Sayfa 362/430 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Cevdet Yılmaz: İşçi emeklileri, Bağ-Kur emeklileri ve asgari emekli aylığı alanlara ilişkin oransal artışlar ve enflasyon farkı olacak.

Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatıyla bu kesimlere dönük dengeleyici bir çalışmayı sürdürüyoruz. Çalışmayı yıl sonuna kadar tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici mahiyette bir yaklaşımımız olacak.

elbette düşük alan desteklenmeli lakin düşük prim ödeyen ile yüksek prim ödeyenin hakkaniyeti nasıl korunacak?
    çorba olmuş sistem acilen sil baştan yeniden kurulmalı.

sadei,hakkaniyetli sistem kurulmalı
    bence devletin acilen emekli aylığı sisteminden çıkması lazım. sadece sağlık sigortası yapması lazım. Yoksa popülist siyasetçilerin elinde sistemin adaleti de şaşar, devletin kasası da boşalır. Bu emeklilik konusunun iyi denetlenir şekilde özel şirketlere devredilmesi, herkesinde ödediği prim kadar maaş alacağı yapı oluşturulması lazım. adam tarım bağkurunu yarım yamalak ödemiş, 3600-5000 gün primi var 7500 TL emekli maaşı alıyor. öte tarafta 28 yıl tavandan sigorta primi ödenmiş kişiye de 35 bin TL emekli aylığı bağlanmış. Bu kişinin bu sürede ödediği kişisel ve işveren primleri bugünün parasıyla 8.5 milyon yapar. Bu kadar prim ödemiş, bu primi de sistemde değerlenmiş birinin hakkı 35 bin TL maaş mıdır?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    Temmuz 27 de başvurdum.Ağustos 29 gibi sonuçlandı.bu süreçte sgk msb den teyid bekliiyor.
    para ziraata düştü
    ne kadar ödeme yapılıyor yedeksubaylık süresi için?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    bence devletin acilen emekli aylığı sisteminden çıkması lazım. sadece sağlık sigortası yapması lazım. Yoksa popülist siyasetçilerin elinde sistemin adaleti de şaşar, devletin kasası da boşalır. Bu emeklilik konusunun iyi denetlenir şekilde özel şirketlere devredilmesi, herkesinde ödediği prim kadar maaş alacağı yapı oluşturulması lazım. adam tarım bağkurunu yarım yamalak ödemiş, 3600-5000 gün primi var 7500 TL emekli maaşı alıyor. öte tarafta 28 yıl tavandan sigorta primi ödenmiş kişiye de 35 bin TL emekli aylığı bağlanmış. Bu kişinin bu sürede ödediği kişisel ve işveren primleri bugünün parasıyla 8.5 milyon yapar. Bu kadar prim ödemiş, bu primi de sistemde değerlenmiş birinin hakkı 35 bin TL maaş mıdır?
    bende bu yorumu vurguladım zaten.tamamen hemfikirim.
    böyle giderse sistem tamamen çorba ötesi olacak.
    az alanı desteklemek maalesef temel sorunu çözmüyor.tam aksine sistemi daha çok karmaşık ve hakkaniyetsiz yapıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    ne kadar ödeme yapılıyor yedeksubaylık süresi için?
    9bin kusur geldi.(fakat benim yedek subay okulndan sonra 12 ay değil yanlış hatırlamıyorsam 16 yada 17 ay subaylık oldu. tezkereye 1 ay kala Tansu Çiller askerliği uzatmıştı.)

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Ah emekli vah emekli
    Bu cümleyi, doğru düzgün prim ödemeyen avantacılar için değil, gerçek emekliler için kullandım
    İstatistik her şeydir.
    Ödediği prime göre, 4-5 bin TL alması gerekirken, 7500 TL alan avantacılar gibi ağlamasakta, her şeyin farkındayız.

https://www.karar.com/yazarlar/ibrah...e-diye-1597625

6.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Ah emekli vah emekli
    Bu cümleyi, doğru düzgün prim ödemeyen avantacılar için değil, gerçek emekliler için kullandım
    İstatistik her şeydir.
    Ödediği prime göre, 4-5 bin TL alması gerekirken, 7500 TL alan avantacılar gibi ağlamasakta, her şeyin farkındayız.

https://www.karar.com/yazarlar/ibrah...e-diye-1597625
    Heh... Elinize sağlık.
    Bu saçma tartışmanın ortasında nereye dahil edilebilir diye düşündüğüm bir yazı idi...
    Yok EYT, yok memur zammı, yok asgari ücret...
    Toplumu karpuz gibi yardılar. Mevzuu bu...
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

7.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    9bin kusur geldi.(fakat benim yedek subay okulndan sonra 12 ay değil yanlış hatırlamıyorsam 16 yada 17 ay subaylık oldu. tezkereye 1 ay kala Tansu Çiller askerliği uzatmıştı.)
    Selam

Bu 9bin TLnin hesabinda geriye donuk maasin bugune guncellenmesi mi yoksa mevcut astek maasi mi baz aliniyor bilen var mi?

Ben bazen google'a yaziyorum ama sacma sapan rakamlar cikiyor.

Benim terhis 2002. Ailemin yaninda kalmistim astegmenlik suresince. O biriktirdigim 1 yillik para Istanbul'a tasinip tek basima bir hayata baslamak icin bayagi bayagi etmisti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Herkes Emeklilerin maaşını konuşuyor da,Hç kimse 9.000 Gün Pirimi olmadığı ve Geçmiş yıllardan kalan ,SGK ya boçlarını ödeyemediği için emekli olamayan Esnaf-Bağkurluları düşünmüyor,Konuşmuyor..
    Taksicilik ( şoför olarak çalışan.) yapan ve zor geçinen bir arkadaşım var.Güncel rakamla Yaklaşık 500 bin tl Bağkur borcu var,ödeyemediği için emekli olamıyor..Bunun gibi binlercesi var..
    Ak Hökümat,Bağkur pirim günlerini 7200 güne indirecekti..O da yalan oldu..
    Çıkardıkları EYT Yasası da ,Bangladeş sokakları gibi..!!

Sayfa 362/430 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •