Sayfa 1011/1953 İlkİlk ... 115119119611001100910101011101210131021106111111511 ... SonSon
Arama sonucu : 15620 madde; 8,081 - 8,088 arası.

Konu: Nuri ile Ayva Tatlısı: Dikkat çiğ yemeyiniz!

1. İstanbul'da özel bir bankanın şube müdürünün, aralarında Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da olduğu çok sayıda kişiyi yüksek gelir vaadiyle 80 milyon dolar dolandırdığı bildirildi.

(Gazete Oksijen)
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

2. Furkan Bolukbasi.
    Tam 13 yıldır sosyal mecralardayım. Söylediklerimi başka taraflara çekenler olacaktır ama umrumda da değil. Birisinin artık bu gerçekleri söylemesi lazım. Hayatım boyunca bir insana ırkı veya mezhebi üzerinden bir duygu beslemedim. Irkı veya mezhebi üzerinden de dışlamadım.

Hemen herkes hakkında tartışma yürüttüm ve mizah yaptım. Türklerle, Kürtlerle, Sünnilerle, Hristiyanlarla, cemaat ve tarikatlarla ilgili pek çok hiciv dolu mizah içerikli yazı karaladım. Sadece iki grup hakkında ne yazarsanız yazın hırgür çıktığını gördüm: 1) Aleviler, 2) Kemalistler.

Ekşi Sözlükte yazarlığımın sonlandırılmasına sebep olan tek yazı da alevileri eleştirdiğim tek yazımdı. Beş dakika sonra hesabımı kapattılar.

Muhatap olduğum en tahammülü yüksek insanlar sünni dindarlar ve liberallerdi, en tahammülsüz ve baskıcı insanlar ise aleviler ve kemalistlerdi.

Bu ülkede sünniler en az aleviler kadar zulüm gördü, hatta daha fazla eziyet çektiler ama tahammüllerini, itidallerini, çoğunluk olmalarına rağmen yitirmediler. Hatta alevileri kaşımak için yapılıp sünnilerin üstüne atılan derin odakların operasyonlarında bile sünni dindarlar itidalli ve sabırlı taraf oldu. Provokasyona gelmedi, çoğunluk olmasına rağmen hep alttan aldı.

Ülkedeki her etnik köken, mezhep ve siyasi parti üzerinden en aşağılık ve alçakça mizahları yapmalarına rağmen, bir siyasetçinin mezhebi üzerinden siyasi çıkar elde etme çabasının mizahla karışık eleştirilmesine katlanamamaları da ikiyüzlülüklerinin açık bir göstergesi.

Belki başkalarını yıllardır kurduğunuz bu linç kültürü ile sindirebilirsiniz ama bu bende işe yaramıyor hocam. On yıldan fazladır deniyorsunuz ve yemiyor işte. İşkence mi edeceksiniz? Edin. İdam mı edeceksiniz? Elinizden geleni ardınıza koymayın. Sokak ortasında infaz mı ettireceksiniz? Ne duruyorsunuz?

Ben bu ülkede Berkin Elvanʼın da, Ethem Sarısülükʼün de, Ali İsmail Korkmazʼın da bütün hatalarına rağmen haklarını savunmuş bir adamım. Beni öldürürseniz elinize geçecek tek şey sizden olmayan ve açık yüreklilikle hiçbir menfaat beklentisi olmadan size anlayışla yaklaşan son insanlardan birisini kaybetmeniz olur.

Keyfiniz bilir, benim ölümden yana bir korkum yok.

3. Son 70 yılın en büyük gösterisi, 6 Mayısta sahnelenecek. Krallar,devlet başkanları,bakanlar, bütün dinleri temsilen 30 din adamı, milyarderler, dünya starları, hava,deniz,kara kuvvetlerinden 70 bin asker ve milyonlar katılacak.
    III.Charles tacını giyecek.

4. Ahmet Akın:

CHP olarak, hiçbir zaman Karadeniz doğal gazıyla ilgili ‘Arayamazsınız, bulamazsınız ya da çıkartamazsınız’ söyleminde bulunmadık.

İktidara gelince muhtaç ailelerin doğalgaz ödemelerini devlet karşılayacak.
    ))))))))))))))))))

5. Türk diye video paylaşan bir siyasetçi çıktı mı? Çıksa, anında faşist, bölücü, provokatör olarak tanımlanır, linç edilirdi. En basitinden kimlik siyasetine ne gerek var denilerek eleştirilirdi. Herkese hak hukuk erdem olan Türke faşizm oluyor. Bu ülkede Türkün adı yok.

6. Sudan

Eski istihbarat başkanı El Gosh'un ses kaydı sizdi

Ses kaydında Libya’daki Halter güçlerinin Sudan’daki darbeye iştirak etmek için hava ve kara ekibi hazırladığını ancak Mit 'in bunu haber aldıktan sonra herhangi bir hareket görürse vurmakla tehdit ettiğini ve Halterin korktuğunu söylemiş.
    Altına zıçmış efendim.

7. Fazıl Say işareti verdi. Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanması durumunda Sinan Oğan ve Ümit Özdağ gibi Türk milliyetçilerine Ergenekon-Balyoz benzeri kumpaslar mı kurulacak?

Türk milliyetçilerine operasyon mu geliyor?

8. İsrail Savunma Bakanı :

Ordu tüm cephelerde savaşa hazır olmalı. Artık sınırlı çatışmalar dönemi sona erdi.
    Ayni anda 3 cephede birden savaşa girilebilir. Tsk, aynı anda 2 cephede savaşı 1960'lardan beri çalışmaktadır.

Sayfa 1011/1953 İlkİlk ... 115119119611001100910101011101210131021106111111511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •