Sayfa 81/147 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon
Arama sonucu : 1175 madde; 641 - 648 arası.

Konu: ANGEN Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Arş. Geliştirme San. ve Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hisseci61 Yazıyı Oku
    İyiki bir genel kurula katılmışlar... Hisseyi gazlamayı bırakın...
    Neyi gazlayacağız kardeşim, verilerle konuşuyoruz. FK ya göre şirketimizin sektör ortalamasına göre nasıl değerlendiğini söylüyoruz.Sen de şirketin beğenmediğin yönlerini paylaşabilirsin. Kaliteyi düşürme lütfen.

2. Dün yapılan genel kurulda bazı fonları temsilen bir avukat arkadaş vardı. Vekaleten temsil ettikleri fon Londra merkezli PULININ FUND bir diğeri ise CUSTODY BANK OF JAPAN LTD. bU jAPON BANKASI. BİST de gördüğüm kadarı ile Akbank Garanti Enka Aselsan Petkim Kordsa Ülker gibi bist 30 a yatırım yapan bir mutual fund. Yani artık yabancı fonlarında ilgisini çekmiş bulunuyoruz. Hazirun cetvelinde ne kadar payları var dikkat etmedim ama CİTİ yabancı takası tamamen bu fonlara ait..Hayırlısı bakalım..

3. Şirketin geri alım yapmasına karşıyım zaten çok fazla lotu olan bir şirket değil bırakalım da onları da yabancı fonlar alsın.Ar ge ve yabancı ortaklıklar için ayrılan payı önemsiyorum,ben bu şirketin bu piyasa değeri ile rakip dev firmaların ilgisini çekeceğini en geç 2023 te satılma ya da ortaklık hikâyelerine hazırlıklı olmak gerektiğini düşünüyorum.

4. Genel kurul beklediğim gibi geçti. Firma biraz ketum bir yapıya sahip. Tabi buna saygı duyuyorum. Kamuya bildirilen bilgilerin dışında hiç bir bilgi paylaşılmadı. (kameralar kapandıktan sonra bile)

Bugüne kadar kafamda tek oturtamadığım konu firmanın borsaya açılmaya motivasyonunun ne olduğuydu. Çünkü arzdan gelen paraya çok da ihtiyaçları yokmuş gibi duruyor. Bunu daha ilk seneden dağıttığı temettüye bakıp anlayabiliyoruz.

Bir sorum arzdan gelen fonun kullanımı üzerine idi. Bu soruyu sorduğumda cevap bu yatırımların yavaş yavaş yapılacağı ve karar vermenin uzun zaman alacağı şeklinde oldu. Elbette bu tip aksiyonlar bir anda olmuyor lakin zaten bunun planlamasının arzdan çok daha önce yapılmış olması gerektiğine inanıyorum. Arzla beraber de hayata geçirilmeli. Sonuçta dur hele bir para gelsin sonra plan yapmaya başlarız denmemeli.

Tankut beye inorganik büyüme ile alakalı bir planı olup olmadığını sorduğumda ise, farklı ülkelerde başarılı distribütörlerin ortaklık yoluyla satın alınmasının sıkça izlenen bir yol olduğu cevabını aldım. Burada tabi net bir şekilde plandan bahsetmedi ama anladığım kadarıyla ilerde bu tarz şirket evlilikleri yapabilirler.

Yine bence önemli konulardan biri de covid sonrası ile ilgili öngörülerdi. Alper bey açıkça biz de covidin sona ermesini istiyoruz, çünkü avrupadaki yaygın pazarımızı diğer ürünlerimiz ile genişletmek istiyoruz dedi. Bir yerden sonra covid kit üreten firmaların sayısının artması adet bazında karlılığı azaltıyormuş. Bu sebeple kendileri de covid kiti satmaktansa diğer ürünler ile büyümeyi tercih ediyorlar.

Ayrıca neden covid dışı kitlerin hala yüksek olmadığı sorusuna da, bunun şirketin kararı değil pazarın kararı olduğu söyledi ve hala laboratuvarların çok büyük kapasitesinin covid testleri için kullandığını belirtti.

Genel anlamda firmanın büyük ortakları alper ve elif akyüz gayet teknik insanlar ve işlerine odaklanmış durumdalar. Umarım yakın zamanlarda halka arzdan gelen fonun kullanımı ile alakalı haberleri alırız. Gelen bilançolar bence dolar bazında tatmin edici değil. Dövizin bu kadar arttığı bir ortamda faaliyet karı olarak da çok daha iyi sonuçlar bekliyor yatırımcılar.

Ben geleceğe yaptığım bir yatırım olarak düşünüp payımı korumaya devam edeceğim.

5. Yatırım Finans alışlarına devam ediyor 2 haftada yaklaşık 850 bin lot almış. Alınan malların çoğu CİTİ yabancı takasına gidiyor..Nihayet yabancı fonlarında ilgisini çekebildik. Ancak hala yerli yatırım ve emeklilik fonlarından bir talep yok.. Galiba onlarda 50 tl li fiatlardan gelmeye başlarlar..

6. Hisse net sayfasının en kaliteli başlığı olduğunu söyleyebilirim. Neredeyse tüm yazarlar genel kurula katılmış. Bir yatırımcı dersanesi gibi.İlgi ile takip ediyorum.Yazanların eline sağlık. :bravo: :bravo: :bravo: Yönetimin de bu kaliteye ortak olması gerekir. :)

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Yatırım Finans alışlarına devam ediyor 2 haftada yaklaşık 850 bin lot almış. Alınan malların çoğu CİTİ yabancı takasına gidiyor..Nihayet yabancı fonlarında ilgisini çekebildik. Ancak hala yerli yatırım ve emeklilik fonlarından bir talep yok.. Galiba onlarda 50 tl li fiatlardan gelmeye başlarlar..
    Zaten görünen 19 milyon lot var piyasada bunun 8 / 9 milyonu da uzun vadecilerin elinde desek kabaca alınabilecek 10 milyon lot var. Bir fon da zaten 3 / 5 milyon lottan aşağı kalıcı ortak olarak girmez. O lotu da bu tahtadan toplayamaz.

Sonuçta yabancılar da bireysel yatırımcıları adına giriyor bizim gibi.

Şahsi kanaatim öyle kurumsal bir yatırımcının daha gelmediği.

8.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Yatırım Finans alışlarına devam ediyor 2 haftada yaklaşık 850 bin lot almış. Alınan malların çoğu CİTİ yabancı takasına gidiyor..Nihayet yabancı fonlarında ilgisini çekebildik. Ancak hala yerli yatırım ve emeklilik fonlarından bir talep yok.. Galiba onlarda 50 tl li fiatlardan gelmeye başlarlar..
    Emeklilik fonlarının umurunda değil ki nereden aldığı hocam. Komisyonunu alıyor mu alıyor? Pek performans dertleri yok.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

Sayfa 81/147 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •