Sayfa 408/433 İlkİlk ... 308358398406407408409410418 ... SonSon
Arama sonucu : 3461 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    olursa yukarı sert hareket olur ancak düşüncem aşağı sert hareket bir defada olmaz, aşağı hareket tepki sonrası ikinci tura kalır,

17.05.2024 barı ile dün yukarıda bahsetmiştim, bu bar tarafından aşağı hareket sönümlenecek,..bir futbolcunun yüksekten gelen topu, topun yavaşça momentumunu alarak, ayak ucuna indirmesi gibi,...

bu satış gelen bölge yeni 1000 puan bölgesi ve fiyatlar 11160.xx yukarı kırılımı sonrası ,...YKB ile bu yeni 1000 puan üst sınırına çok yaklaştı, benim günlük grafiklerde son eklediğim pembe çizgili bölümler,..

sıkınıtıyıda dün bahsettim burada,..

YKB yi önceden bilenler 17.05 barı ve devamında yeni 1000 puan sınırına yaklaşıyorlar, normalde biz bunu bu pzt den başlayan 3L ile yapacaktık,..bu vaktinden önce gelen fırsatçılık şu anda bir dalgalanma ve ters hareketi zorunlu yapıyor,..
    yani satılacak yerde aldı, alınacak yerde de satıyor,..insider tarding nedeniyle,..

aşağı sert hareket ancak 17.05 barının aşağı kırılması ile olanaklı ki bu da bir defada kırılacak cılız bir bar değil, bu barın kırılımı iki turlu bir hareket ister diye düşünürüm,..

yani bu hareket 17.05 barını tepesinden başlar usul usul yer, peygamber devesi gibi,..

11160.xx yaklaşıldıkça bu 1S haftasında hep beklentimizdi, hatırlayın geçen hafta buraya puul back bekliyorduk 1S de, ne oldu YKB işi bozdu,..bunu yapar, ve buradan teper, teper dediğim tepki yani,

bu tepki nin dercesi güdük mü kalır, günlük grafikte şapka koydum onu tamamlarmı, o zman bakılır, ilk bu gelsin ondan sonra,

işte bu tepkinin derecesi Nuri Sevgen olur,..Nuri Sevgen biraz erken gidiyor, yukarıya sert hareket olur, ama aşağıya ikinci turdan sonra sert hareket olur ki bunuda 11160.xx dan çıkacak tepki hereketi tayin eder,

Nuri Sevgeni eski Vobçu olduğunudan vade sonu heyeceanı sarmış ve bu nedenle biraz 1, 2 gün erkenci,..bu gün yarın demesi o nedenle,..

biz ise coolll, çünkü 3L miz var, bu haftayı saymaz isek 2L miz daha var,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. endex bir süredir götü kopmuş karınca gibi,...endex 30 la, dışı arasında epey zamndır ayrışma var,..

endex 30 faize alırken, diğeri aynı faize satıyor,..derken YKB çıkınca, Mehmet Şimşek çıkıyor borsa oyun yeri değildir diyor, kime insder trading çilere, burada önemli olan bunun kale alınması,..yoksa ayrışma iyice artacak ve o zaman borsa hükümeti desteklemekten uzaklaşacak,..her durumda ekonomiyi yönetenlerin bu dönemde volatileteden uzak poztif bir borsa desteğine ihtiyaç duyduklarını düşünüyorum,..YKB bunu bozacak ve zaten ayrışmış borsaya extrem volatilete yaratacak unsurların başında geliyor,..

boşunu o nedenle alıyorlar,..Sevgen diyorki bir kurum üzerinden satışlar oluyor, demekki bu kurum üzeriniden olası volatilitenin önüne geçiliyor,..

3. ayrışma var, buna kimse yok diyemez, bu belli, bu ayrışmanın nedeni ve hazırlayan şartlarıda belli,..banklar neredeyse ov long gelerek gelecekte oluşacak karı şimdiden satın aldılar,..diğerleri ise banklara kar yazan bu şartları sattılar, çünkü onlara zarar yazıyor yada paralarını götürdüler banka kilitlediler,..yarın bir gün ayrışmanın nedeni olan şartlar yumuşama eğlimine girerse, ki siyasi ayakta buna yeni anaysa üzerinden siyasette yumuşama diye isim koydular,..bu enflasyon ve faizi görece indirirse bu durumda banklar geçici satar, ama bu şartların değişmesi diğerlerine alaım yönünde yansır,..bir süre sonra ise banklarda dönerek boğayı 4 cent hedefine kilitler,..

bu senaryomun ancak zamnda 9L de olabilceğini yani 4 cent in, enflasyonda bir yumuşama ve faizde görece düşüşün ise 8S sonuna doğru geleceğini düşünüyorum,..

zaman sırıalamamız ise şu şekil,

3L, önümüzdeki hafta 2L kalır,
    8S, yani 3L nin devamı 8 hafta short, tahminm ilk 4 yatay, son 4 agresif,
    9L, 9 hafta long ki

bahsettiğim senaryo buna göre,..bu 3l de ayrışan küçük hisselerin diplerini tamamalaması, 8 haftanın içinde bir yerlerden gelecek pozif habere küçük hisselerin döndürülmesi ve bu habere yukarıda bahsettim bankların realize edilmesi(bu durum aynı zamanda ayrışmanın son bulması için gerekli olacak), 9L de ise beraberce 4 cent civarına hedefe gidilmesi,..

bundan sonrası(arada bir iki hjafta daha var ama ben zaman analiz riski almayacam o haftalarda) ABD ye bağlanır ve 24 kasım seçimlerini takip eder,...

