Sayfa 174/1002 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Sedat Peker'in "Kemiklerini kırdırdım" dediği isimden yanıt: Kullanılma süren doldu

Mafyanın, İtalya’da olduğu gibi kurumsal kimliği var, polisle, istihbarat ile işbirliği yapmaz ama sen polis işbirlikçisisin ve kullanılma süren doldu"

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...-doldu-1834810

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Son durum

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Hedef 5.000 altı.
    Son 7 gün

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hedef 5.000 altı.
    Son 7 gün
    Dövizin gözü kör olsun

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Çok farklı yerlerden yaklaşıyoruz bu olaya,İsrail in ne olduğu ne yaptığı belli,geçen sene Kudüs ün başkent ilanında sarı kafa rahatsız olmasın diye 50 den fazla sivil insanı katletmişlerdi,bunların barbarlıklarına kimsenin itirazı olamaz.

Gelelim bize,işte burada iğne-çuvaldız olayının ağa-babası çalışır hemde 2 yönlü:1-kendilerinden olmayan hiç bir etkinliğe izin vermeyen siyasi yönetim açıkça kendilerini destekleyen her gruba istisnasız ayrıcalık tanıması tamda bu tanıma uyar.
    2-uzun yıllardır Yemen de çocukları katleden Suudi Büyük elçiliği önünde hiç göremedik bu derneği ve göstericileri buda madalyonun diğer yüzü olmalı her halde?
    Anlamamaya çalıştığınız kısmı,yapılan saldırının Aksa'ya yapılmış olması. Aksa'da yapılan bir saldırı,engelleme vs ile Kudüs'ün başka yerinde veya başka bölgede yapılmış bir saldırı ile arasında büyük bir fark vardır. Aksa'nın özel bir anlamı, kutsiyeti, tarihçesi, önemi ve özelliği vardır. Hiçbiri olmasa dahi dünyanın en fazla savaş olmuş,en uzun savaşlara maruz kalmış yeridir ve sonrasında insanlığın artık bu yerde daha fazla savaş olmasın diye mutabık kaldığı bir yerdir, bu bilgi dahi olayları farklı kılar. Bunları görmezden gelmek veya bilmemekten dolayı Yemen'de veya Türkiye'de vs herhangi bir olayla karşılaştırılabilir. Duyarsız ve bilgisiz bir toplum olduğumuz için, çoğunluk farklı yönlerden bakıyor.

Eğer istediğiniz illaki İsrail ile Türkiye'yi kıyaslamaksa, gördüğüm en belirgin farklılık kadınların askerlik yapması ve LGBT özgürlüğü farklarıdır bir de uluslarası destek sayesinde katliamlardan bir çekinceleri yoktur. Yoksa buradan herhangi bir vatandaşı İsrail'e götürün yerleştirin aynı şekilde yaşantısına devam edebilir,sadece dinini ve milliyetini farklı söylemesi yeterli. Aynı şekilde herhangi bir vatandaş da Müslümanım ve Türküm dedikten sonra aynı yaşantısını sürdürür. Yani sizin söylediğiniz kıyasa girildiği zaman ben söylediğinizin daha ilerisini söylüyorum, oradaki tüm söylemler,tüm düşünceler,tüm oluşumlar neyse buradakiyle bir fark yoktur.

8.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Anlamamaya çalıştığınız kısmı,yapılan saldırının Aksa'ya yapılmış olması. Aksa'da yapılan bir saldırı,engelleme vs ile Kudüs'ün başka yerinde veya başka bölgede yapılmış bir saldırı ile arasında büyük bir fark vardır. Aksa'nın özel bir anlamı, kutsiyeti, tarihçesi, önemi ve özelliği vardır. Hiçbiri olmasa dahi dünyanın en fazla savaş olmuş,en uzun savaşlara maruz kalmış yeridir ve sonrasında insanlığın artık bu yerde daha fazla savaş olmasın diye mutabık kaldığı bir yerdir, bu bilgi dahi olayları farklı kılar. Bunları görmezden gelmek veya bilmemekten dolayı Yemen'de veya Türkiye'de vs herhangi bir olayla karşılaştırılabilir. Duyarsız ve bilgisiz bir toplum olduğumuz için, çoğunluk farklı yönlerden bakıyor.

Eğer istediğiniz illaki İsrail ile Türkiye'yi kıyaslamaksa, gördüğüm en belirgin farklılık kadınların askerlik yapması ve LGBT özgürlüğü farklarıdır bir de uluslarası destek sayesinde katliamlardan bir çekinceleri yoktur. Yoksa buradan herhangi bir vatandaşı İsrail'e götürün yerleştirin aynı şekilde yaşantısına devam edebilir,sadece dinini ve milliyetini farklı söylemesi yeterli. Aynı şekilde herhangi bir vatandaş da Müslümanım ve Türküm dedikten sonra aynı yaşantısını sürdürür. Yani sizin söylediğiniz kıyasa girildiği zaman ben söylediğinizin daha ilerisini söylüyorum, oradaki tüm söylemler,tüm düşünceler,tüm oluşumlar neyse buradakiyle bir fark yoktur.
    Dedim ya farklı yerlerden bakıyoruz,İsrail le ülkemizi kıyaslamıyorum aksine ben,ülkemizdeki uygulanan farklı standarttan bahsediyorum,gösteri yapan güruhun,başka yerde bir yılda 60 binden fazla çocuğun açlık ve koleradan ölmesini neden olan(bu arada ölen çocuklarda müslüman,sadece farklı mezhepten) Suud a sırf kendilerine yakın diye sessiz kalan insanların iki yüzlülüğünden bahsediyorum,siz bana tarihten,size iyi geceler..

Not:izlememiş olanlar için tavsiye ederim:Cennetin Krallığı

Sayfa 174/1002 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •