Sayfa 225/396 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon
Arama sonucu : 3166 madde; 1,793 - 1,800 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by bat56 Yazıyı Oku
    İyi akşamlar. Sanki tepki var gibi. 582 üzerinde.
    yani gövdeyi orayı koyuyor (bkz grafik)kapanışa dün verdik bu gün doğruluyor, kaldıki 5819.62 üstünde bu adamlar long altında short ama short için daralan üçgenide extremde aşağı geçmeli(şubat 2023 vade için geçerlidir, bu ocak 2022 zaten bitti), çünkü günlükte gün içi oynaşmalar oluyor,

her neyse günlükte 2 gündür reelde shorttayız bana düşen bunu çıplak yazmak, diğer hususlara ise dikkat çekmek,

yorum + grafik

7 kasım itibarı ile ben short argümandayım, shortu işliyorum, short oluşmuşşsa yazıyıyorum, yoksa short yok diyorum, bunu günlük arayılar olarak özetledim,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. Bist100 de 267 - 268 usd hedef civarında 1.4 wolf var görünüyor.

3. burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar

4. 5819.62 alt -üst şubat vade içindemi geçerli.?

5. şimdi dikkatli olmalıyız, bir kere ayı isek (benim topik 7 kasım ayısı) günlük longa döndü ise short flattır, ..ısrar eden portföyüne güveniyordur,..başka açıklaması yok, çünkü 4 cent ve 5.5 6 cent olasıdır, hiç görülmeyen olayları yaşıyoruz tr de ve herkez haklı,

iktidar dötü kurtarma derdinde,
    muhalefet iktidar olma derdinde,
    hisseci USD den iskanto yemiş gireni çıkarma derdinde,
    sanayicisine, işadamına, kurumsalına kol gibi geçmiş, faizden kazanamıyorsa hissesinden kazanacak, dolaysıyla kendi hisselerini alıyor, yani yaralarını yalıyor,

garan ve koç hisselerini aldılar ise diğer sürü bunları takip ettiler ise, ilk evvela bunların kendi hisselerine basmaları gerekir,

biz bu topikte short şartlarından birini xbank için xu030 ve xu100 üstüne çıkmalı diye koyduk, bkz geçmiş, bu günlerde %10 lar yapan bank hisseleri ve bank endex si bu manada anlamlı,..

çünkü buınlar bidenle birlikte bademlere bastılar, bunlar bastı bademler öz savunma yaptılar, siyasettede bu böyle bademler öz savunmadalar, dolaysı ile bademeler kendi kaadlarını aldıkça ,bankların aşağı basışlarında ucuzlayan bank hisseleri endexse aşağı vurama oldu, nerden sonra bir yerden sonra,..

şimdi bu banklar bideni unuttular beraber aynen marketlerin yaptıkları gibi halkın parasını cukkalamak için yukarı agresif ataktalar, ne zamandan beri garan ve koç doooooooorr dediğinden beri,..işte şimdi xu030u ve xu100 ü geçip ağırlıkları koymak istiyorlar tekrar, banklar aşağıda savaşırken ne oldu, yukarıda savaşmaya başladılar,

değişen ne???? herkes para gördü, soru ne bu kazanılan para cebe alındımı, bunun tesbiti ile meşgülüz, TR de değme salaklar %200, 300 kardalar,..,

şimdi bunlardaki karı nasıl geri alacaklar, hepimiz bununla meşgulüz,..

6. Anladığım kadarıyla strateji flat yada şhort.

7. dolaysıyla bu alamede bir ben varım, teee mart ayından 7 kasımı (31 ekim) yazmışım, 7 kasım sonrasına short argumanları konu alırım demişim, şimdi eleştirliyorum, %25 -30 terste kaldım diye, haklılar sonuçta kaldıraçlı piyasa,

ama 7 kasımı yazan benim, başka adam yok böyle, topiğim belli, argumanım konum ve konumum belli,..tarzım belli,..

7 kasım bismillah hadiiiii değil, 41 hafta sürecek,..... 8.haftasındayız,...

bekleyeceğiz gelişmeleri göreceğiz, nasılki long periodda bakın neler oldu, illaki short periodddada ot bok bahane edilecek ve illaki olacak

8. Muhtemelen nisanda seçimler. 5 0cağa kadar düşüş sonrasında şubat ortaları yada 3. haftası sonlarına kadar sürebilecek bir tepki falan olurmuki ardından okkalı bir düşüş. Seneryo.

Sayfa 225/396 İlkİlk ... 125175215223224225226227235275325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •