Sayfa 182/1002 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Hazine ve Maliye Bakanlığı: (Kur farkı vergisi iddiası) Tamamen hayal ürünü olup, ekonomiye dönük olumsuz algı oluşturmaktan başka amaç taşımamaktadır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Çaresizlik neler yaptırıyor ! İyi polis- kötü polis oyununun değişik versiyonları her defasında tutuyor. Kaynağı belli olmayan bir haberle - kur farkı vergisi getirilecek - diye çok hızlı bir söylenti yayılıyor. Bunu duyan ürkek yatırımcı '' eyvah hemen dövizi bozayım bari veya bankadan çekeyim '' diyor ve sabah 8,32 lere giden dolar hızlı satışlarla - geçicide olsa - frenleniyor.

Amaç hasıl olunca Maliye bakanlığından habere yalanlama geliyor. Ama yalanlama haberi pek göze batmıyor. Zaten yarın öğleye kadar idare etseler hafta kurtuluyor. Bu süper zekayla 2-3-4 maaş alanlara kızmamak lazımmış !

3. Bugün yaşadığım bir olayı yazayım. BİM den sabah 11 de sebze aldım. Kasadan ödemeyi yapınca ürünlere çantalara yerleştirmeden fişi kontrol ederken 1 kg. zenfecil ( almadığım bir ürün ) 29,72 tl. görünce kasiyere '' bak, burada zenfecil var mı , hatta mağazada var mı '' dedim. Bana -amca görüyorsun o kadar izdiham var ki , karışıklık normal. Biraz beklerseniz düzeltelim '' dedi. Mağaza tıka basa dolu. Kenarda 10 dk. bekledim. Beni unuttu. Tekrar seslenince kuyruktaki müşteriler homurdanmaya başladı. İnsanoğlu tuhaf bir varlık ! Yahu bırakıp gideyim mi yani.

3 kasiyer uğraştılar ve para iadesi yaptılar. 2 saat sonra ekmek almaya gittiğimde ; yine yanlış tahsilat kavgası vardı. Çoğu zaman duyardım böyle işleri , ilk defa yaşadım. Yaygın kanaat ; kalabalık saatlerde yaşlılar ( benim gibi ) gözlük takarak fiş kontrolü yapamadıklarından özellikle yanlışlık tanımıyla çarpılıyorlarmış. Demek ki ; '' benim memurum işini bilir '' den artık benim insanım işini bilir durumuna evrilmişiz.

4. Bence bim'den çalınan malları fişi kontrol etmeyen müşterilere ihale ediyorlar.

Türkiye'de kalan son zincir market olsa buradan alış-veriş yapmam.

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bence bim'den çalınan malları fişi kontrol etmeyen müşterilere ihale ediyorlar.

Türkiye'de kalan son zincir market olsa buradan alış-veriş yapmam.
    Eskiden olsa kuru sıkı milliyetçilik dolduruşuna gelirdik ama şimdi Başmilliyetçinin neler yaptığını, nerede durduğunu gören dötüyle güler. İnsanlar ihtiyaçlarını en uygun fiyatla nerede bulursa oradan alıyor artık. Devletin başındakiler bile ABD, AB, İsraille kavga ediyormuş gibi yaparak arkada ne filmler çeviriyorlar bilenimiz var mı ? Sıradan vatandaşa gelince yok orası şucu, yok buradan alışveriş yapmayalım bucu felan... boş işler. Kimin eli kimin cebinde belli değil.

6. Yazmayayım, şu başlığı ağlama duvarına çevirmeyeyim diyorum..... diyorum da konu geliyor yazıyorum.

Şimdi sarı sitede beğendiğim bir daire ilanı gördüm ve emlakçıyı aradım. Tapuda sitenin arsası ve dairenin arsa payı oranını sordum. Sanki adamın anasına sövmüşüm gibi muamele gördüm. Sana ne kardeşim arsadan metreden , sen daireyi alacaksın . gerisi seni ilgilendirmez diyor ahlaksız adam. Şimdi bu ülkede bunun gibiler sözde ticaret yapıyor ve haksız kazanç elde ediyorsa daha neyi sorgulayacağız ki....

7. Daha ilginci şu;
    Misal kek alıyorsun raftaki etikette 7,99 yazıyor. Kasada fişte 8,99 olarak geçmiş.
    Çok ürün alındığında kaynayıp gidebilir ama az ürün aldığım bir gün fark ettim ben.
    İki kraker almıştım rafta birim fiyat 2 TL
    Fişte 2,20 olarak kesilmiş. Rakam küçük ama itiraz ettim. Bakalım dediler evet raftakini değiştirmeyi unutmuşuz ayağı.
    Neyse 2 TL den aldım.
    Demem o ki çok numara çeviriyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Daha ilginci şu;
    Misal kek alıyorsun raftaki etikette 7,99 yazıyor. Kasada fişte 8,99 olarak geçmiş.
    Çok ürün alındığında kaynayıp gidebilir ama az ürün aldığım bir gün fark ettim ben.
    İki kraker almıştım rafta birim fiyat 2 TL
    Fişte 2,20 olarak kesilmiş. Rakam küçük ama itiraz ettim. Bakalım dediler evet raftakini değiştirmeyi unutmuşuz ayağı.
    Neyse 2 TL den aldım.
    Demem o ki çok numara çeviriyorlar.
    Ayak olmayabilir. Fiyatlar çok hızlı değişiyor bu ara. Diyeceksiniz ki banane değiştirsinler. O işin nasıl zor olduğunu ancak bu işlerde çalışmış olanlar bilir.

Bunun çok olay bir çözümü var, fiyatları dolar cinsinden yazsınlar.

Sayfa 182/1002 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •