Sayfa 12/20 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 158 madde; 89 - 96 arası.

Konu: SELVA selva gıda

1.  Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    7 liradan alan 6.30 dan satan bir günde yüzde 10 zarar etti bile.satmadiysa bile yüzde 10 zararda, bir de tabanlara yakalanırsa yandı gülüm keten helva

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hele sen hiç konuşma borsa cahili memoli bey : ) sen önce PAZAR DEĞİŞİKLİĞİNİ hangi kurumun yaptığını öğren ondan sonra at tut : ) ben SELVA yı kim alır kim satar karışmam..bu 2 çok bilmiş sakın almayın yaygarası koparıyorlar ya, ben diyorum ki bu arkadaşları kendi hallerine bırakın, dikkate almayın bunlar borsa bilmiyor.

mesela şimdi demiş ki 7 liradan alan bir günde yüzde 10 zarar etti, keten yandı gülü helva oldu falan : )) birader 9 iş günü önce bu kağıdı halka arzdan 3,06 dan aldılar. yüzde 105 kardalar senin işine mi gelmiyor bunu söylemek de illa gördüğü yüksek seviyeden alanları kötü örnek olarak sunuyorsun..aklınızı başınıza alın gülünç duruma düşüyorsunuz 1 haftada yüzde 105 prim yapmış kağıtta yüzde 10 zarar var diyerek..inatla burada bu söylemlerinizi sürdürüyorsunuz ama size meydanı boş bırakmayacağım haberiniz olsun...SELVA 3,06 dan 10 gün önce arz olup bu senin yüzde 10 kaybetti dedğin fiyattan bile yüzde 110 kar getirmiş bir hissedir. yarın o 7 liradan alanın da para kazanmayacağını kimse bilemez, senin gibi bir borsa cahili hiç bilemez..okuyan arkadaşlar emin olsun ki bu kendi kaybettiği tahtaların verdiği hırsla burada bu yaygarayı koparan bu adamlar borsa bilmiyorlar, bunlar kötü olacak diyorsa iyi olacaktır mutlaka : ) bu ikisi selva ucacak kacacak derse aman diyim o gün satın selvalarınızı : ))

2.  Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    Yav bu Spk yi anlamıyorum,seans kapanışında 1 aylık tedbir getirmiş.sen önce tek kurumdan arza nasıl onay veriyorsun.tek kurumdan arz yapmanın gerekçesi nedir anlamış değilim,kontrolmatik galiba gedik den yapmıştı pandemiyi bahane göstermişti( o bile saçmaydı, zaten sistem üzerinden yapiliyor herşey)ama bu hiç bir gerekce göstermedi.yani amaç bu operasyonu yapabilmek idi araya parazit girmesin ,karşılıklı işlemlerle olabildiğince yükseltmek ve sonra da her aşaya gelişte ucuzladı algısıyla arz fiyatının çok üzerinde yeni alıcılarına teslim etmek üzerine kurulu.Spk da dostlar iş başında görsün misali tedbir getiriyor .biz de yedik

borsa cahili memoli..öğren artık bu tedbirleri de SPK getirmiyor. bu tedbirler BORSA İSTANBUL'un yetkisinde..her işinize glemeyen kararda SPK suçlamayın..dostlar alışverişte görsün bir kararsa yürü git borsa istanbul a.ş. yi suçla..ve herşeyden önce, oku araştır öğren ki böyle burada 10 günde yüzde 105 prim yapmış bir kağıt hakkında atıp tutarken komik durumlara düşme..

3.  Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku
    borsa cahili memoli..öğren artık bu tedbirleri de SPK getirmiyor. bu tedbirler BORSA İSTANBUL'un yetkisinde..her işinize glemeyen kararda SPK suçlamayın..dostlar alışverişte görsün bir kararsa yürü git borsa istanbul a.ş. yi suçla..ve herşeyden önce, oku araştır öğren ki böyle burada 10 günde yüzde 105 prim yapmış bir kağıt hakkında atıp tutarken komik durumlara düşme..
    umarım sen haklı çıkarsın da ben mahçup olurum ve tüm küçük yatırımcılar kazanır. Daha da bu form da yazmam, tüm söyleyeceklerimi yazdım. Peki sen neden bu kadar selvacısın!!!

4. Bakıyorumda Spk ya toz konduryorsun.hisse hareketlerini gözetleyen Spk dır .borsa istanbula bildiren spk .ama işine geleni görür işine gelmeyeni görmezden gelir.Yani savcı Spk ,hakim borsa istanbul .savcı mahkemeye sevk ederse hakim kararını verir.
     Alıntı Originally Posted by teft34 Yazıyı Oku

5. Dahaca malı çıkamadılar hisseyi tabana yaklaştırıp yukarı döndürdüler eger alıcı gelmezse tavan bile kapatabilirler

6.  Alıntı Originally Posted by akın adanalı Yazıyı Oku
    umarım sen haklı çıkarsın da ben mahçup olurum ve tüm küçük yatırımcılar kazanır. Daha da bu form da yazmam, tüm söyleyeceklerimi yazdım. Peki sen neden bu kadar selvacısın!!!
    benim haklı çıkmam senin mahcubiyetini gerektirmez kardeş. tüm küçük yatırımcıların kazanabileceği bir borsa dünyası yoktur bunu da bilin. bir hisse senedini tahtada alan varsa mutlaka satan da vardır. işlemden sonra ya aşağı gidecektir ya yukarı. yukarı giderse satan üzülecek, aşağı giderse alan üzülecek. borsada hisse senedi yatırımı yapıyorsanız RİSK alıyorsunuz demektir. hisseyi alırken bütün avantajlarını dezavantajlarını düşüneceksin, aklına yatarsa alacaksın. silah zoru ile değil. aldıktan sonra yok bedelli yaptı yok şirket beni dolandırdı yok efendim şu kadar zarar ettim diye ağlamak yok. ben hayatta ittifak ve adese hissesi almam..peker almam çemaş almam ihlasların ıhgzt hariç hiç bir hissesini almam..niye biliyor musunuz..mali durumları bedelli gerektiren şirketlerdir. halka açıklık oranlarının yüksekliği bedelli kararını teşvik eden önemli bir faktördür. o halka açıklığın yüksekliği aynı zamanda tahtanın hareketini hantallaştıran ve yatırımcıları tahtadan kaçıran bir faktördür. bu saydıklarım hem spek grubuna giren hem lot sayıları çok fazla şirketler olduğu için genelde bu hisselerde yatırımcıya sermayeyi taşımak kalır. çnkü piyasa talebi sınırlı kağıtlardır. ama SELVA dediğin zaman kardeşim 78 milyon sermaye..halka açıklık %33..sadece 26 milyon lot..tek kurumdan arz ypmışlar malı paket etmişler..lan bu kağıt gitmeyecekde hangi kağıt gidecek..daha halka arzdan evvel başladı bu memoli denen borsa cahili girmeyin halka arza demeye..bunun gibi yüzlercesi yaptı bu öneriyi ve insanların hakkına girdiler..niye biliyormusunuz..adesede ittifakta büyük zzararlar ettikleri için o cahil akılları ile şirketin halka arzının başarısız olmasını istiyorlar da ondan..bunların kafası çalışsa şu yazdıklarımı değerlendirir SELVA nın arzına katılır zararlarını çıkartırlardı. mesela ihlas grubunda neden sadece IHGZT alırım..halka açıklığı yüzde 40 dı şimdi yeni 50 olmuş..yani yarısı da mücahit örenin..diğer ihlaslar gibi köküne kadar halka açık değil. mal nispeten toplu..ha en güzeli bu gruplara hiç bulaşmadan daha güvenli istikrarlı tahtalarda yatırım yapmak mı..evet..ama bu durumda a SELVAdaki 10 günde yüzde 120 kazancı bulamazsın..yüzde 1 yapsa 1 günde büyük kazanç olur senin için..riskin azdır getirin de az olur..bu tahtalara geldiğinde riskin yüksektir ama potansiyel getirin de yüksek olur..ama götürüsü de yüksek olur..eğer bu hisseleri aldıysan para kaybettiğinde ağlamayacaksın.adesenin bedellisi çok bariz geliyor işte azcık borsadan anlıyorsan bu şirket batmamak için bedlli yapacak kardeşim.sen bunu göre göre git al hisseyi, şirket bedelli açıkladığında vay hırsızlar yeşil sermaye görüyomusun paralarımızı çaldı..hadi ordan..
    PEKİ BEN NEDEN BU KADAR SELVACIYIM..halka arzdan 100 bin lirallık mal alıp 210 bin liraya satmışım, selvacı olmayacam da HELVACI mı olacam kardeş???

7.  Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    Bakıyorumda Spk ya toz konduryorsun.hisse hareketlerini gözetleyen Spk dır .borsa istanbula bildiren spk .ama işine geleni görür işine gelmeyeni görmezden gelir.Yani savcı Spk ,hakim borsa istanbul .savcı mahkemeye sevk ederse hakim kararını verir.

yahu memoli555 kardeş..inan foruma yazdığın her mesaj ayrı bir skandal..dünyadan haberin yok senin..bı bilgi düzeyinle borsada batırdığın paralara yazık günah..hisse hareketlerini gözetleyen dediğin SPK herhangi bir hissede sıkıntı olduğunu görürse denetleme dairesi inceler işlem yasakları getirir kişilere..oysa bu hissedeki önleyici tedbirler veya herhangi bir hissede buna benzzer tedbirler ve pazar değişiklikleri BİST in işidir..SPK nın tek bir kelime müdahalesi olmaz,olamaz..bak buralardan başla öğrenmeye..SPK savcı BİST hakim değildir..SPK sermaye piyasalarını düzenleyeci kurumdur, hakimlik bir iş olursa BİST e değil mahkeme hakimine memleketin savcısına gider ) borsa istanbul , sermaye piyasası araçlarının işlem gördüğü pazardır..bu pazarı düzenleyen çeşitli yönergeler ve prosedürlerle pazarını yönetir..BAK BUNLAR ÖNEMLİ..BURALARDAN BAŞLAR sermaye piyasası bilgileri..bunları böyle yanlış yorumlarsan gider ittifakda adese pekerde orda burda paralarını kaybedersin..

8.  Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    Dahaca malı çıkamadılar hisseyi tabana yaklaştırıp yukarı döndürdüler eger alıcı gelmezse tavan bile kapatabilirler

öyle bir gülenecek haldesin ki..akşama kadar selva önünde açık..DÜŞERSE "aha ben size demiştim küçük yatırımcıya malı kitlediler 7 liradan alan şu kadar zarar etti v.s." ÇIKARSA "heh malı daha çıkamadılar alıcı bulamadılar gine yükselttiler tavan ettiler v.s.".. yani her durumda senin bu canının yanmışlığının bir bahanesi olacak..kardeşbu SELVA dediğin şey HİSSE SENEDİ biliyor musun?? düşer çıkar düşerse satan çıkarsa alan para kazanır..bu kadar basit..bence sen gel vazgeç bu komik durumlara düşmekten.bırak selvanın yakasını..selvayı kötüleyerek ittifaktaki zararını çıkaramazsın. o zararı çıkarmak için selva alman lazımdı onu da yapacak bilgi düzeyin olmadığı için yapmadın..şimdi akşam artı kapatırsa "alıcı gelmedi" eksi kapatırsa "gördünüz mü malı küçük yatırımcıya kilitlediler" : )))

Sayfa 12/20 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •