Sayfa 36/371 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 2962 madde; 281 - 288 arası.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by cokcok Yazıyı Oku
    bugün, satış bitti diye kap atmışlar....
    bu kadar çok abartmamalıydılar....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....

2. tavanda 3.5 milyon lot alış için bekliyor....
    azaz nickli hesabımın açılmasını talep ediyorum admin....

3. Sin dakikalarda 19.40'dan boşaltıp 18,70'den kapadılar. Bugün okadar çok al-sat yaptırdılar ki, herkese kazanma şansı tanıdılar. Bizde nasiplendik ama kapanışta tekrar daldık. Yarın bakakta görek, iyimi ettik.

SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Cante'nin borcu Euro ile ama bilanço dip notlarına göre %97'si türev araçları ile garantiye alınmış. Bu yüzden de Euro Haziran'da %25 artmış olmasına rağmen bilançoda kur farkı zararı çok düşük düzeyde kalmış...

Benim düşüncem bankalar bu türev işlemini yenilemek istemedikleri için hisseleri (büyük ihtimal kendilerine) satıp, döviz borcunu kapatmayı seçtiler. O kadar hisseyi patrondan başkası almış olamaz bence. Gelen parayı da Cante'ye sermaye avansı verdiklerine göre belli bir zaman sonra bedelli açıklayacaklar ama ne zaman açıklarlar, keyiflerine kalmış...

Ayrıca bilançodaki ticari alacaklar geçen yıla göre 10 kat artmış. Bunun nereden kaynaklandığına bakmadım. Bilançoda vardır bir yerlerde...

3. Çeyrekte bunları tahsil edildi gösterip, yüksek kar açıklayabilirler. Takdiri patrona kalmış...
    Son düzenleme : Chetuo; 27-07-2023 saat: 20:20.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

Alıntı Originally Posted by Chetuo;6493900[I
    ]Cante'nin borcu Euro ile ama bilanço dip notlarına göre %97'si türev araçları ile garantiye alınmış.[/I] Bu yüzden de Euro Haziran'da %25 artmış olmasına rağmen bilançoda kur farkı zararı çok düşük düzeyde kalmış...

Benim düşüncem bankalar bu türev işlemini yenilemek istemedikleri için hisseleri (büyük ihtimal kendilerine) satıp, döviz borcunu kapatmayı seçtiler. O kadar hisseyi patrondan başkası almış olamaz bence. Gelen parayı da Cante'ye sermaye avansı verdiklerine göre belli bir zaman sonra bedelli açıklayacaklar ama ne zaman açıklarlar, keyiflerine kalmış...

Ayrıca bilançodaki ticari alacaklar geçen yıla göre 10 kat artmış. Bunun nereden kaynaklandığına bakmadım. Bilançoda vardır bir yerlerde...

3. Çeyrekte bunları tahsil edildi gösterip, yüksek kar açıklayabilirler. Takdiri patrona kalmış...
    ]Cante'nin borcu Euro ile ama bilanço dip notlarına göre %97'si türev araçları ile garantiye alınmış.

--ben bilançoda göremedim...nerede yazıyor...

7. TİCARİ ALACAK VE BORÇLAR (Devamı)
    (*) Ticari alacaklar içerisinde yer alan tutarın vergi ve faiz dahil 1.579.709.889 TL’ lik kısmı dava konusu tutar olup,
    bu tutar bilanço pasifinde yer alan diğer borçlar ile ilişkilidir.

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Cante'nin borcu Euro ile ama bilanço dip notlarına göre %97'si türev araçları ile garantiye alınmış. Bu yüzden de Euro Haziran'da %25 artmış olmasına rağmen bilançoda kur farkı zararı çok düşük düzeyde kalmış...

Alacağın tahsili kârı artırmaz.egerki şüpheli alacak ise o zaman dediğiniz doğru olur.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

Hem borçların kapanmasinda kullanacagiz diyorlar,
    Hemde sermaye avansı diyorlar art niyetli bence açıklama.
    Sermaye avansı ise neden bunun mahiyeti açıklanmıyor,
    Yy.tv.degildir
    Sagliklar

Sayfa 36/371 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •