Sayfa 124/130 İlkİlk ... 2474114122123124125126 ... SonSon
Arama sonucu : 1034 madde; 985 - 992 arası.

Konu: TEZOL - Europap Tezol Kağıt Sanayi A.Ş.

1. [QUOTE=Temettü Bükücü;6582101]
     Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Bugün hisse fırsat sundu, elimdeki daha dayanıklı duran hisse den bir miktar satıp tezol a ekleme yaptım.[/QUOTE

Hayırlı olsun bagbozumu Hoş geldin.
    Hoşbulduk hocam, hayırlısı ile yeni fabrika tam olarak faaliyete bir geçsin bakalım.

2. Geçen sene Ailece katıldığımız Genel Kurul'da; kağıt mendil üretmeyi düşünüp düşünülmediği konusunda sorduğum soruya, Ersin Bey; ''kağıt mendil tüketiminin her geçen gün azaldığını,karlı bir ürün olmadığını ve bu nedenle düşünülmediğini'' belirtmişti.
    Bugün tesadüfen şok markete kağıt mendil almak için girdiğimde, üretici firmanın Tezol olduğunu gördüğümde hem sevindim hem de gurur duydum açıkcasıŞirketlere ortak olmak duygusu böyle bir şey herhalde

3. TEZOL
    EN
    İmzalı GörüntüleBildirimlerFinansal TablolarHak Kullanımları
    Gönderim Tarihi
    13.10.2023 19:48:56
    Bildirim Tipi
    ÖDA
    Yıl
    -
    Periyot
    -
    Maddi Duran Varlık AlımıA+ A-
    Özet Bilgi
    Maddi Duran Varlık Alımı
    İlgili Şirketler
    []
    İlgili Fonlar
    []
    Maddi Duran Varlık Alımı

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    -

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)

Bildirim İçeriği

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği
    Bitmiş Ürün Üretim Hattı

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü
    -

Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi
    -

Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı?
    -

Toplam Alım Bedeli
    2.960.000 EUR

İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%)
    %1,25

Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%)
    %19,70%

Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%)
    %3,18

Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%)
    %14,97

İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%)
    %3,62

Alım Koşulları
    %30'u peşin, %70'i 13 ay vadeli ve aylık eşit taksitli akreditif

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih
    Aralık 2023

Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri
    Bitmiş ürün üretim kapasitesi artışı

Karşı Taraf
    Yurtdışı tedarikçi

Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır?
    Hayır (No)

Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği
    -

Varsa İşleme İlişkin Sözleşme Tarihi
    13/10/2023

Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı
    SPK mevzuatı kapsamında önemli nitelikte işlem değildir.

Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi
    Pazarlık usülü

Değerleme Raporu Düzenlendi mi?
    Düzenlenmedi (Not Prepared)

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni
    -

Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası
    -

Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı
    -

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar
    -

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi
    -

Açıklamalar
    Şirketimizin bitmiş ürün üretim kapasitesini artırmak üzere, 2.960.000 EUR tutarında yeni bir bitmiş ürün üretim hattı için sipariş sözleşmesi bugün (13.10.2023) imzalanmıştır.

Bahsi geçen yatırım ve üretime geçiş süreçleri ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin usul ve esaslar çerçevesinde kamuoyuna duyurulacaktır.

Saygılarımızla,

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

4. 2024 Tezol için atılım yılı olacağa benziyor. Yurtdışında da yatırım düşünülüyordu.

5. HABERID|ICERIK
    4199958|Europap Tezol Kağıt-Mersin şubesi tarafından yapılması planlanan proje ile ilgili
    ÇED Gerekli Değildir kararı verildi.
    Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin
    ve Denetim Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan duyurularda "MERSİN
    ili AKDENİZ, ilcesi Mersin Tarsus 2.Organize Sanayi Bölgesi Gelişme Alanı, Rasim
    Dokur Bulvarı No: 9 134 Ada 5 Nolu Parsel mevkiindeki EUROPAP TEZOL KAĞIT SAN.
    VE TİC. A.Ş.-MERSİN ŞUBESİ tarafından yapılması planlanan ISIL GÜÇ KAPASİTE ARTIŞI
    projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan PTD Dosyası incelenmiş ve
    değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği'nin 17. maddesi gereğince ISIL GÜÇ KAPASİTE
    ARTIŞI projesi'ne Valiliğimizce 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir'
    kararı verilmiştir." denildi.

-iDeal Haber Merkezi-
    - twitter.com/iDealDataHaber // www.idealdata.com.tr -

6. Yeni kap haberi geldi gözümüz aydin. Mersin PM4 te son aşama deneme üretimine geçilmiş ve 30 gün içinde seri üretime başlanacaktır deniliyor. Biraz gecikme oldu ama sonu güzel oldu.

7. Artık 2024 1. Çeyrekten itibaren ciro, karlılık vs. En az iki katına cikar bu da elbelt hisse fiyatına yansır diye düşünüyorum. 2023 3. Çeyrek bilanço da güzel gelecek. Yani şuan hersey pozitif benim açımdan.

8.  Alıntı Originally Posted by Temettü Bükücü Yazıyı Oku
    Artık 2024 1. Çeyrekten itibaren ciro, karlılık vs. En az iki katına cikar bu da elbelt hisse fiyatına yansır diye düşünüyorum. 2023 3. Çeyrek bilanço da güzel gelecek. Yani şuan hersey pozitif benim açımdan.

Sayfa 124/130 İlkİlk ... 2474114122123124125126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •