunu biliyoruz.Aracı kurum çekip gitsede mallar MKK'da duruyor benim adıma.

Ama yabancı hisse yada ETF aldığımızda bunlar nerde ve kimin adına saklanıyor doğrusu bilmiyorum.
    Alım yaptığımız platformun başına bir hal gelse ABD'deki hangi kurumla ve nasıl muhattap oluruz belli değil.
    Tamami ile kisisel tercihe kalmis yerlesik bankalarda islem yaparim gece rahat uyurum diyene de saygi duyarim diger islem platformlarinda islem yaparim o bana uygun diyene de

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    banka ile iş yapmıyorsunuz, '' banga gögenli '' arıcı kürümla haşr & neşr oluyorsunuz işlemlerinizde...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    white pörtföyün yeni gurguladığı fönün adı esasında yıgıcı teknolojiler ( disruptive technologies ) olacağdı , lagin spk ı sani hazretleri yıgıcı kelimesini kabul etmemiş , onlar da çaresizce çözüm olarak dönüştürücü olur mu demişer , spk ı sani hazretleri onay vermiş.

gusura galmayın gardaşlar , sabahdan gayri iç anadolu , doğu anadolu tüküleri dinliyom ... agşamına düzelir
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Hindistan şu an 2001 Çin potansiyelini barındırıyor. Bakalım ilk hangi banka Hindistan Hisse Senedi Fonunu çıkartacak

Takip ettigim ve iceriklerini google sheets e ekledigim bazi fonlarin su andaki durumu..

(hisse yuzdelerini de yanina yazdim, fiyat olusumu hakkinda bir fikr verebilir)
    NOT: en alttaki son 3 fon MJB yi olusturan bes fondan ucudur, diger ikisi para piyasalari ve borclanma araclaridir
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. Merhaba Arkadaşlar,

AFT, IPJ, AFS vs gibi fonları satarken vergi oranı kar üzerinden % kaçtır ? Ben henüz hiç satış yapmadım. (1.5 senedir) Bu yüzden bir bilgim de yok açıkcası. Bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by mertyc79 Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar,

AFT, IPJ, AFS vs gibi fonları satarken vergi oranı kar üzerinden % kaçtır ? Ben henüz hiç satış yapmadım. (1.5 senedir) Bu yüzden bir bilgim de yok açıkcası. Bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    karın %10 u kadar stopaj ödenir

Sayfa 679/1002 İlkİlk ... 179579629669677678679680681689729779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •