Sayfa 57/1002 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 449 - 456 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Aslında; biri maliye bakanlığı ve spk , biri merkez bankası ile ilgili olsa da , bu yaklaşan stopaj muafiyeti ( mevduat ve bazı fonlardaki) uzatma ya da uzatmama kararı, bundan sonraki ppk tavrı için de epey ipucu olacak.
    ''Dövizi, altını satın tl'ye yatırın'' diyen siyasi erk'in, bunu özendiren bu hamleyi uzatmayarak kendi ile çelişmemesini umuyorum.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bugünkü İşyatırım bültenine göre borsadaki yabancı payı %43,56'ya düşmüş...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Tefasta bir kara gün daha, saat 9.45 ve fiyatı açıklanmayan tonla fon var halen...
    neden gunluk takip ediyorsunuz? hisse mi fonlar?
    cok israrcisiniz bence banka hesabinizdan kontrol edin.
    tabi tefas tarafi degilim!
    Canlar gider heyyyy

4.  Alıntı Originally Posted by ZİRVEE Yazıyı Oku
    TCD fonu devlet tahvili eklemiş portföye

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fon yöneticisi faizlerde düşüş bekliyor demek ki.
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Aslında; biri maliye bakanlığı ve spk , biri merkez bankası ile ilgili olsa da , bu yaklaşan stopaj muafiyeti ( mevduat ve bazı fonlardaki) uzatma ya da uzatmama kararı, bundan sonraki ppk tavrı için de epey ipucu olacak.
    ''Dövizi, altını satın tl'ye yatırın'' diyen siyasi erk'in, bunu özendiren bu hamleyi uzatmayarak kendi ile çelişmemesini umuyorum.
    Hocam hepimiz aynı beklenti içerisindeydik ama Mart ayı içerisinde alınan kararlar yabancı yatırımcı kadar bizleri de şoka uğrattı. Amaçl*****n ne olduğunu kimse çözemiyor ki öyle bir amaç var mı ona da emin değilim. Ama böyle zamanlarda uzun vadeli yatırımcı olmak, bunu kendine hatırlatmak bir nebzede olsa rahatlık hissi veriyor ki bunu son düşüşte ve mevcut kur hareketinde bizzat yaşadım. Yaşayarak öğrenmeye devam.. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bu arada MAC ta karar aşamasındaydınız değişiklik için. Var mı uygulamanızda bir değişiklik?
    Bilgi paylaştıkça artar... Yazdıklarım, yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Hocam hepimiz aynı beklenti içerisindeydik ama Mart ayı içerisinde alınan kararlar yabancı yatırımcı kadar bizleri de şoka uğrattı. Amaçl*****n ne olduğunu kimse çözemiyor ki öyle bir amaç var mı ona da emin değilim. Ama böyle zamanlarda uzun vadeli yatırımcı olmak, bunu kendine hatırlatmak bir nebzede olsa rahatlık hissi veriyor ki bunu son düşüşte ve mevcut kur hareketinde bizzat yaşadım. Yaşayarak öğrenmeye devam.. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bu arada MAC ta karar aşamasındaydınız değişiklik için. Var mı uygulamanızda bir değişiklik?
    Ne yaptıklarını kendilerinin de bildiğini, bir plan dahilinde falan olduğunu sanmıyorum. Naci Ağbal son 10 yılın en iyi , en olması gereken adımları atan merkez bankası başkanıydı. Zaten 3-4 ay içinde meyveler toplanacak, faiz indirimleri de başlayacaktı. Risk primi arşa çıkmış gelişen ülkede; ulusal paraya reel faiz vermeden dolarizasyonun engellenemeyeceğini bir türlü anlamadılar nedense.
    Tasarruf sahibi de esnaf kadar, müteahhit kadar, ticaret yapan kadar haklara sahip.
    MAC ile bir süre önce vedalaştım hocam. Haydar Bey başarılı ama piyasa ile inatlaşan bir yanı var. Relatif başarısızlığı benim eşik değerlerimi aştı başka hsyfler ile değiştirdim. Ama yine de bu başarısızlığını konjüktürel buluyorum ileride yine düzeldiğinde belki tekrar dönerim. Ancak artık rekabet daha güçlü ve onun kadar iyi hsyfler var.
    Son düzenleme : hellistheothers; 30-03-2021 saat: 14:24.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. portfoyu oluşturduğum günden beri (7-8 ay önce) sepet kur 26,61% kazanmış. $ ve € alıp otursam rahattım. şu fon mu bu fon mu derken harcanılan zamana yazık. %24 de kaldım. reel getiri yapmak cidden çok zor.

8. Merkez Kur % + 2,55

Sayfa 57/1002 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •