Sayfa 388/430 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Kimsenin kimseye baktığı yok...
    Herkesten çalışırken kesilen primlerin karşılığı para verilse şu andaki emekli aylıklarının en az 2-3-4 katı emekli maaşı alırdı insanlar...

Emekliler çalışırken kesilen primlerinin karşılığını alması lazım...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet bende onu savunuyorum, 3600 gün ve tarım bağkuru ile emekli olup maaş alanlar var. Normal aylık bağlama hesabına göre bu kişiler 2-3 bin tl bile alamazlar ama sağolsun popülizm onlara 2023 de 8500 2024 de 10-11 bin verecek enaz.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    yarı bağkür yarı seseka ile kısmi kısmetli emeklilikle ilgili bi şey var mı 99 öncesi zigortalanlarla ilgili ? orada yaş şartu 58 idü galiba.. o değişecek mi
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. SGK maaş hesaplama robotu ne zaman açılır?

4.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    SGK maaş hesaplama robotu ne zaman açılır?
    Sanırım netleşmesi bekleniyor. Malum zam oranı ne olacak, ilave +% ekleme olacak mı , seyyanen ilave yapılacak mı ?
    Herşey belirsiz

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    SGK maaş hesaplama robotu ne zaman açılır?
    Selam
    En son baktigimda e-devlete tasindi. Direk e-devlet ustunde gozukuyordu.
    Yani eskisi gibi SGK sitesine girmeye gerek yok

Not: Az once esim icin baktim. Soyle bir not dusmusler: Dönemsel aylık artışı verileri sisteme yükleninceye kadar uygulama geçici olarak kapatılmıştır.

6. Aslında zam oranı belli de, ulufe beklentisi var sanırım . Peki bu ne zaman belli olacak?

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Sanırım netleşmesi bekleniyor. Malum zam oranı ne olacak, ilave +% ekleme olacak mı , seyyanen ilave yapılacak mı ?
    Herşey belirsiz

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Aslında zam oranı belli de, ulufe beklentisi var sanırım . Peki bu ne zaman belli olacak?
    Kabine toplantısı yapmamakta ısrar ediyorlar hala Haftaya %45-49 arası bir artışa bağlarlar.
    Şubat ayında da anketlere göre sıkıntı varsa 2-3 bin de seyyanen yaparlar bence

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Kabine toplantısı yapmamakta ısrar ediyorlar hala Haftaya %45-49 arası bir artışa bağlarlar.
    Şubat ayında da anketlere göre sıkıntı varsa 2-3 bin de seyyanen yaparlar bence
    Seve seve yapacaklar. Hadi bizi geçtim. Bu artışla bir sürü adam Temmuz sonrası ocakta da zam alamaz, millet açlıktan kırılır.

Benim beklentim memur emeklisi gibi %50 artış, en düşük maaş da 7500 den 11000 e.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 388/430 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •