Sayfa 428/1002 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Dostum tercümesini de alsak?
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by İsa Talayman Yazıyı Oku
    sayın Achiles hocam sizin düşünceniz nedir ? Basmakla zaman mı kazanıyorlar yoksa buhran yıllarına dönüş öncesi son çırpınışlar mı ? Çünkü ekonomik ve ham madde anlamında Türkiye dahil bir çok ülke kıtlık,yokluk sınırın da...tek farkımız orada Devletler halkları için varlar, burada Halk devlet için var olmaya mecbur tutuluyor oysa biliyoruz ki Devlet baki , onu yönetenler ve çevreleyenler geçicidir.
    Estağfurullah Sn Talayman,

Anlamaya çalışıyoruz sadece. Bunlar kurdukları ekonomik ve finansal sistemle, asla patlamama üzerine açılımlar yapıyorlar, kumarhane asla iflas etmez.

Enflasyon yaratmaya çalışıyorlar, bekledikleri gibi olmayacağını anlayınca da, aradaki farkı açıyorlar, amaç yaratabildikleri kadar değerleri erozyona uğratmak..

Avrupanın sosyal devlet modeli ile ABD nin devlet modelini karşılaştırmışlar pandemi üzerinden, bir ara buraya taşımıştım; özetle demişler ki, Avrupa'da işsizlik ve sağlık konularında daha çok düzenleme ve haklar olduğundan, pandemide zaten sistem büyük oranda devreye giriyor, o yüzden doğrudan desteklere daha az ihtiyaç oluyor. Tersine ABD' de işsiz kalmak demek her şeyden mahrum kalmak demek olduğundan, daha büyük hızlı doğrudan desteklere ihtiyaç var. Avrupa'da düşüş ve çıkış yumuşak olurken, ABD' de tersine keskin oluyor, sert düşüyor ama sert de yükseliyor. Tam da bunu yapıyor ABD, oluk oluk akıtıyor.

Bu kıyas üzerinden gidersek, oluk oluk para dağıtabilene ve isterse bütün vatandaşlarını maaşa bağlayabilecek derecede zengin sosyal devlet olana bir şey olmuyor, olmayacak. Dünyanın geri kalanı ise bir gün bunların patlaması umuduyla kendi kaderini yaşayacak...Sadece benim takip edebildiğim, 20 yıldır patlamalarını bekliyoruz, normal şartlarda her an patlamaları gerektiğine inanıyoruz. Simülasyonda avatarlar ölür, sanal devletler batar çıkar, simülasyonu oynayana bir şey olur mu, sıkışırsa oyunu upgrade eder, hile kodlarını devreye sokar, bu kumarhanenin sahibi onlar. Ekonomik ve finansal sistem değişmediği sürece patlamazlar, asla patlamayalım diye zaten bunu kurdular.

Trilyon trilyon dağıtıyor, alın harcayın diyor, sonra bakıyor ne almışlar, ev eşyası, araba, ev, hesap ediyor, ne güzel biriktirmiyorlar harcıyorlar diyor, hadi tekrar trilyon dağıtalım diyorlar kongrede....Kumarhanede üst düzey misafirlere bedava fiş verirler, alın oynayın diye, onun gibi. Nasıl olsa dönüp dolaşıp kumarhane kasasına girecek para.

Kısaca...bilmiyorum Sn Talayman...sadece imkansızı eliyorum, bunlar asla patlamayacağına göre, piyasaların çökmesine müsaade etmeyeceğine göre;....

Saygılar

Bugün yapılması planlanan Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Haziran'a ertelendi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. 2005 den beri paranın hacmi 10 kat artarken dolanım hızı da 10 da birine düşmüş..
    Ekonomistlerin 2008 den beri bekledikleri enflasyon bu yüzden gerçekleşmiyor ..
    Diğer bir diyişle para varlıklara akmış orada bekliyor..
    Borsa tahvil emlak batan şirketler..coin ..
    Dolaşıma girmemiş..

5. Bu grafikler M2 ya da M3 ile yapılsa nasıl görünür acaba?

M1 dolaşımdaki nakit para ve vadesiz mevduat çünkü. Asıl sisteme gömülen paralar bu yazdıklarım.

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2005 den beri paranın hacmi 10 kat artarken dolanım hızı da 10 da birine düşmüş..
    Dolaşıma girmemiş..
    Şuan enflasyon var ama bu seferde bahane geçici olduğu!!!
    Ortaya gerçekleşmesi zor bir hedef koyuyorlar pandemi salgın gibi sadece filmlerde olan hesaplayamadıkları durum yüzünden planları bozuluyor ve bammm enflasyon...
    Kıvırma mode on , devreye giriyor ve geçici söylemi herkes tarafından dikkate alınıyor çünkü başka türlü ponzi piramidinin altında kalacaklar,şimdiye kadar enflasyonu öyle ya da böyle istatistik bilimi ile gizleyen başta ABD gibi ülkeler pandemi sonrası afaki fiyat artışlarını gizleyemez hale geldiler ,

2016 da 1.800 tl ye aldığım ekran kartı 8000 tl şuan...ve enflasyon yok ve geçici...bence çok komik

Yalanın adı istatistik olmuş bu durumda realite aramak, ne bileyim artık boş...

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    2005 den beri paranın hacmi 10 kat artarken dolanım hızı da 10 da birine düşmüş..
    Dolaşıma girmemiş..
    Sağol dostum teşekkür ettim.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 428/1002 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •