Sayfa 152/1002 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Yanlış bilgi veriyorsunuz ve ısrar ediyorsunuz ..

O yasa geçen yıl çıkarıldı ve bitti , şu an sadece 30/04/2021 - 31/05/2021 tarihleri arasında kambiyo senetleri ile ilgili açılmış takipler duruyor , yeni takip açılamıyor , ihtiyati haciz başlatılamıyor . Bunun dışındaki tüm icra takipleri devam ediyor . Kambiyo senetlerinden kaynaklı iflas talepli icra takibi açılamıyor onun dışında hersey devam ediyor .

Kambiyo senetlerinden kaynaklı iflas talepli icra takibi açılamıyor Doğru
    Bunun anlamı tüzel şahışlar yani şirketlerin konkordato ederek,
    iflas etmeleri dolaylı yoldan yasak.!!
    Ben aksini iddia etmiyorum ki.!
    Saygılarımla.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    İçişleri bakanı : Alkol satışı yasağı kararını vatandaşlarımızın %78’i doğru buluyor

İçişleri bakanı : Dünya sağlık örgütünün bilgilendirmesi , 1- Alkolden kaçınarak bağışıklığınızı koruyun , 2- Ayık kalın hızlı karar almanız gereken durumlarda kimseyi riske etmeyin , 3- Alkol kullanımı sırasında sosyal mesafenin korunamaması riski vardır , 4- Kısıtlama zamanında alkol alma şansın varsa daha çok fazla tüketirsin , 5- Alkol kullanımın artmasıyla aile içi şiddetin arttığı görülmektedir . Aldığımız kararın gerekçesi budur
    Hepten yasaklanırsa vergi gelirleri azalır, bütçe açıkları artar.
    Satış yasağının kalkması, hatta saat sınırının kaldırılması vergi gelirlerine olumlu katkı yapacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Çin'in yörüngeye fırlattığı 22 tonluk roketin kontrolden çıkması ve Dünya'ya düşeceği yönündeki tahminler gündemdeki yerini koruyor. Uzmanlar yönünü kaybeden ve saatte 27 bin km hızla yörüngede dolaşan roketin, 41 derece kuzey ve 41 derece güney paralelleri arasındaki bir noktaya düşeceğini tahmin ederken, haritaya bakıldığında söz konusu enlemler arasında İstanbul ile Ankara'nın yanı sıra New York, Sydney ve Madrid gibi şehirler bulunuyor.
    Türkiye'ye damat kadar parça düşer mi acaba?
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Kambiyo senetlerinden kaynaklı iflas talepli icra takibi açılamıyor Doğru
    Bunun anlamı tüzel şahışlar yani şirketlerin konkordato ederek,
    iflas etmeleri dolaylı yoldan yasak.!!
    Ben aksini iddia etmiyorum ki.!
    Saygılarımla.!!
    Daha fazla uzatmak istemiyorum lütfen bilen biriyle konuşun öyle olmadığını size açıklayacaktır .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Konkordato Nedir?
    Sözlük anlamı, 'bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşma' olan konkordatoyu firmanın iflas etmesi öncesi bir düzlüğe çıkış anlaşması gibi olarak da düşünebiliriz. Borçlu alacaklılarına borçlarının hepsini değil belirli bir miktarını ödemeyi teklif eder. Borçlunun iflasında alacaklılar genelde alacaklarının yarısından daha azını daha uzun vadede temin edebildikleri için konkordato, alacaklıların işine gelebiliyor. Konkordato müessesesi dört bölümden oluşur. Bunlar; iflastan sonra konkordato, adi konkordato, mal varlığının terki suretiyle k. ve son olarak sermaye şirketleri ve kooperatiflerin uzlaşma yoluyla yeniden yapılandırılmasıdır.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

İçişleri bakanı : Büyüklerin yanında çocuklar ellerini arkaya koymazlar , camilerde ve mezar yerlerinde eller arkaya konulmaz , Ekrem İmamoğlu orada neden bulunuyor İstanbul Büyükşehir belediye başkanı sıfatıyla orada öyle davranmamalıydı . Bana görene saygısızca bir hareket . Vatandaş şikayet etmiş savcılık gereğini yapmış . Savcı bu şikayeti işleme almıyorum diyemez , burada bir soruşturma söz konusu değildir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Büyüklerin yanında bacak üstüne atmak da olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    İçişleri bakanı : Büyüklerin yanında çocuklar ellerini arkaya koymazlar , camilerde ve mezar yerlerinde eller arkaya konulmaz , Ekrem İmamoğlu orada neden bulunuyor İstanbul Büyükşehir belediye başkanı sıfatıyla orada öyle davranmamalıydı . Bana görene saygısızca bir hareket . Vatandaş şikayet etmiş savcılık gereğini yapmış . Savcı bu şikayeti işleme almıyorum diyemez , burada bir soruşturma söz konusu değildir
    tamamen subjektif bir değerlendirme, aileye ve kişilere göre değişen kalıplar..

Sayfa 152/1002 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •