Sayfa 368/430 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,937 - 2,944 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Kuvvetle muhtemel eyt karşıtlarını biraz neşelendirmek için yapılmış bir tercih. Bundan sonraki ikramiyelerde ve maaş artışlarında da bu ayrım uygulanacak mı merak içerisindeyim.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim tek şirket, Turkcell… borçlanma vs, karışık kuruşuk bir şey yok. Normalde 1 ayda hallolur gibi. Tabi biraz da kısmet işi, süreç ilerledikçe bilgi veririm.
    Hayırlı olsun üstadım... Bende dilekçe verdim ama ocağı bekle dedi krum.. Kamu kurmunun kendisi yapıyor muş işlemleri.. Kıdem tazminatında farklılık olacak dediler.. elimde dilekçe bekliyorum ... Ama yinede psikolojik olarak rahatladım.. son 2-3 senedir mobbing yedik hep..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun üstadım... Bende dilekçe verdim ama ocağı bekle dedi krum.. Kamu kurmunun kendisi yapıyor muş işlemleri.. Kıdem tazminatında farklılık olacak dediler.. elimde dilekçe bekliyorum ... Ama yinede psikolojik olarak rahatladım.. son 2-3 senedir mobbing yedik hep..
    Sana da hayırlı olsun. Sen aktif çalışıyorsun tabii ki ocağı bekle. Hem maaş artışı vs için de ocağı baklemek daha avantajlı.

Ben de bir an önce emekli olayım modundayım..maaş %10 düşük olsa da beklemeyeceğim dedim. benimkisi biraz da psikolojik rahatlama.

Gerçi benim sürekli tavandan yattığı için maaş da fena sayılmaz, market masrafını karşılar...zaten bu saatten sonra ev-araba alacak halimiz yok..onları zamanında aldık çok şükür.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    halbuki çalışan emekli halen sisteme vergi ve düşük de olsa prim üretiyor. çalışmayan emekli ise sadece sistemden para alıyor. hukuk ölmemiş olsa tamamen anayasaya aykırı bir durum ama kimi kime şikayet edeceksin?
    bu kafaya karşılık resmi olarak çalışan emekli gayriresmiye kayar, bunu akıl ettiler mi acaba?
    Kesinlikle haklısınız.
    Vatandaş, son 5.000 TL meselesinde bile hak sahibini eleştiriyor:
    -"Sistemi göçertiyor, çökertiyor, bütçeye yük oluyor" diye...
    Oysa ki, az maaş alana çok zam ver, taban maaşa %500 yap, kalan %25 vb. garabet uygulamalarla, devlet alenen...:
    -"Becerebiliyorsan bana prim mirim ödeme, hele tavandan falan sakın ödeme... Salak mısın sen?" diyor.

Çook değişik zamanlar yaşıyoruz. Sonumuz hayırlı olsun.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

5. Emeklilik başvurusunun kiminde 1 ayda sonuçlanması, kiminde aylarca sürmesi ilginç..
    Hemde bu teknoloji devrinde,bilgiye ulaşmak birkaç saniye iken...

6. Ordu mu besliyorsun hocam . Senin maaş tahminim min.25K civarı olacaktır

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sana da hayırlı olsun. Sen aktif çalışıyorsun tabii ki ocağı bekle. Hem maaş artışı vs için de ocağı baklemek daha avantajlı.

Ben de bir an önce emekli olayım modundayım..maaş %10 düşük olsa da beklemeyeceğim dedim. benimkisi biraz da psikolojik rahatlama.

Gerçi benim sürekli tavandan yattığı için maaş da fena sayılmaz, market masrafını karşılar...zaten bu saatten sonra ev-araba alacak halimiz yok..onları zamanında aldık çok şükür.

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Ordu mu besliyorsun hocam . Senin maaş tahminim min.25K civarı olacaktır
    Market derken, sadece yeme içme değil cnm Oto Yakıt, deterjan, vs harcamalar da dahil. Aylık düzenli/zaruri harcamalar diyelim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Emeklilik başvurusunun kiminde 1 ayda sonuçlanması, kiminde aylarca sürmesi ilginç..
    Hemde bu teknoloji devrinde,bilgiye ulaşmak birkaç saniye iken...
    Hocam dosya elden evrak işleme süreci var,adamlar cumartesi bile xalisiyordu,şimdi bilemiyorum..

İst çok yoğun,birader marta ki basvurudan geçen ay aldı maaşını,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 368/430 İlkİlk ... 268318358366367368369370378418 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •