Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
Çok haklısınız sayın Eagle24. Maalesef 2023 yılı beklentilerin altında kaldı. Deprem felaketi Genil'i de etkiledi. Bilançoda yapılan hata ile ilgili şirket ile görüşmedim, neden kaynaklandığını bilemiyorum, o sebeple yorum yapmam doğru olmaz.

Ancak, 2024 yılı geçtiğimiz yıldan çok daha iyi bir yıl olacak. Hem yeni yapılan anlaşmalar çok kıymetli, hem de Azerbaycan fabrikası prosesi şirketin önünü daha da açacak. Bu durumları çok kıymetli bulmakla beraber, benim Genil ortağı olmamın sebepleri farklı. Özellikle alzheimer ilacından beklentim oldukça ütopik, çok hayal kurdurucu Sedef ilacı ise zaten ciddi bir ivme kazandıracak şirkete. Yut dışı ve içinde yapmış olduğu ortaklıklara da oldukça değer biçiyorum.

Geçmiş bilançoyu bir kaza olarak yorumlayıp, her fırsatta ekleme yaparak portföydeki ağırlığını artırıyorum açıkçası. Bugün fiyat benim için zerre önemli değil. Abidin bey çok değerli bir iş insanı. Hem dürüst hem de sektör bilgisi muazzam. Benim kanaatim elbette bu, yanıltıcı olmak istemem.

Tahmin edeceğiniz üzere pozitifliğim devam ediyor, gerçekten çok uzun yıllar elimde tutmayı hedefliyorum. Daha bebek bu şirket

YTD.
Detayli yorumlariniz için çok teşekkür ederim..

Patronun hayata ve geleceğe bakışını şirketin vizyonunu çok beğenerek orta/uzun vade ortağı olmuştum ama hisse fiyat hareketleri her iyi haberi satış olarak degerlendirdigini görünce pozisyonumu kapattım ve sonrasında kötü haberler birbir gelmeye başladı.

Ben de hazirana kadar (1.ceyrek sonuclarini görüp) gozlemleyip sonrasında tekrar duruma göre pozisyon almayı düşünüyorum bakalım nasip olacak mı?

Tüm ortaklarına bereketli kazançlar dilerim.

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..