Sayfa 575/1002 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
    Merhaba fonda stopaj kesintisi var mı/ yok mu nereden görebiliriz?
    Örneğin: KRC, RPD, ZDD stopaj uygulanıyor mu?
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

2.  Alıntı Originally Posted by SAW Yazıyı Oku
    Merhaba fonda stopaj kesintisi var mı/ yok mu nereden görebiliriz?
    Örneğin: KRC, RPD, ZDD stopaj uygulanıyor mu?
    Adında değişken, karma, eurobond, dış borçlanma, yabancı , döviz geçen fonlara ve serbest fonlara %10 stopaj var
    Diğerlerine yok
    O yüzden rpd ve zdd’ye var
    krc’ye yok

3.  Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    arkadaşlar herkese selam
    kıymetli bilgileriniz benim için çok önemli bu forumda çok kıymetli bilgiler paylaşılıyor
    ekonomik ve finansal okur yazarlığı yüksek büyüklerimiz var ben bu üstatlardan şunu öğrenmek bilgi almak istiyorum
    fonlarımın tamamını dolar almak amaçlı sattım fakat bankalardaki alım satım farklarından dolayı
    bankadan döviz almak mı yoksa atıyorum ıpv vb. fonlardan almak dahamı mantıklı bir türlü karar veremedim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ( bu konularda ve teknik detaylarda oldukça bilgi fakiriyim lütfen anlaşılır bir dilde tane tane anlatın)
    herkese bol kazançlar
    selamlar saygılar...
    Yilbasindan itibaren Eurobond Fonlari VS Usd-Try

Belki bir bakis acisi olusur

Tabi butun eurobondlarin farkli refleksleri var bunu da unutmayin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Bugün kardemir hisseleri primli olduğundan NNF muazzam bir getiri yazacaktır. Yaşar bey Twitter'da duyurur akşam...

5.  Alıntı Originally Posted by sabırlabeklerim Yazıyı Oku
    arkadaşlar herkese selam
    kıymetli bilgileriniz benim için çok önemli bu forumda çok kıymetli bilgiler paylaşılıyor
    ekonomik ve finansal okur yazarlığı yüksek büyüklerimiz var ben bu üstatlardan şunu öğrenmek bilgi almak istiyorum
    fonlarımın tamamını dolar almak amaçlı sattım fakat bankalardaki alım satım farklarından dolayı
    bankadan döviz almak mı yoksa atıyorum ıpv vb. fonlardan almak dahamı mantıklı bir türlü karar veremedim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ( bu konularda ve teknik detaylarda oldukça bilgi fakiriyim lütfen anlaşılır bir dilde tane tane anlatın)
    herkese bol kazançlar
    selamlar saygılar...
    Çok emin olmamakla birlikte viop'ta dolar long kontratı almak mantıklı geliyor bana. viop gelirinden stopaj da kesiliyor ama yine de avantajlı çünkü dolar hesabından dolar aldığımızda direkt %2 ekside başlıyoruz zaten çok can sıkıcı.

6. zararımı kurtardığım an, NNF'ye hayat boyu bulaşmayacağım bir daha...

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Doları dolar olarak alırsanız %5 faizli bir enstrüman bulursanız enflasyona karşı korumuş olursunuz.
    Döviz fonlarında ise durum farklı,
    Fonun dayanak varlığı getiriyi belirleyecek.

IPV vs gibi genelde yerli ağırlıklı fonlar CDS'e duyarlı, öyleki CDS'teki kötüleşme kur artışından doğacak getiriyi törpüleyebilir.
    Hisse dayanaklı döviz fonları ise ABD borsalarındaki olası bir çöküşten ciddi etkilenir.Mesela KUB böyle bir çöküşten etkilenebilir, GBC altın gümüş ağırlıklı ons fiyatlarından etkileniyor, abd faiz arttırırda onslar geri gelirse o da etkilenebilir.
    vs vs. Konu karışık.

Açıkçası bende arayış içindeyim
    Şöyle dolar bazlı %5 getiri sağayacağına inandığım bir enstrüman bulsam tası tarağı satıp onu aacağım ama yok.
    Bu dediğinizi eurobondlar sağlamıyor mu? Bir çok tr eurobondunun faizi 5 in üzerinde diye biliyorum. Tabii burada risk, faizler yükselmeye devam ederse, tahvilin 2. el değeri düşer. Ancak vade sonuna kadar beklenirse her 6 ayda 1 ya da yılda 1 kupon ödemeleri alınabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Çok emin olmamakla birlikte viop'ta dolar long kontratı almak mantıklı geliyor bana. viop gelirinden stopaj da kesiliyor ama yine de avantajlı çünkü dolar hesabından dolar aldığımızda direkt %2 ekside başlıyoruz zaten çok can sıkıcı.
    Bu aralar kafamı kurcalayan bir konu bu. ppf ler de mevduat kazancı alırken, Viop da kaldıraç etkisiyle portföyün dolar karşısında değer kaybetmesi engellenebilir. Ancak çözemediğim konu, vade arttıkça dolar/tl nin fiyat artışı. Örneğin dolar bugün 9 Tl olsun. ve bende 10000 Tl ile pozisyon açayım. Viop da gecelik alacağım nema 10000 üzerinden hesaplanır. Dolar pozisyonum ise tahminen söylüyorum kaldıraç oranı 8 ise 80000 tl olarak işlem görür. 1 yıl sonrası için dolar/tl long yapıyorsam fiyatı yaklaşık olarak 9*(Yıllık faiz %18)= 10,62 TL den almış oluyorum. Bu fiyat farkı Yıllık faiz oranı eklenerek bulunuyor. Ancak ben Viop da 80k değil, 10k üzerinden aynı nemayı alıyorum. Bu nedenle uzun vadeli olarak doğru bir hamle mi olur bilemiyorum. Biraz karışık anlatmış olabilirim. Kaldıraç etkisi nedeniyle dolar/tl fiyatının vadenin faizinin eklenmesini anlayamıyorum. Ben aynı faizi kaldıraçsız olan değer üzerinden aldığım için, arada bir değer kaybı oluşuyor. Yine de Viop un mutlaka bu anlamda kullanılması gerektiği düşüncesindeyim. Belki de aylık kontratlar ile devam etmek daha mantıklıdır. Bu konuyu değerlendirirsek memnun olurum.

Sayfa 575/1002 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •