Arkadaşlar bunlar ******** ya. Her türlü kötülüğü bekleyin. Paramızı pul ettiler ben 4,35 maliyetle yıllardır taşıyorum. Şimdi bile satış yazıyorum 3,22 ye almıyor. adi altına vereyim diye bekliyor. Allah bu mübarek günde duamı duysun bu herifler bin beter olsunlar inşallah. Biz çektik sizde çekmeyin diye uyarıyorum kimsenin adamı değilim tecrübemden yola çıkıyorum. Her koyun kendi bacağından asılır belki gerçekten biz yanlış zamanda girdik hisseye. Ama inanın bunlardan gelen paranın hayrı da olmaz. Kalın sağlıcakla herkes kazanır inşallah

Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
batıçimde 2005 ağustosunda oci alıma başladı. 15 eylül 2005te 5.75ten toplu hisse alarak (hatta en büyük satıcı ismail tarmandı) şirketteki payı yüzde 20 civarına çıktı. bir gün sonra herşeyimizi yatırdık. oci orascom construction industries. biliyorduk ki maksat ele geçirmek. 1.5 yıl bekledik ve 2006 sonunda 8.60tan sattık. adamar 2007 şubatta 12.25ten gönüllü çağrı yaptı. biz de bu haber üzerene 4 tlden bssoke aldık. batısöke 4 tlden 56250 sermayeyle 220 milyon civarı piyasa değeri vardı. ucuzdu. müthiş karlıydı ve batıçim ele geçirilecekti. sonra 2008 krizinde 4 tlden aldığımız kağıt 0.58e düştü. 2016'da 2.71den (aldığımız fiyata göre 3.8den) sattık. bunun yerine 7lerden batıçim aldık. yönetim inat etti satmadı ve yanlış zamanda yanlış iki hamleyle batık duruma geldiler. ve beklenti geçen yıl gerçekleşti. şirket el değiştirdi. ben polhoda böyle bir tehlike görmüyorum. çünkü batıçimdeki yönetim kyye karşı egosu yüksek (yaşadığım tecrübeden biliyorum) basiretsiz iş bilmez boş insanlardı. boş vakitlerinde kitap bile yazanlar vardı yönetimde. bizi hiç ciddiye almadılar. yüzümüze güldüler. hatta bir arkadaşı yönetimdekilerden birinin kızı fırçaladı bile. neyse Allah büyük. alma mazlumun ahını demişler.

polhoda ise sorun yönetim değil. Mehmet bey 23 kişiden 21ini değiştirdik diyor. hacıkamiloğlu, üzümcü.. bunlar polho için çok büyük değerler. birşeyler değişiyor ve patronlar eski batıçim patronları gibi değil. tahtadaki kişi belki her türlü küfrü hak ediyordur. ama o da görevini yapıyor. bu yüzden sabretmekten ve basiretli hareket etmekten başka doğru yol olduğunu düşünmüyorum.

batıçimi 1 milyar dolar verseler de satmayız diyen kişi şu an hem hissesini satmadı hem de yönetimi kaybetti.