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    ayrışma var, buna kimse yok diyemez, bu belli, bu ayrışmanın nedeni ve hazırlayan şartlarıda belli,..banklar neredeyse ov long gelerek gelecekte oluşacak karı şimdiden satın aldılar,..diğerleri ise banklara kar yazan bu şartları sattılar, çünkü onlara zarar yazıyor yada paralarını götürdüler banka kilitlediler,..yarın bir gün ayrışmanın nedeni olan şartlar yumuşama eğlimine girerse, ki siyasi ayakta buna yeni anaysa üzerinden siyasette yumuşama diye isim koydular,..bu enflasyon ve faizi görece indirirse bu durumda banklar geçici satar, ama bu şartların değişmesi diğerlerine alaım yönünde yansır,..bir süre sonra ise banklarda dönerek boğayı 4 cent hedefine kilitler,..

bu senaryomun ancak zamnda 9L de olabilceğini yani 4 cent in, enflasyonda bir yumuşama ve faizde görece düşüşün ise 8S sonuna doğru geleceğini düşünüyorum,..

zaman sırıalamamız ise şu şekil,

3L, önümüzdeki hafta 2L kalır,
    8S, yani 3L nin devamı 8 hafta short, tahminm ilk 4 yatay, son 4 agresif,
    9L, 9 hafta long ki

bahsettiğim senaryo buna göre,..bu 3l de ayrışan küçük hisselerin diplerini tamamalaması, 8 haftanın içinde bir yerlerden gelecek pozif habere küçük hisselerin döndürülmesi ve bu habere yukarıda bahsettim bankların realize edilmesi(bu durum aynı zamanda ayrışmanın son bulması için gerekli olacak), 9L de ise beraberce 4 cent civarına hedefe gidilmesi,..

bundan sonrası(arada bir iki hjafta daha var ama ben zaman analiz riski almayacam o haftalarda) ABD ye bağlanır ve 24 kasım seçimlerini takip eder,...
    bu işin bu senaryonun tek tamamlayıcı parçası Bahçeli, Bahçeli yi dikkatle takip etmek gerek,..
    Bahçeli Akepe ile yorgana tekme atacak duruyor,..çünkü Akepe yeni anayasa işinin yükünü tek başına almak istemiyor ve Cehepeyi de buna hazırlıyor(bu yönlü giderse İmamoğlundan kurtaracak, hemde Özeli parlatacak ki Özelde en az Akepe kadar anaysa isteyen biri), Bahçeli ise Yeni Bir Anayasa istemiyor, eğer isterse kendi şartlarını dayatacağı kesin ve eğer reddedilirse, red deder,

bu erken seçim demek,...

5. sıcak para nın ise Anayasacı olduğu çok belli,...

6. ben erken seçim ihtimalinin ABD seçimlerinden sonra ya kalacağını,..??? öngörüyorum

7. borsanın ise ABD seçimlerine kadar en fazla 4 cent görebileceğini düşünüyorum,..

dolaysıyla endex ten ayrışan hisseler,..eğer enflasyon ve faizde yumuşama alabilirlerse 8S içinde yukarıya dönerler, 9L dede endex30 la birlikte yükselerek 4 cente final olurlar ve ABD yi beklemeye başlarlar,..

8.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    seçimlerin sonrası Türkiye, iki dönüşümle karşı karşıyadır:

1.kentsel dönüşüm,...
    2............................
     Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    böylece rutinler dışında önem verdiğim mesaj sayısı,

zaman olarak 2679,
    yelpaze olarak 3001,
    usd bazlı hedefleme olarak 3077,
    iç dinamikler olarak 2839, (burada 2 yi 1 yerine öne almış görünüyorlar)

bu dört mesaj ana düşüncem,..
    sayfa 355 ve 387,
    mesaj 2839 ve 3094,

burada Akepe kentsel dönüşüm yerine Cehepeyi ve Özgür Özeli kondurmuş duruyor,
    dönüşüm dediğim ise Yeni Anayasadan başkası değil,..

kentsel dönüşüm için artık güç kaybetti ve belediyeleri kaptırdı, vatandaşta ise boçlnacak kadar dahi para yok,..borç gırtlak tavan,

dolayısı ile siyaset yumuşarsa, anaysa için cehepe ile bira araya gelebilirse ki bu siyasette yumuşama oluyor,..kentsel dönüşümüde ya cehepe iktidar olarak yapar ki, öyle görünüyor,..Bahçeli ise ABD seçimleri sonrası rengini tam olarak belli eder,...

daha önce değil, keza Putinde,..keza Özelde,..her kes gidecekle değil, gelecek olanla denge kurmak ister,..

büyük olasılıkla, giden bidon, gelen trump

Sayfa 408/433 İlkİlk ... 308358398406407408409410418 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •