Sayfa 7/78 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 621 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    E o açıdan doğru sanayi şirketleri daha sağlam tabi.Ve üretim kısmı da tamam.Ama bizim genel hükümet politikalarımız yerli üretimi desteklemek üzerine değil ki.Genelde ucuza ithalat olsun fiyatlar artmasın diye düşünülüyor.Gene de çoğu şirketimiz sağlamdır ona katılmamak elde değil.
    gyo ve banka bilançolarından şahsım adına ben hiç bir şey anlamıyorum. Makyajlanmaya çok müsait. Gyo larda adam yeniden değerleme yaparak kar gösterebiliyor. Sanayi şirketleri benim aklıma daha fazla yatmıştır her zaman. Temettü için yatırım yapılacak sanayi şirketleri zaten belli. Onlar ülkenin blue chip hisseleri...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Neden illa temettü ödeyen sanayi şirketleri,diğer şirketlerin ödedikleri temettü piyasada kullanılamıyor mu.Bak kıllandım şimdi.)))))))))
    bizim en önemli krıterımız temettü ödemedeki istikrar ve memlekete sağlanan istihdamdır

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    E o açıdan doğru sanayi şirketleri daha sağlam tabi.Ve üretim kısmı da tamam.Ama bizim genel hükümet politikalarımız yerli üretimi desteklemek üzerine değil ki.Genelde ucuza ithalat olsun fiyatlar artmasın diye düşünülüyor.Gene de çoğu şirketimiz sağlamdır ona katılmamak elde değil.
    Hükümet politikaları meselesi çok derin girersek çıkamayız

Alıntı Originally Posted by kurti35 Yazıyı Oku
    bizim en önemli krıterımız temettü ödemedeki istikrar ve memlekete sağlanan istihdamdır
    En önemli kriter para kazanmak sanıyordum.Temettü verip, istihdam sağlayıp, kağıt değer kaybederse ne olacak.

Başıma geldi de ondan .2014 de aksa aldım.Karbon elyaf geleceğin sektörü ,karbon elyaf arabalarda kullanılacak,fordla anlaşma yaptı her yıl kar ediyor ,düzenli temettü veriyor, borsanın en şeffaf sağlam şirketlerinden, kardeşler arası dava var ama daha iyi olur birbirlerini denetlerler falan dedik daldık aksaya 10 lu rakamlardan baya da aldım.A bir baktık paldır küldür 7 lere gitti e ne oldu şirket mi battı dedik neyse seçimler oldu akp tek başına iktidar gazıyla borsa coştu zar zor satabildim aylar sonra çok az karla.Şimdi bakıyorum tutsaydım dolara kıyasla pek de fazla kar göremiyorum.Al işte mis gibi sanayi şirketi benim aklıma göre 20 ler 25 ler olmalıydı olmadı.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Başıma geldi de ondan .2014 de aksa aldım.Karbon elyaf geleceğin sektörü ,karbon elyaf arabalarda kullanılacak,fordla anlaşma yaptı her yıl kar ediyor ,düzenli temettü veriyor, borsanın en şeffaf sağlam şirketlerinden, kardeşler arası dava var ama daha iyi olur birbirlerini denetlerler falan dedik daldık aksaya 10 lu rakamlardan baya da aldım.A bir baktık paldır küldür 7 lere gitti e ne oldu şirket mi battı dedik neyse seçimler oldu akp tek başına iktidar gazıyla borsa coştu zar zor satabildim aylar sonra çok az karla.Şimdi bakıyorum tutsaydım dolara kıyasla pek de fazla kar göremiyorum.Al işte mis gibi sanayi şirketi benim aklıma göre 20 ler 25 ler olmalıydı olmadı.
    bu yolda benzer aksılıkler olmuyor değil ama bu birazda şuna benzer otobustesınız o kadar ınsan içinde sakar şakire denk geldınız

mesela benım ana kağıdım brisa 4 senedir asker etti benı

kardeşi kordsa diğer kağıdım %100 prımlı

ama inanıyorum ve bılıyorum ki ana kağıdım 2019 senesınde kardeşini sollayacak burada vade uzunluğu en önemli etkendir

Alıntı Originally Posted by kurti35 Yazıyı Oku
    bu yolda benzer aksılıkler olmuyor değil ama bu birazda şuna benzer otobustesınız o kadar ınsan içinde sakar şakire denk geldınız

mesela benım ana kağıdım brisa 4 senedir asker etti benı

kardeşi kordsa diğer kağıdım %100 prımlı

ama inanıyorum ve bılıyorum ki ana kağıdım 2019 senesınde kardeşini sollayacak burada vade uzunluğu en önemli etkendir
    İnanıyorum ve biliyorum 2009 da ana kağıdım kardeşini sollayacak demişsiniz ya, inanırsınız ama bilemezsiniz işte ,maalesef asla bilemezsiniz sonra borsa kumardır bir nevi denilince kızılıyor .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İnanıyorum ve biliyorum 2009 da ana kağıdım kardeşini sollayacak demişsiniz ya, inanırsınız ama bilemezsiniz işte ,maalesef asla bilemezsiniz sonra borsa kumardır bir nevi denilince kızılıyor .
    Aselsan;soda;trkcam;egeen aldinda zarar mı ettiniz... güven miyorsaniz kağıtlara borsaya girmemelisiniz.kv kazanan çok azdır.uv ise candır.ne krizler gördük.hepsinden bu kağıtlar büyük karla çıktı..ama brisa gibi kağıtlar değil.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : human01; 09-03-2018 saat: 20:38.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 7/78 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •