Sayfa 705/1002 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    Arkadaş soruyor, Bilal, bu kararname ile mesela günde en fazla 5bin dolares alabilirsin yada günde en fazla 5bin dolares cekebilirsin mi diyecekler? Mesela 100bin dolares alacaksan sebebini aciklayip benden al mi diyecekler, goradaki "oynayacagin zaman gel pillerini benden al repligindeki gibi"
    Kriz döneminde yunanistanda döviz hesaplarından çekim günlük 50 euro ile sınırlandırılmıştı.Bu karar bu tür bir uygulamaya Türkiyede de imkan verecek yolu açıyor.Bu uygulama yunanistanda 2015-2018 yılları arasında oldu.

https://www.haberturk.com/ekonomi/is...-fazlasi-yasak

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45710259

2. zamaninda Pamuk yetistiren bir ailede buyudum. O zamanlar birak tarlalari koylerde bile elektrik yoktu. pamuk sulamasinda dizel su motorlari kullanilirdi. Cogu zaman motorlardan biri yada su tripinleri siklikla ariza yapar usta cagirilirdi. Rahmetli babamla ustanin konusmalarini kulak misafiri olurduk. Usta derdiki "" bilmem kca bilmem kac oraninda milimetrik celik civata lazim."" Babam ""buna ne olmus ki"' Agam bu ise yaramaz artik "" somunu yalama olmus"" Birden aklima geldi. Bu dolar yalama olmus gari, dikis tutmaz.

in other words; Dolar "gemi azıya aldı" artık !

Alıntı Originally Posted by hayalım Yazıyı Oku
    zamaninda Pamuk yetistiren bir ailede buyudum. O zamanlar birak tarlalari koylerde bile elektrik yoktu. pamuk sulamasinda dizel su motorlari kullanilirdi. Cogu zaman motorlardan biri yada su tripinleri siklikla ariza yapar usta cagirilirdi. Rahmetli babamla ustanin konusmalarini kulak misafiri olurduk. Usta derdiki "" bilmem kca bilmem kac oraninda milimetrik celik civata lazim."" Babam ""buna ne olmus ki"' Agam bu ise yaramaz artik "" somunu yalama olmus"" Birden aklima geldi. Bu dolar yalama olmus gari, dikis tutmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    .... Bunun gri listeyle ilgisi var mı?
    Kimlik ibrazı dışındaki eklerin gri liste ile ilgili olmadığını düşünüyorum.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bugün normalde faizlerin artırılması gerekir.
    En azından pas geçilmesini bekliyorum.
    Benzer şekilde düşünüyorum. Teknik olarak 2 yol görüyorum. Birincisi kötü senaryo. Doların 1-1.5 ay yeni zirve görmeden/ ya da birkaç kuruş yukarısını görerek zigzaglaması ve sonrası 2018 Ağustosundaki gibi ikinci ve büyük hareket. İkincisi ise yaklaşık 4-6 ay (Mart-Mayıs a kadar) dolarda bir düşüş ve yeni formasyon hazırlığı. Şahsen düşüncem bunlar. Ha bunları hangi kararlar sağlar tabi orasını bilmiyorum. Bu ay düşürür ama açıklama da bir süre faiz indirimini bitirdiğini açıklar vs de olabilir.

6. Dolar ile Borsa arasındaki koralizasyon değerlendirmem şöyledir. Doları Yüksek Hızlı Tren (YHT)e Borsa yı ise Kara Tren e benzetiyorum. Dolar hızla ilerliyor borsa ise yarı kararsız bir şekilde Kara Tren misali ilerliyor ŞİMDİLİK!!!! Doların ilk hareketi ile bir kısım yatırımcı Kara Trenden atlayıp YHT ye binmiş kararsız kalanlar ise YHT nin arkasından baka kalmış gibi görülüyor. Dolar (YHT) ye binen ve özellikle Business te yer alan yatırımcıların keyfi yerinde, hızla akıp geçen manzaranın eşliğinde kahvesini yudumlayıp keyfini çıkarıyordur. İlk etapta kararsız kalıp Kara Trene atlayan yatırımcılar YHT nin arkasından baka kalsa da en azından yavaşta olsa ilerleyen bir taşıtta olmanın şükrü ile bekliyorlar. Bu Kara Tren ara ara uçurumun kenarında tehlikeli anlar yaşatsa da buradaki yatırımcılar o korkuyu hissediyor. Şimdilik onlarda azda olsa mesafe kat etmenin hafif huzurluluğu içindeler. LAKİN Hızlı tren öyle sert hareket ediyor ki virajlarda raylarda deformasyona neden oluyor. Buda arakadan gelen Kara Trende zaman zaman tehlikeli anlar yaşatıyor. YHT de işler yolunda hizmet güzel kamusal bir yapıda hayalini kurdukları tatil beldesine hızla ilerlerken Kara Trende bir kısım çakal yatırımcı umut pompalayıp duruyor. Onların asıl amacı vagonlarda ilerleye ilerleye Kara Trenin Ön kısmına gelip oradan fırsatını bulduklarında trenden atlayarak ve koşmak suretiyle YHT ye binmek. Kara Trende bir takım sorunlarda yok değil. YHT nin hızlı hareket etmesiyle oluşturduğu enerji maliyetlerindeki artış nedeniyle kara trendeki bazı şirketlerin kalp rahatsızlığı nedeniyle ara ara krizler geçirse de şimdilik hayatta kalabildiği biliniyor. Önemli olan bu şirketlerden hangisi hayatta kalabilecek. Benim son günlerde gördüğüm bu. Kara Tren bu kadar olumsuzlukta acaba devrilmeden ve yolcuları hayatını kaybetmeden hedefe varabilecek mi? Ha şöyle bir durumda söz konusu YHT birkaç gün duraklar yada geri gelirse Kara Trenden YHT ye binmek isteyecek çok ama çok yolcu olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu sadece bir hikaye tarzı anlatımdır YTD

7. 10.64 dolar artık toparlayamaz. düşüş başladı. 1 tl ye kadar düşer.

ytd

Sayfa 705/1002 İlkİlk ... 205605655695703704705706707715755805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •