Sayfa 74/136 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
Arama sonucu : 1083 madde; 585 - 592 arası.

Konu: BRLSM - Birleşim Müh. Isıtma Soğutma Havalandırma San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    Tüm enerjiler de düzeltme var buda bizim için ii
    dikkat ettim bizim hisse taban olunca önce tüm enerjiler eksiye geçtiler ardından da endeks çok olumsuz oldu ve hisselerin çoğu çok eksiye geçti ..peki nedeni aklınıza geliyor mu ?? bunun cevabını biraz önce aldım..14,00 tl iken ısrarla almasını istediğim çocukluk arkadaşım almamıştı bu gün taban olunca artık alım için teknik yerler gözetliyor..

yani bana göre piyasa brlsm almak için ellerindeki hisseleri sattılar...yarın eğer panik satışlar geçerse !! ve taban olmayacaksa ?? toparlanması çok hızlı olur...bu gün nasıl ki %9 dan tabana geldiyse , yarın da tam tersi bir durum yaşanabilir...yeter ki düzelme emareleri belirsin...

özelden de bazı dostlarım bu gün alalım mı diye sordular..ben de fazla acele etmeyin tabanda çok hisse var...en azından yarını bekleyin dedim...bakalım yarın neler yaşanacak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 1 milyon satış 750 alış tahtacı yarında dediğimi yPRsa hissede beklentim artacak
    ytd deli saçmasıdır

3. Geçen sene enerjilerde iyi kazanan arkadaşları görüyorum, burada portföyler daha büyük gibi sanki geçen senenin getirilerinin etkisiyle,belki bir sonraki hissede de karşılaşırsak tahtada sözümüz geçebilir
    Bence taban olması sağlıklı oldu, hisse indikatörleri aşırı ısınmıştı. Toparlanmamız bence de uzun sürmeyecek olumsuz bir haber gelmemesi durumunda.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Taban dan 1.470.000 lot alım yapılmış zaten satan iş deki ve yatfin daki yabancı kâr almış kağıda yeni birileri gelmiş el değiştirdi diyebiliriz Keko dediği gibi taliplisi çoksa düzeltme çok uzun sürmeye bilir ytd..

5. butun hisselerimden iyi dayak yedim bugun...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

6. Devam Eden Projeler:
    Birleşim Mühendislik A.Ş. ve Erde Mühendislik A.Ş.
    Vakıfbank Genel Müdürlüğü
    Borsa İstanbul İstanbul Finans Merkezi Ofisi Faz 2
    Medipol Acıbadem Hastanesi
    Vakıfbank Genel Müdürlüğü Faz 2
    Trendyol Ankara Lojistik Aktarma Merkezi Projesi
    Çukurova Havalimanı
    Perspektif Akzirve Konut Projesi
    Acarlar Verde Konut Projesi
    Gaziantep Şehir Hastanesi
    Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü Faz 2
    Çekmeköy Medistate Hastanesi
    Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Konut Projesi 3461/1 ve 3466/1 Parsel
    Dilovası Sanayi Merkezi
    Kalyon Ankara Güneş Paneli Fabrikası Faz 3
    İstanbul Eyüp Sultan Göktürk 2.Etap Konut Projesi
    Santral Enerji
    1) Makedonya Entra Enerji Projesi (20,3 MWp)
    2) Denizli’de Tekstil Firması Projesi (2,3 MWp)
    3) Japonya Merkezli Aisin Otomotiv Parçaları San. ve Tic. A.Ş projesi (ön anlaşma imzalanmıştır13MW)
    4.Sonuç ve Değerlendirme
    Yukarıda yer alan bilgilere göre Şirket’in 2023 yılı ilk 6 ayı itibarıyla:
    ✓ Hasılatı tahmin edilenin %169,14 oranında üzerinde gerçekleşerek 1.236.186.512TL,
    ✓ Brüt karı tahmin edilenin %82,73 oranında üzerinde gerçekleşerek 159.420.506 TL,
    ✓ FAVÖK tahmin edilenin %50,95 oranında üzerinde gerçekleşerek 116.015.569 TL
    olmuştur.
    Sonuç olarak, Şirket 01.01.2023-30.06.2023 dönem sonu itibarıyla, Fiyat Tespit Raporu’nda belirtilen
    ve halka arz fiyatının belirlenmesinde esas alınan varsayımların üzerinde performans göstermiş ve
    yapılan tahminlerdeki beklentileri tamamen karşılamış tır

bugunkü kap haberi..

7. 2) Şirket halen yürütmekte olduğu taahhüt faaliyetlerine yeni iş alanları katarak çeşitlilik sağlamak ve
    büyümeyi hızlandırmak için, Şirketin yeni şirketleri bünyesine katma hedefi doğrultusunda, Şirket
    Yönetim Kurulu 31.12.2022 tarihli toplantısında, son dönemde önemi giderek artan yenilenebilir enerji
    sektöründe de faaliyet göstermek amacıyla, başta güneş enerjisi santralleri olmak üzere,
    yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı elektrik üretim santralleri kurulumu için mühendislik,
    müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri veren Solar Santral Enerji Anonim Şirketi sermayesinin %70'ine
    tekabül eden paylarının satın alınmasına karar verilmiş ve Solar Santral Enerji A.Ş.'nin %70 hissesi için
    28.667.645 TL bedel ödenmiştir. Fon kullanım raporunda da belirtildiği üzere şirket satın alma için
    kullanılması hedeflenen tutardan kalan kısım işletme sermayesi ihtiyacında kullanılmıştır.

8. O kadar gitti hala diğerlerine göre ucuz sayas da böyle

Sayfa 74/136 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •