Sayfa 710/1002 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,673 - 5,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

çocukluk arkadaşım var ermeni ölümüne mhp-li
    türklüğü ermeniliği bir bir kenera bırak fanatik bir şekilde osmanlı aşığı
    iki tane kız kardeşide sol görüşlü,
    45 senedir kardeşleriyle konuşmuyor.

insanoğlu dünyaya gelirken hangi milletten,
    hangi memlekette doğacağını bilmez,
    türk ve ya başka millet önemli değil,
    insan olsun.

bizlerde afrikanın ücra bir köşesinde doğabilridik.
    veya sbiriyada,
    yado endonezyada.

veya ingiliz-arap-rus vesaire vesaire doğabilirdik.

arkadaşım var hataylı,
    gayet güzel arapça konuşuyor,
    kanka arkadaşım olduğundan takılırdım (pis fellah) derdim gülerdi.
    birgün demezsinmi biz arap değiliz diye,
    nesin dedim,
    aklımda yanlış kalmadıysa nogay türküyüz dedi 1860-larda rus sürügününde buraya gelmişler,
    osmanlıda bunları hataya yerleştirmiş zamanla araplaşmışlar.

şimdi istanbul tuzladalar çocukları iyice türkleşmiş arapça bilmiyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    insanoğlu dünyaya gelirken hangi milletten,
    hangi memlekette doğacağını bilmez,
    türk ve ya başka millet önemli değil,
    insan olsun.

bizlerde afrikanın ücra bir köşesinde doğabilridik.
    veya sbiriyada,
    yado endonezyada.

veya ingiliz-arap-rus vesaire vesaire doğabilirdik.
    Bu maalesef dogru degil. Biliyoruz hatta pazarlık bile yapıyoruz. Fakat her şey bilinç düzeyine göre gerçekleşiyor. Milliyetler, dinler, bütün izimler bilinçaltını kodlar . Bilinçaltı otomatik çalışır, bilinci devre dışı bırakır. Bilinçaltı kodlanmissa artık mevcut sömürü düzeninde bir kolesindir. Korku ve Yalan Imparatorlugunun bir neferisin. Şayet burada kodları kıramazsan, öbür tarafta yine hangi dinle ve milliyet le kodlandiysan osun. Tekrar dünyaya gelirken bir şekilde bilinçaltını siliyorlar. Orada herkes yeniden dünyaya gelmek istiyor. Fakat o noktada ilahi bir adalet var, nüfus dünyaya göre 10 kat fazla. Rüşvet, iltimas olmaz, bekliyorsun, diyelim siran geldi, sana teklif ediyorlar Suudi Arabistan da sıradan bir ailede
    dogacaksin, senin özgür iradene kalmış, kabul etmeyebilirsin. Fakat kabul etmeyen yok gibidir. Diyelim ki, dünyaya geleceksin ve doğum anında oleceksin, herkes bunu bile kabul ediyor.

Yaşadığınız hayatın kıymetini biliniz. Herkese nasip olmuyor. Fakat bütün kodları da kırmaya bakınız. Önemli olan bilinctir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

AB Türkiye delegasyonu : AB, bu zor zamanda Türkiye ile tam dayanışma içindedir.

Türkiye’nin talebi üzerine rescEU filosundan 3 adet Candair tipi uçakla İspanya ve Hırvatistan yangın söndürme çalışmalarına destek verecek.

Geçmiş olsun Türkiye.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

AB Türkiye Delegasyonu : Hırvatistan uçağı TR hava sahasına girmiş bulunuyor ve 19:30’da görev için belirlenen Alanya-Gazipaşa havaalanında olması bekleniyor. İspanya’dan gelecek uçaklar da bugün yola çıktılar ve yarın öğle saatlerinde görev havaalanına varmaları bekliyoruz.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. NASA uydu görüntülerine göre, son 12 saattir yeni oluşan yangın alanı yok, yani büyüme şimdilik durmuş görünüyor;

Bodrum doğusu Mazıköy bölgesi

Marmaris güneyi

Manavgat bölgesi

Rüzgar kuzeybatıdan esiyor, o yüzden yangınlar ağırlıklı olarak doğuya doğru genişleme eğilimdeydi, hafta boyunca da rüzgar istikameti öyle olacak, Cuma'ya kadar da yarı yarıya rüzgar hızı azalacak.

8. ABD ırkı yoktur abd vatandaşı vardır resmi dili ingilizce dir ve 330 milyonluk bir ulke eyalet sistemi ike yonetilir ve bu eyalet sistemi ırksal degil yonetimsel dir ataturk de ulkeyi kurdugu zaman kimseye biz ulkeyi kurduk burası turk devleti sen kurtsun git bu ulkeden demedi veya sen lazsın gurcusun git kendi topraklarına demedi resmi dili turkce idi cunku bir devletin birden cok resmi dili olması kargaşa yaratır insanların tek bir çatı altında yaşamasını saglayan sey anayasadır zaten anayasa ne diyor kimse ırk mezhep VS sayılmaksızın turk (vatandaşı) sayılır diyor yani turk dur demiyor vatandaşı saglıyor
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bak ben düşüncemi açık açık yazayım.Irka dayalı bir türkçülük bu topraklarda yaşayan herkesi zayıflatır.O zaman türkler evsahibi geri kalan herkes misafir olur.Lazlar,gürcüler,çerkezler,kürtler,araplar,erm eniler,yahudiler bu topraklarda kendilerini misafir gibi hissederlerse benimsemeleri zorlaşır.Zaten imparatorluk sonrası kurulmuş bir devletiz.Envayi çeşit kan karışmış,pek çok halkla osmanlı haşır neşir olmuş ırka dayalı bir tanım çok sorunludur zaten bu kadar karışmış bu tarihe sahip bir toplumda mantıklı da değildir.Bu kadar medeniyet anadolu da yaşamış bunlar toptan mı yokoldu bunların torunları nerede,truvalıların soyundan gelenler misal çanakkale de şu anda yok mu.Yüzlerce medeniyet barındırmış bir anadoluda ortaasyadan hepimiz göçtük dersen lazlar ,kürtler yahu biz hep burdaydık biz göçerek gelmedik derler,çerkezler gürcüler yahu biz göç ettik ama orta asyadan gelmedik başka ırkız türk kökenli değiliz der,arapları,ermenileri,yahudileri saymıyorum bile.O yüzden sn achilesin tanımı çok doğru,düzeltilecek bir yanını da ben göremiyorum.
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 710/1002 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •