Sayfa 56/166 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1324 madde; 441 - 448 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Sayın qie, uzun zamandır derinlikli izliyorum, son birkaç gündür hiç alıcı ve satıcı olmuyor, kademeler çok boş, bu nedenle hemen boş kademeleri alıp yukarı sürüyorlar, sonra da endeksteki bir geri çekilmeyi bahane edip aşağı sürerek gapı dolduruyorlar ve aşağılarda satıcıların gelmesini bekliyorlar. Diğer alfa kağıtlardan farkı bence şu: diğerleri ralli boyunca yukarı süre süre küçük yatırımcıları kazandırıp bir kısmını da yukselirken döke döke ilerlediler, Arçelikte ise sanki hala ky'yi dökme amacıyla sallamaya devam ediyorlar gibi geliyor. Ayrıca hala gün içi yabancı satışı devam ediyor.

Yalnız şunu özellikle belirtmek istiyorum: Arcelik'i 2 ay önce 30-32 liralardan alanlar için zaten sorun yok, onlar 2 ayda yüzde 50-60 gibi muhteşem bir kazanç yaptılar. Ama benim gibi daha uzun vade bekleyenler göz göre göre bir kaç kat kaçan kağıtlar karşısında külliyen zararda ve bu nedenle de kızgın. Eşim birikimleriyle dolar ve gram aldı, parasını hiç bir stres yaşamadan katladı, bense aynı sürede oransal olarak daha onun kazancına yaklasamadim bile. Ki hisse yatırımcısının ister istemez çektiği stres ve üzüntü falan ayrı zarar. Ha bundan sonra nolur derseniz, bence endekse bi kaza bela gelmezse Arçelik de muhtemelen 50-60'li seviyeleri geçer ama diğer kağıtların gerisinden gelir diye tahmin ediyorum, ya da tümden malda olduğum için öyle ümit ediyorum.
    Hocam malesef burda yazanların bilgi birikimi sınırlı diye düşünüyorum. Arçelik 3,4 sene önce 28 idi, bu sürede evler arabalar altın kaça katladı, fod 40 dan 260 a gitti ttrak 25 lerden 230 lara gitti, Alarko 2 5 dan 11 e. Bakın bunlar Türkiye'de en az arçelik kadar kurumsal olan firmalar spek hissesi söylemedim. Belki de biz bilmiyoruz hocam onlar haklı arçelik uctu gitti rekor kırdı 5 e 8 e katladı.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Hocam malesef burda yazanların bilgi birikimi sınırlı diye düşünüyorum. Arçelik 3,4 sene önce 28 idi, bu sürede evler arabalar altın kaça katladı, fod 40 dan 260 a gitti ttrak 25 lerden 230 lara gitti, Alarko 2 5 dan 11 e. Bakın bunlar Türkiye'de en az arçelik kadar kurumsal olan firmalar spek hissesi söylemedim. Belki de biz bilmiyoruz hocam onlar haklı arçelik uctu gitti rekor kırdı 5 e 8 e katladı.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Lafın ucu başı bize de geliyor sanırım, bilgi birikimimiz fazla iddiasında olmadık, biliyoruz da demedik lakin kimsenin bilgisinin ne kadar olduğunu sınama sorgulama haddini de kendinizde görmedik.

Geri alım itibariyle şirkete yatırım yaptım, maliyetim 30 larda en azından şu kur şokunda biraz olsun param değerini korudu, uçan kaçan diğer kağıtlara da hayatta öf uf keşke diye bakmam sonuçta hiç gitmeyen yatırımcısının illallah ettiği bir sürü hisse var her ortamda yakınıyorlar.

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku

Yalnız şunu özellikle belirtmek istiyorum: Arcelik'i 2 ay önce 30-32 liralardan alanlar için zaten sorun yok, onlar 2 ayda yüzde 50-60 gibi muhteşem bir kazanç yaptılar.
    Bir ayda %60 kazandı ama tl bazında bu kazanç.

Türk lirası geçen ay Tansu Çiller dönemindekinden sonra en büyük ikinci devaluasyonunu yedi.

Türk lirası artık yok. Geçen ay gömdük. Haftaya da kırkı var.

Arçeliğe usd bazlı bakınca yılbaşından beri ciddi bir kayıp olduğunu görülüyor.

Dünyaya yüz milyarlarca dolar pompalandığı, doların değerinin dahi eridiği bir dönemde arcelik hiç utanmadan dolara karşı eriyor.

Msci turkey endeksi 8 sene önce 75, 5 sene önce 50, 10 ay önce 30iken şu an 20nin altında.

Bir ülke finansal olarak daha nasıl çökertilebilir aklım dimağım almıyor.

Dünyanın dolara boğulduğu bu me döneminde ülke varlıklarını çöpün çöpü seviyesine nasıl beceriksiz bir ekonomi yönetimi indirebilir hayal edemiyorum.

Tüm bu basiretsizlik oladururken ve ülkece sefaleti dibine kadar yaşarken (en üst gelir seviyesindeki %10 haricindeki 76 milyon) "ekonomimiz şöyle uçtu böyle kaçtı" diyenlerin ağzının ortasına nasıl olur da kürekle vurmaz bu millet onu hiç anlamıyorum.

Msci gelişmekte olan ülkeler endeksi 10 yıl önceki seviyelerindeyken Msci turkey 10 yılda nasıl 80'den 20'ye indirilebilir? Dünyadaki tüm beceriksizlikleri, tüm işbilmezlikleri, tüm basiretsizlikleri alt alta toplasak da bu denli kötü bir sonuca ulaşacak zaafiyeti yakalayamayabiliriz.

Arçelik diyorduk. Dolar bazlı hala çöp.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku

Msci gelişmekte olan ülkeler endeksi 10 yıl önceki seviyelerindeyken Msci turkey 10 yılda nasıl 80'den 20'ye indirilebilir? Dünyadaki tüm beceriksizlikleri, tüm işbilmezlikleri, tüm basiretsizlikleri alt alta toplasak da bu denli kötü bir sonuca ulaşacak zaafiyeti yakalayamayabiliriz.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    Doğru söze ne denebilir ki sayın rACE, Fitch de zaten aynı gerekçelerle bize de çakmış geçmiş.

Özet Bilgi
    Fitch Ratings Kredi Derecelendirme Notunun Açıklanması:

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch 2 Aralık*2021 tarihinde Türkiye'nin kredi derecelendirme notunu "BB-" olarak*teyit edip, "Durağan" olan kredi görünümünü "Negatif"*olarak değiştirmiştir. Bu kararını takiben, 9 Aralık 2021 tarihli raporunda,*Şirketimizin "BB+" olan yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi*notunu teyit etmiş ve "Durağan" olan görünümünü ise*"Negatif" olarak değiştirmiştir.

5. garanti fena yüklendi hisseye...

6. Buraya yazıyorum tahtaya büyük satıcı geldikçe karşısında Ak yatırım ve Bofa olacaktır.,

7. Öğleyin kağıt 59.XX iken satmış olsam 90k kardaydım, akşam 49.XX tabandayken 110k zarara girdim. Böylece tek bir günü 200k zararda kapatmış oldum. Deli para. Aç gözlülük yaptığım için kızıyorum kendime.

8. yapıkredinin alımları geri alımdır inşallah
    Borsada alıcılar da kazanır satıcılar da, açgözlüler kaybeder.

Sayfa 56/166 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •