Sayfa 977/1004 İlkİlk ... 477877927967975976977978979987 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 7,809 - 7,816 arası.

Konu: Viop XXXIV

1. O ÖYLE DEĞİL ..

BÖYLE ..

https://youtu.be/GzG-cw8vvQA

Bir bütün olarak bu ..

https://youtu.be/Y75Km7dlt94
    Hayat hoş gerisi boş

2.  Alıntı Originally Posted by abrek14 Yazıyı Oku
    Brent , fx de 2 nci işlemim oldu gayet karlı bir işlem 63,10 a birşey kalmadı .Yurtdışı borsalarda yeniden toparlanma çabası var . Emtiaları (enflasyonun bir kısmını ) hallettiler nasıl olsa neyse palaya çarpılmamak için vade sonu yaklaştığında işlem yapmıyorum. Haftaya yeni vadede işlem yaparım .bu arada dün söylemeyi unuttum dolar / tl de göstergeler son yükselişi onaylamıyordu bugun biraz geri gelmiş eğer dolar/ tl de uzun pozisyonunuz varsa dikkat edin . Dün fiyat yukarı giderken göstergeler aşağı gelmiş.

63,10 o gün çizilen trend çizgisi ve 200 günlük ortalamanın hemen hemen birleştiği yer şuanda 200 günlük ortalama 63,27 ve 2020 de başlayan trend çizgisi bugun kırılmış buralardan tepki verebilir brent biraz long açtım brent petrole

3. Petrol fiyatı rahatsız edici...
    Brent 65 altına geldi, 60 altına gelirse ve sebep talep kaynaklı görülürse sıkıntı...
    Dikkatli izlemek lazım orayı...

4.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Petrol fiyatı rahatsız edici...
    Brent 65 altına geldi, 60 altına gelirse ve sebep talep kaynaklı görülürse sıkıntı...
    Dikkatli izlemek lazım orayı...
    200 günlük hareketli ortalama destek olacaktır diye düşünüyorum.Aşağı yukarı buralardanda dönebilir . Abd uzun zamandır petrol fiyatlarından rahatsız fiyatın düşmesi gerektiğini söylüyor adamlar alıştı tabi herşeyi bedavaya almaya 74 dolardan beri bu düşüşü bekliyordum sırf bu yüzden fx hesabı açtım ama düşüşün sonuna denk geldim.

5.  Alıntı Originally Posted by fibonacci55 Yazıyı Oku
    Dolar şortlayan biri vardı burda. Hala yaşıyor mu merak ettim. Pozisyonu yani
    walla dolar shortlamaya başlayalı 2 aydan fazla oldu, gayet memnunum.. ilk hareketimde 41 kuruş aldım, sonra 8 kuruş zarar yazdım, sonra 30 kuruş daha kar yazdım.. son poz 8.61 maliyetli ağustos vade, bi aksilik olmazsa 8.50 altında bi yerden uzlaşmayı umut ediyorum arkadaşlarla

870 TL teminat koyarak yakın vade dolar kontratını shortluyorum, dolar kuru aynı kalsa 140 TL kar yazıyorum her ay.. eğer dolar kuru poz açtığım yerin altına kayarsa extra kar yazıyor.. uygun bi yerde stop koymak gerekir, ağustos.2018 veya mart.2021 gibi black swan hareketler her zaman için olasılık dahilindedir.. lakin, milyonda bir ihtimal uçak kazası oluyor diye uçağa binmekten vaz geçemeyeceğimiz gibi- bu tarz uç riskleri göz ardı etmek gerekiyor..

ilk pozisyonu karla kapatırsan, sonrası rahat olur.. mesela ben şöyle bakıyorum ki, bu 2 ayda totalde 60 kuruş kar yazdım, son maliyetim 8.61, öyleyse bir siyah kuğu riski realize olur da, kur 9.20 olursa bile benim kaybım yok.. 9.20+ seviyelere kadar rahatım ve bu seviyelere kadar poz kapatma düşünmüyorum (stop seviyem 9.25)

tam tersi pozisyonda olanları düşünelim, aldım doları 100 dolar 1 ay sonra yine 100 dolar.. oysa TL gitse -kur aynı kaldığında- yaklaşık 2 dolar alacaktı her ay.. vadelide yapsa aynı hareketi her ay kaldıraç sayesinde 15 dolara kadar kazanabiliyor.. normal dolar faiziyle yılda 2 dolar kazanabileceği ortamda adam 180 dolar kazanıyor..
    2 vs 180..

yani arada 90 kat fark var.. dolar kuru aynı kaldığı ortamda :

i. dolarını bankaya faize koyarak dolar faizi alan 2 dolar kazanıyor
    ii. aynı parayı viopta usd short poz taşımak için teminat olarak kullanan 180 dolar kazanıyor

6.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    walla dolar shortlamaya başlayalı 2 aydan fazla oldu, gayet memnunum.. ilk hareketimde 41 kuruş aldım, sonra 8 kuruş zarar yazdım, sonra 30 kuruş daha kar yazdım.. son poz 8.61 maliyetli ağustos vade, bi aksilik olmazsa 8.50 altında bi yerden uzlaşmayı umut ediyorum arkadaşlarla

870 TL teminat koyarak yakın vade dolar kontratını shortluyorum, dolar kuru aynı kalsa 140 TL kar yazıyorum her ay.. eğer dolar kuru poz açtığım yerin altına kayarsa extra kar yazıyor.. uygun bi yerde stop koymak gerekir, ağustos.2018 veya mart.2021 gibi black swan hareketler her zaman için olasılık dahilindedir.. lakin, milyonda bir ihtimal uçak kazası oluyor diye uçağa binmekten vaz geçemeyeceğimiz gibi- bu tarz uç riskleri göz ardı etmek gerekiyor..

ilk pozisyonu karla kapatırsan, sonrası rahat olur.. mesela ben şöyle bakıyorum ki, bu 2 ayda totalde 60 kuruş kar yazdım, son maliyetim 8.61, öyleyse bir siyah kuğu riski realize olur da, kur 9.20 olursa bile benim kaybım yok.. 9.20+ seviyelere kadar rahatım ve bu seviyelere kadar poz kapatma düşünmüyorum (stop seviyem 9.25)

tam tersi pozisyonda olanları düşünelim, aldım doları 100 dolar 1 ay sonra yine 100 dolar.. oysa TL gitse -kur aynı kaldığında- yaklaşık 2 dolar alacaktı her ay.. vadelide yapsa aynı hareketi her ay kaldıraç sayesinde 15 dolara kadar kazanabiliyor.. normal dolar faiziyle yılda 2 dolar kazanabileceği ortamda adam 180 dolar kazanıyor.. 2 vs 180..

yani arada 90 kat fark var.. dolar kuru aynı kaldığı ortamda
    ii. aynı parayı viopta usd short poz taşımak için teminat olarak kullanan 180 dolar kazanıyor
    Bende bugun vob da 20 kontrat sattım . Biraz para yapınca kapatırım . Şuanda Vob taki tek pozisyonum dolar kısa aslında grafikte uyumsuzluğu dün akşam fark ettim ama pozisyon açmayı unutmuşum çalışıyorum en yoğun olduğum günler ayın 15-20 si ile ay sonu arası bu yüzden buraları unutuyorum

7. sahol sigarayı bırakacak diye bi haber aldım bu arada..
    2-3 hafta içinde sağlıklı yaşam haberi manşetlere çıkacak,
    demedi demesin kimse

8.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku

tam tersi pozisyonda olanları düşünelim, aldım doları 100 dolar 1 ay sonra yine 100 dolar.. oysa TL gitse -kur aynı kaldığında- yaklaşık 2 dolar alacaktı her ay.. vadelide yapsa aynı hareketi her ay kaldıraç sayesinde 15 dolara kadar kazanabiliyor.. normal dolar faiziyle yılda 2 dolar kazanabileceği ortamda adam 180 dolar kazanıyor..
    2 vs 180..

yani arada 90 kat fark var.. dolar kuru aynı kaldığı ortamda :

Bilgilendirme için teşekkürler. Yanlış anlamayın poz hala duruyor mu diye sormuştum. Çünkü ben de viopu genelde short pozisyonlar için kullanıyorum. Ama dolara short elim gitmiyor. Malum bir anda herşey olabiliyor ülkede. Eğer stop emirlerinizi de giriyorsanız sorun yoktur. Ben de pay vadelide short yapıyorum genelde. En son kardemir 8.34 short açıp çok erken kapadım. Ben kapadıktan sonra çok düştü ve baya moralim bozuldu

Sayfa 977/1004 İlkİlk ... 477877927967975976977978979987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •