Sayfa 1/36 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 286 madde; 1 - 8 arası.

Konu: KTSKR - Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post

KTSKR - Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Sayın yönetici
    bu halka arz bilgisi paylaşır iken
    hangi aracı kurum bazında, dağıtım şekli vb konularıda bilgileride paylaşsanız daha sağlıklı olur
    teşekkür ederim

3. ortam müsait, fiyat güzel, ortak satışı güzel, gelişine vur gol olsun ama şirket sermayesine 1 kuruş faydası olmasın gibi duruyor. madem halka arz yapılıyor ortak pay satışına yasak gelsin ve sermaye arttırımı şeklinde olsun.

Alıntı Originally Posted by seaeagle Yazıyı Oku
    ortam müsait, fiyat güzel, ortak satışı güzel, gelişine vur gol olsun ama şirket sermayesine 1 kuruş faydası olmasın gibi duruyor. madem halka arz yapılıyor ortak pay satışına yasak gelsin ve sermaye arttırımı şeklinde olsun.
    kasaya kuruş girmemesi bir yana halka arz masrafları da şirket kasasından mı çıkıyor.
    özelleştirilmesinde 113 dönüm lojmanları ile ilgili mahkemelik bir durum vardı, ne oldu iyi araştırmak lazım.
    bu gruplara 23,8 milyon dolara devlet satmış. şimdi 111 milyon dolara halka satıyorlar.
    şirket borçlarını ödemek yada şirketi büyütmek gibi bir amaç da yok, enteresan.

5. Sayın Şef'in işaret ettiği yerler bence önemli.

Ben de davayı basından okumuştum, ama izahnamede kazanılıdı ve üst mahkemeye taşındı diye gördüm sanki. Dolayısıyla şirketin haklı olduğunu anlıyorum.

Özelleştirme fiyatını referans almalı mıyız ondan emin olamıyorum. 2003-2004 gibi özelleşen bir şirket. o günkü 24 milyon doları faiz koysaydım yıllık %4'den bugünkü 50 milyon dolara karşılık gelir. Basına yansıyan şeylerden 60 milyon dolar yatırım yaptık deniyor ki bunu da otomasyon yanında, pancar işleme kapasitesi özelleştiğinde 1800 ton iken şimdi 3600 tona çıkarmak içinmiş. Yani aslında iki katı kapasitesi olan daha modern bir şirket için 100 küsür milyon dolar matematik olarak beni bozmuyor Çok mu acemi bakıyorum bilmiyorum ama?

son olarak şirketi büyütmek amacı yok demişsiniz ama ben fiyat tespit raporunda C şekeri yatırımından bahsettiklerini görüyorum. Şirketi 2 katından fazla büyütecek bir proje sanırım. Bunun için de şirketin nakdi var ve sermaye ihtiyacı yok anladığım. O yüzden şirketin kendi kaynaklarıyla finanse edilecek bir projesi var diye anladım, yanılıyor muyum?

hürmetler..

sn malahit, şirketi pazarlamak için yeni üye olduğunuzu anlıyorum, yanılıyor muyum?
    saygılar..

7.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn malahit, şirketi pazarlamak için yeni üye olduğunuzu anlıyorum, yanılıyor muyum?
    saygılar..
    Yeni üye olduğum doğrudur sayın şef ama şimdi ben pazarlama yapmıyorum desem ne yazar. Siz karar vermişsiniz Ama öğrenme amaçlı ve halisane bir niyetle yapılan çalışmayı "niyet okuyarak" sui-zan yapmanız üzücü. Yanlış veya eksik gördüklerimi siz söyleseniz keşke... Ben de ve buradaki herkes de öğrensek daha iyi değil mi?

KÜTAHYA ŞEKER 21 tl fiyattan Kiler Holding ve Torunlar Gıda nın sahip olduğu 5.750.000 + 5.750.000 toplamda 11.500.000 lotun ortak satışıyla ve eşit dağıtım yöntemiyle halka arzı görülüyor,

Sayfa 1/36 12311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •