Sayfa 1004/1006 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006 SonSon
Arama sonucu : 8043 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-4

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Viop cildirdi
    Garan hisse alim aciklamis tavan diyorlar
    Üstad merhaba;
    BIST'in 2022 yılı boyunca erken seçimi fiyatlayacağını düşünüyorum, bu da borsaya olumlu yansıyacak. Dolar bazında artık bedavaya dönen BIST'te faiz indirimlerinin de gelmesiyle uzun soluklu bir ralli yaşanacak diye düşünüyorum.
    Ama bu durum yan tahtalar için değil, KOC, Sabancı, Sise gibi gruplar üzerinden olacak.

Sizce bu donemde BIST'in baba kagitlarina yatirim yapmak icin hangi fon tercih edilmeli?

Alıntı Originally Posted by Fuat Soylu Yazıyı Oku
    Üstad merhaba;
    BIST'in 2022 yılı boyunca erken seçimi fiyatlayacağını düşünüyorum, bu da borsaya olumlu yansıyacak. Dolar bazında artık bedavaya dönen BIST'te faiz indirimlerinin de gelmesiyle uzun soluklu bir ralli yaşanacak diye düşünüyorum.
    Ama bu durum yan tahtalar için değil, KOC, Sabancı, Sise gibi gruplar üzerinden olacak.

Sizce bu donemde BIST'in baba kagitlarina yatirim yapmak icin hangi fon tercih edilmeli?
    Fuatim bu dusuncende eminsen
    Is portfoyun koc istirakleri fonu var
    Ona bakabilirsin
    Ben yine aes diyorum
    Ayrica tr borsasina guvenim bittigi icin yabannci fonlara kayma karari aldim

Fuatim sen bilmezsin
    Soyle bir gunde xtkjs eksiden kurtulmaya calisiyorsa bunlar sunidir suniii
    Kandirmacadir ki
    Sen gibi uyanik biri bile inanmis
    Ben kararimi verdim batarsam bist karhanesi yerine ya petrolde batarim yada nasda q ta

Penta yeni luks vaksidir iyi izle fuatim

Spk denen kurum kapatilmadan guven tazelenmez bu kadar net
    Hisse bir arti 4 bir eksi 6
    Tahtaci yuzde 10 kazaniyor
    Ky alenen duzuluyor
    Ve bu hareket arzdan beri hepsinde var
    Spk sesini cikarmiyor

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Fuatim sen bilmezsin
    Soyle bir gunde xtkjs eksiden kurtulmaya calisiyorsa bunlar sunidir suniii
    Kandirmacadir ki
    Sen gibi uyanik biri bile inanmis
    Ben kararimi verdim batarsam bist karhanesi yerine ya petrolde batarim yada nasda q ta
    üstad bence siz de acele karar vermeyin.
    yapmaya çalıştıkları şey çok belli; faizi düşürüp, kuru önemsemeyecekler. berat da bunu yapmaya çalışıyordu, faiz artışı artışı dediler, faizler arttı daha mı iyi oldu? hayır daha da kötü oldu. faiz artınca kim ne kazanmış oldu ben gerçekten anlamadım. hem enflasyon, hem kur, hem faizler arttı hem de borsa tepetaklak oldu. millet çıktı borsadan tabii. demek ki türkiye için formül yüksek kur , yüksek ihracat çabası imiş.

o yüzden bence artık bunlar kafaya koydular, faizleri kademeli kademeli düşürüp kurun allah belasını versin diyecekler.
    bu da bedava borsa demek. seçim beklentileriyle geçecek 2022'de dolar bazlı bist'in yükselişi olabilir.
    siz ne düşünüyorsunuz?

Alıntı Originally Posted by Fuat Soylu Yazıyı Oku
    üstad bence siz de acele karar vermeyin.
    yapmaya çalıştıkları şey çok belli; faizi düşürüp, kuru önemsemeyecekler. berat da bunu yapmaya çalışıyordu, faiz artışı artışı dediler, faizler arttı daha mı iyi oldu? hayır daha da kötü oldu. faiz artınca kim ne kazanmış oldu ben gerçekten anlamadım. hem enflasyon, hem kur, hem faizler arttı hem de borsa tepetaklak oldu. millet çıktı borsadan tabii. demek ki türkiye için formül yüksek kur , yüksek ihracat çabası imiş.

o yüzden bence artık bunlar kafaya koydular, faizleri kademeli kademeli düşürüp kurun allah belasını versin diyecekler.
    bu da bedava borsa demek. seçim beklentileriyle geçecek 2022'de dolar bazlı bist'in yükselişi olabilir.
    siz ne düşünüyorsunuz?
    Seni tanimasam yazdiklarindan trollsun derdim fuatim
    Amacta bu algiyi vermek zaten
    Sen de almissan hedefe ilerliyorlardir.
    Bu ulkenin insani ekonominin durumuna dolar kuruna bakarak karar verir borsaya degil
    Yani kurun allah cezasini versin kac olacaksa olsun diyemezler
    Dolar kuruyla hukumetin aldigi oy orani ters orantilidir. Dedigin gibi ise neden basinda faizi arttirdilar hic arttirmasalardi?

Ayrica yuksek kur biz gibi ithalata dayali ulkelerde yuksek enf demektir. Ki bu da oy kaybettirir.

Sonuc olarak eger onumuzde erken secim varsa
    Dolari ve enf dusurecek adimlar atarlar.
    Bisti dolar ve faizle iliskilendirme
    Alakasi yok
    Bist yabancilarin kumarhanesidir
    Kumarhaneyi terkederlerse kumarhane batar!

Yabanci terketmedi.
    Kumarhane bilerek yabancilardan arindirildi
    Boylece tahtaci tek kaldi. Kim mi?
    Cok komik evet dusundugun.
    9 aydir ky yi soydu o dıj gucler
    Yabanci olsa bunu yapamazlardi!
    Bu sebeple guvenim kalmadi
    Simdi bir miktar daha aes alimi girdim
    Aklimdan gecen aft afs yay uclusu
    Incelersin fuatim
    Ytd

8. Teşekkürler üstad görüşleriniz için.
    Valla evet troll gibi yazdığımın farkındayım ama bir yandan da "acaba" dedirtti bana bu bir senedir yaşananlar.....

Berat "at izi it izi" dedi gitti, evet o varken de her sey kotuydu ama en azindan faizler dusuktu! faizler artti ve her sey daha da kotu oldu. sadece bunu soylemek istemistim.

yoksa bunlarla ilgili dusuncelerimi biliyorsunuz
    asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 1004/1006 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •