Sayfa 314/1000 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Buyrun benim... EREGLTUPRS...
    Seninki kabul olmaz sen fi tarihinden beri alıyorsun zaten .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
    Burada kazanan kimse yok.
    Gecin bu isleri.
    Hatta tum bistte bile kazanan kimse yok.
    Uzunca bir suredir de yok isin kotusu.
    Icinizde benim gibi yasi tutan, 90 larda 80 lerde yasamis olanlar bilirler, beni anlarlar.
    Bu isin kazanani yok.
    Malesef yok.
    Kaybeden ise 84 milyon, ozellikle de daha onunde bir omur olan genc kusak
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Burada kazanan kimse yok.
    Gecin bu isleri.
    Hatta tum bistte bile kazanan kimse yok.
    Uzunca bir suredir de yok isin kotusu.
    Icinizde benim gibi yasi tutan, 90 larda 80 lerde yasamis olanlar bilirler, beni anlarlar.
    Bu isin kazanani yok.
    Malesef yok.
    Kaybeden ise 84 milyon, ozellikle de daha onunde bir omur olan genc kusak
    Syg,
    sevgili dostum;

yorumunuz yanlış, "burada kazanan yok" hatalı bir cümle, sebepleri,

1- Uzun vade tutanlar net kaybedenler ama 100'lü fiyattan alanlar kazandı, zamanlama her şey, borsada veya herhangi bir x senette.

2-uzun vadecilerin sorunu, kafalarında hep bir lot sayısı olması, kaybetmelerine neden oluyor, halbuki hedefleri piyasadaki tüm lotlar olmalı,eğer şirkete güveniyorlarsa. pandemi dönemindede ısrarla alımlara devam etseler idi, hem ortalamalarını düşürürler idi hemde yükselişten faydalanırlardı. warren buffet hala senet alır.

3-olaya dolar bazlı bakıp kaybediyoruz mantığıda hatalıdır, şu andaki ekonomik konjoktürden kaynaklanan dolar artışı, ila nihaye sürecek değildir, bu bir zaman serisi döngüsüdür, dolar yataya veya düşüşe geçtiğinde, dolar bazlı kazandıkmı diyeceğiz, gelirin TL ve giderinde TL ise, TL'yi kerteriz almamız gerekir.

4-Enflasyon şu an için sorundur, ila nihaye sorun olacak değildir, şu an güvenilir bulduğun firmalara yatırım zamanıdır, ENF düşüşe geçtiğinde veya kontrol altına alındığında, kazancınız çok fazla olacaktır. Bugün kaybettiklerini düşünenler yarın döngü değiştiğinde kazanacaklardır, eğer uzun vadeci iseler.

saygılar, sevgiler

4. yatırım tavsiyesi değildir, bir önceki mesajıma. eklemeyi unutmuşum. YTD

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Günaydın

2 aydır, istisnasız her gün, TL'de değer kaybı ile başlıyoruz.

USD +1,66
    Euro +1,5
    Gold +2,0

40 dakika sonra
    Bist +1,30
    Tüpraş +1,40 ile başlar

Fotokopi gibi, her gün aynı, her gün dejavu.

Halbuki ağustos, eylül ayları ne güzeldi. (Tüpraş artı, bist yatay veya eksi.)
    23 eylülde, negatif faizle birlikte, kanser olduk ve çok hızlı ilerliyor.
    Diplomasız doktorlar, kanser değil, ülser oldun dediği için, tedavi de edilmiyor.

6. kazanan yok kaybeden olmasın.

dolar çıktıkça bist 30 çıkıyor. tüpraşta çıkıyor. hedef fiyat yakın zamanda 300 ü görebilir. hatta enflasyon bindirmesi yapılırsa 6 ay sonra 400 de görebilir.

7. Ayrıca enflasyon bindirmesi tam olarak tüpraşa yansımadı. yapılan üretimde doları 11 olarak görün. 16 ya 1-2 ay var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by Mr.No.Name Yazıyı Oku
    sevgili dostum;

yorumunuz yanlış, "burada kazanan yok" hatalı bir cümle, sebepleri,

1- Uzun vade tutanlar net kaybedenler ama 100'lü fiyattan alanlar kazandı, zamanlama her şey, borsada veya herhangi bir x senette.

2-uzun vadecilerin sorunu, kafalarında hep bir lot sayısı olması, kaybetmelerine neden oluyor, halbuki hedefleri piyasadaki tüm lotlar olmalı,eğer şirkete güveniyorlarsa. pandemi dönemindede ısrarla alımlara devam etseler idi, hem ortalamalarını düşürürler idi hemde yükselişten faydalanırlardı. warren buffet hala senet alır.

3-olaya dolar bazlı bakıp kaybediyoruz mantığıda hatalıdır, şu andaki ekonomik konjoktürden kaynaklanan dolar artışı, ila nihaye sürecek değildir, bu bir zaman serisi döngüsüdür, dolar yataya veya düşüşe geçtiğinde, dolar bazlı kazandıkmı diyeceğiz, gelirin TL ve giderinde TL ise, TL'yi kerteriz almamız gerekir.

4-Enflasyon şu an için sorundur, ila nihaye sorun olacak değildir, şu an güvenilir bulduğun firmalara yatırım zamanıdır, ENF düşüşe geçtiğinde veya kontrol altına alındığında, kazancınız çok fazla olacaktır. Bugün kaybettiklerini düşünenler yarın döngü değiştiğinde kazanacaklardır, eğer uzun vadeci iseler.

saygılar, sevgiler
    Haklisin gusel kardesim..

Ben son donemde fiyat 200 oldu, kazandik diye sevinc cigliklari atanlar icin yazmistim o yaziyi...

Son 3 ayda benim portfoy de x2 oldu ama dolar bazinda kocaman bir sifir..

Ama 2003 yilindan baslatirsam sayaci durum cok farkli tabii...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 314/1000 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •