Sayfa 374/430 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Benim süreç hızlı ilerliyor. SGK günlük ödeme yansımış. Ama maaş günü 25 olduğundan 5/6 sının yatması gerekiyordu(25 günlük ödeme). 4/6 sı yatmış gibi gözüküyor. Ya maaş hesaplama tool unda yanlış hesaplama var(ki şimdiye kadar çok yakın sonuçlar çıkıyordu), ya da ilk maaşta(eksik aylık) başka detay bir durum var.
    SSK maaş ödeme günleri tahsis no nun son rakamına göre.
    Son rakam 5 ise ayın 19 u maaş ödeme tarihi.

2.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    SSK maaş ödeme günleri tahsis no nun son rakamına göre.
    Son rakam 5 ise ayın 19 u maaş ödeme tarihi.
    Eyvallah, rakam 5 olunca 25 i zannettim. O zaman hesap doğru
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam
    Olaki aranizda astegmenlik icin tazminat basvurusunda bulunma durumunda olanlar icin ufak bir tuyo vereyim.
    Basvuru dilekcenizde mutlaka bir sekilde terhis oldugunuz birligi belirtin. Ben bunu yapmadim.
    Simdi SGK kapi kapi benim kaydimi ariyor. Kara kuvvetlerinden sekti, jandarma genel komutanliginin kapisindalar.
    Az bucuk burokrasiyi tanidiysam bundan sonra hava, deniz, sahil guvenlik, genelkurmay, kibris diye gider. En son gercekten terhis oldugum savunma bakanligina gelirler.
    Bi de her basvuru yaklasik 1 ay suruyor. Sonunda kaydi bulunamadi yazisi geliyor. GEreksiz stres.
    Ben 1 yıl asteğmen olarak görev yaptım. Ondan sonraki çalışma hayatım sadece SSK lı olarak. Ocak ta EYT emeklilik başvurusu yaparken bende bundan faydalanabiliyorum sanırım ??
    1 yıl için ne kadar bir tazminat alınabiliyor şu an? Cüzi bir rakam diye duydum ama rakamı bilmiyorum.
    İlaveten bu tazminat talebi emeklilik sürecini çok uzatır mı?

4.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Ben 1 yıl asteğmen olarak görev yaptım. Ondan sonraki çalışma hayatım sadece SSK lı olarak. Ocak ta EYT emeklilik başvurusu yaparken bende bundan faydalanabiliyorum sanırım ??
    1 yıl için ne kadar bir tazminat alınabiliyor şu an? Cüzi bir rakam diye duydum ama rakamı bilmiyorum.
    İlaveten bu tazminat talebi emeklilik sürecini çok uzatır mı?
    Selam,
    Acikcasi ben emeklilik islemlerini baslattiktan sonra bu tazminattan haberim oldu. Sonrasinda da EYT surecinin sonuclanmasini bekledim. Turkiye'deyken Agustos sonunda dilekceyi elden vermeyi tercih etim. Su ana kadar da "yok alamazsin" diyen olmadi. Once bi kaydimi bulsunlar da sonrasinda o is de netlesir diye umuyorum.

Rakam net olarak dolasmiyor internet alemlerinde ama 9-10bin arasi birsey oldugunu soyluyor alanlar.

5.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Acikcasi ben emeklilik islemlerini baslattiktan sonra bu tazminattan haberim oldu. Sonrasinda da EYT surecinin sonuclanmasini bekledim. Turkiye'deyken Agustos sonunda dilekceyi elden vermeyi tercih etim. Su ana kadar da "yok alamazsin" diyen olmadi. Once bi kaydimi bulsunlar da sonrasinda o is de netlesir diye umuyorum.

Rakam net olarak dolasmiyor internet alemlerinde ama 9-10bin arasi birsey oldugunu soyluyor alanlar.
    Teşekkür ederim. Ben de EYT tamamlandıktan sonra dilekçe vereyim.Daha mantıklı görünüyor.

6. Biraz önce 19 günlük ödememi aldım. Nasip olursa her ayın 19 u maaşı da alacağız. Başvuru sonrası bir ayda süreç tamamlandı. İş yükü biraz düştü, biraz da benim tek şirket, tek sigorta tipi olması süreci hızlandırdı.

Bu başlıkta yazılanlar süreçte çok faydalı oldu, bilgi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Darısı kalanların başına.

Bu arada, Ocağı beklesem maaşım %10 daha yüksek olabilirdi, üç aylık maaş kaybını 3 yılda amorti edebilirdim bekleseydim. Ama beklemek istemedim, %10 da ülkemize kalsın, bana bu da yeter
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Biraz önce 19 günlük ödememi aldım. Nasip olursa her ayın 19 u maaşı da alacağız. Başvuru sonrası bir ayda süreç tamamlandı. İş yükü biraz düştü, biraz da benim tek şirket, tek sigorta tipi olması süreci hızlandırdı.

Bu başlıkta yazılanlar süreçte çok faydalı oldu, bilgi paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler. Darısı kalanların başına.

Bu arada, Ocağı beklesem maaşım %10 daha yüksek olabilirdi, üç aylık maaş kaybını 3 yılda amorti edebilirdim bekleseydim. Ama beklemek istemedim, %10 da ülkemize kalsın, bana bu da yeter
    Hayırlı olsun ihtiyar
    Güle güle yemek nasip olsun..
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun ihtiyar
    Güle güle yemek nasip olsun..
    Eyvallah, Allah her çalışana emekliliği nasip etsin diyorum.

Sayfa 374/430 İlkİlk ... 274324364372373374375376384424 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •