Sayfa 23/430 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 177 - 184 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Sen,Adama 25-30 sene sigorta primi ödettir,.Yetmedi,60 yaşına kadar da beklet..Kendin ise 3 yıl millete vekillik yap,sonra tak yağlı ballı Emekli maaşına kavuş,ömür boyu ,soyunu sopunu bu millet sırtında taşısın..
    Sonra da, Haktan Adaletten bahsedin...!!
    Türkiye de,25 yıl SGK primi ödeyip de, ödediğini maaş olarak geriye 25 yıl alabilen kaç kişi var...Bunu hiç düşünüp hesap yaptınız mı..?
    Kocasından Anlaşmalı boşanıp da, ölen anne babasının ,30-40 yıl boyunca,hatta ölene kadar maaşını alanları ne edecegiz peki.?
    Bu konuyu hiç yazan çizen yok..
    Nijeryalı,Japonu,hintlisinden bize ne.?
    Ne yaaani.?
    Bizim insanımız, Yüksek maaş ve sağlıklı,uzun yaşamayı hak etmiyor mu.?
    Tuzu kuru,yan geliri olanlara göre hava hoş..
    Hastahaneler,60 yaşında beli bükülmüş, ilaçlar ile yaşamak, ayakta durmaya çalışan insanlar ile dolu..
    Ülkemizde ortalama insan ömrü uzadı,80 yıl, diyenler, gitsinler ölen insanların yaşına baksınlar...

2.  Alıntı Originally Posted by exxcalibur Yazıyı Oku
    EYT konusu ise tamamen hukuki bir durum ve hak gaspı. Maçta, top havada gol olmak üzereyken, kalenin yerini değiştirip topun avuta çıkmasını sağlamaktan farkı yok. Millet depremle uğraşıp ölenlere ağlarken ötv yi de eyt yi de elimize verdiler. Sonra gelenlerde kulağının üstüne yatıp işlerine geldiği için yokmuş gibi davrandılar. Arkasından 2008 deki yasada çıkarıldı ama milletin umurunda olmadı. Ne olacağını bile bilmiyordu kimse. Çok şey söylenirde durduk yere ban yemeyelim siteden.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Akilsizin biri gitmis boyle bir hak cikarmis hemde devleti olaganustu zarara ugratacagini bildigi halde

Boyle buyuk bir hata karar olarak cikmis sizde ben hakkimi istiyorum bana ne bana ne diyorsunuz

65 yasindan once birinin emekli olmasi bastan hata. Ekonomiye buyuk zarar insanada zarar

Insanlari tembellige hazirciliga itiyor

Ben hala full time calisiyorum. Olenede kadar calisicam. Isini sevdikten sonra calistigini anlamiyorsun bile

3.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Sen,Adama 25-30 sene sigorta primi ödettir,.Yetmedi,60 yaşına kadar da beklet..Kendin ise 3 yıl millete vekillik yap,sonra tak yağlı ballı Emekli maaşına kavuş,ömür boyu ,soyunu sopunu bu millet sırtında taşısın..
    Sonra da, Haktan Adaletten bahsedin...!!
    Türkiye de,25 yıl SGK primi ödeyip de, ödediğini maaş olarak geriye 25 yıl alabilen kaç kişi var...Bunu hiç düşünüp hesap yaptınız mı..?
    Kocasından Anlaşmalı boşanıp da, ölen anne babasının ,30-40 yıl boyunca,hatta ölene kadar maaşını alanları ne edecegiz peki.?
    Bu konuyu hiç yazan çizen yok..
    Nijeryalı,Japonu,hintlisinden bize ne.?
    Ne yaaani.?
    Bizim insanımız, Yüksek maaş ve sağlıklı,uzun yaşamayı hak etmiyor mu.?
    Tuzu kuru,yan geliri olanlara göre hava hoş..
    Hastahaneler,60 yaşında beli bükülmüş, ilaçlar ile yaşamak, ayakta durmaya çalışan insanlar ile dolu..
    Ülkemizde ortalama insan ömrü uzadı,80 yıl, diyenler, gitsinler ölen insanların yaşına baksınlar...
    Turkiye dunyanin bir parcasi Venus un degil

Turkiyede de insanlarin yasam omru uzadi eskisi gibi degil artik. Ben lafa bakmam istatistiklere bakarim

Dunyadaki her ulke salakti 65 yasina kadar emekli maasini beklerken bi sen akillisin

Senin ne ozelligin varda dunyanin en zengin ulkelerinde insanlar 65 ine kadar emekli maasini beklerken senin gibi gelir seviyesi Kongo Zimbabwe olan bir ulke insanlari 55 yasinda emekli ediyor?

Hayir bir de kalkip bunu savunuyorsunuz ya o beni sok ediyor

4. Ben şu an emekliyim fakat ben de 5 yıl eyt'li olmuştum.Eyt yasası öyle veya böyle çıkarsa ben ve benim gibi uzun yıllar eyt li olan binlerce insanın geçmişte gasbedilen seneleri ne olacak? Geriye dönük olarakta bir hak tazmini gerekmez mi ?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu memleket adam olmaz

Muhtarlik dunyanin hicbir yerinde yok ama kaldirmaya kalksan muhtarlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Kaymakamlik dunyanin hicbir ulkesinde yok ama kaldirmaya kalksan adamlarin ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Evlenmemis kiz cocuguna maas diye bir sey dunyanin hicbir ulkesinde yok ama kaldirmaya kalksan adamlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

65 yasin altinda emeklilik diye bir sey cok az sayida ulkede belki vardir ama kaldirmaya kalksan adamlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Yurtdisindan borclanarak yada ev hanimi olarak borclanmak yada istege bagli borclanmakta dunyanin hicbir ulkesinde yok ama kaldirmaya kalksan adamlar ve ailesi ve akrabalari cocuklari ayaklanir hukumet konagini basar

Ben hukumetede kizamiyorum. Belki bende basbakan olsam oy kaybetmemek icin yukaridaki sacmaliklarin hicbirini kaldirmaya tenezzul edemem. Herseye itiraz ediyor insanlar. Neymis zamaninda hak verilmis

Ilkonce iyi bir vatandas olmayi ogrenmemiz lazim. Ama hic umidim yok. EYT yasasida cikar CKT yasasida cikar oda cikar buda cikar. EYT ye karsi geliyorum diye adam kalkmis ee o zaman milletvekilleride sunu aliyor bunu aliyor diyor.

Baskasinin yanlis yapmasi senin yanlisini mesru kilmaz. Hepsi yanlis. Ilkonce bunu idrak etmeniz lazim.

6. kazanılmış hak diye birşey var! ben 1998'de 18 yaşımda astsubay olarak işe başladığımda 20 yıl sonra emekli olacağım söylendi. askerler dünyanın her yerinde 20 yılda emekli hakkı kazanır çok zor yıpratıcı bir iştir. evet 38 yaşımda emekli olacaktım ama sen evde annenin elinden yemek yediğin, üniversitede kız arkadaşınla gezdiğin yaşlarda ben dağlarda tükettim gençliğimi. sonra bir gün şak milletin 12 ay dayanamadığı işi 40 sene yapacaksınız dediler, üstelik asgari ücretin 1,5-2 katı maaşa. 40 sene yahu sizin allahınız kitabınız yokmu? 18 yaşımda başladıysam suçum ne benim? haliyle fazladan 5 sene dayanabildim bu ağır gerçeğe istifa ettim. bülent ecevit hayatımı çaldı hakkımı asla helal etmiyorum, iktidarının son 5 yılında yaptıkları yüzünden yatacak yeri yok. bu forumda hakka hukuka saygısız ne kadar çok insan var..hukuk bir gün size de lazım olur o zaman bu tavrınızı unutmayın gençler. sol hükümetler insanı adam yerine koymuyordu aha işte bakın şimdiki hükümet köpek yerine bile koymuyor, sürekli durum kötüleşiyor, başınıza gelecekleri ibretle görücez. siz vatandaşın özlük hakkını külüstür savaş uçaklarına, neye yaradığı belirsiz füzelere, dünyanın en gereksiz projelerine gömen, haram diye faiz düşürüp ekonomiyi cehenneme çeviren ağalarla saf tutmaya devam edin, sanırsın 5 maaş onların değil sizin cebinize giriyor, sen de vatandaşsın kendin gibi vatandaştan yana saf tutsana! la kahvaltı parası bulamıyordunuz bazı günler be, bunu hepimize yaşattılar sorumlusu 500 bin eyt'li mi? nerdeyse k.koreyi sollayacak seviyedeki reyizinize sadakatiniz sayenizde 2071 ruhu gerçek olacak görünen o ki, ama k.kore, rusya, iran gibi 50 dolar emekli maaşı şeklinde.
    Son düzenleme : friendly_1980; 16-11-2021 saat: 08:58.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Açıkçası bende ihtimal vermiyordum, ama EYT çok ciddi şekilde geliyor. 2022 içinde ana konu bu olacak. Artık Hollanda modeli mi olur, yoksa 2-3 sene geri mi çekerler orasını bilmiyorum. 32 yıl 9500 gün ve 50 yaş ile 2022 Aralık olmadan maaş alırım. Normalde 1991 girişi 2025 veriyor. 2022 olursa 3 yıl yaş geri gelir. Ama ben 32 yıla ve özellikle 9500 prim gününe güveniyorum. Eski emekliler bu durumu protesto etmek istiyorsa daha orda AHİM’e kadar yolu var, ister arabayla gitsinler ister bisikletle. 😊😊😊
    RTE nin oy eksiğine göre kapsamı belli olur sanırım 5 milyon üzeri EYT li var deniyor. Hepsinin oyuna ihtiyacı olacaksa herkesi memnun edecek bir çözüm arayışı olur, yok 1 milyon kişiyi memnun edeceğim derse ona göre çözüm arayışı olur. Ama bence EYT lilerin tamamını kapsayacak ve kabul görecek bir çözüm olmazsa bu insanların daha fazla tepkisini alır ve kapsama girmeyen kısım sert muhalife dönüşür. Zor kararlar...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Emeklilik modelleri z kuşağı için hiçbir şekilde tatmin edici olmayacaktır. Z kuşağından biri üniversiteyi bitirecek asgari ücretten hafif yukarı bir maaşla işe başlayacak ve 67-70 yaşlarına kadar çalışacak (ortalama 45 yıl) ve asgari ücretten bile az bir maaşla emekli olacak. Bu beklenti ile Z kuşağı büyük oranda iş beğenip çalışmaz, ileride iş gücüne katılımın bu yaş grubunda düşeceğini düşünüyorum. Ne yapacaklar derseniz anne babalarının mal varlıklarını tüketerek asalak şekilde yaşamayı tercih edeceklerdir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 23/430 İlkİlk ... 1321222324253373123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •